ünchen

FC Bayern - Borussia Dortmund

2
: 1 (2 : 0)

Na zápas o Supercup proti odvekému rivalovi Borussii Dortmund nastupujeme v zostave: Neuer - Lahm, Boateng, Dante, Can - Gustavo, Kroos - Robben, Müller, Ribéry - Mandzukic.

4min - Mandzukicova krížna strela vedľa a Müllerova hlavička nad bránku.
6min -
1 : 0 Ribéry posiela vonkajším priehlavkom ("falšom") nádhernú loptu pred bránku, na ktorú nedosiahne ani Subotic ani Hummels a tak Mandzukic posiela loptu do rohu bránky.
8min -  po Mandzukicovej strela vedľa, na opačnej strane Schmelzer prekopáva bránku.
11min -
2 : 0 Gustavo získava loptu, tá sa dostáva k Robbenovi, ktorý obstrelí brankára Weidenfellera, lopta ale konči na tyči, od ktorej sa odráža na nohu Müllera, ktorý ju nekompromisne posiela do bránky.
36min - Kroos posiela loptu na Müllera, ktorý okamžite strieľa, vzrušenei je zbytočné, lebo postranný rozhodca odmáva offside.
45min - koniec 1.polčasu.

48min - po rohovom kope hostí, posiela Lewandowski loptu hlavou na bránku, Neuer loptu vyráža.
52min - Reus strelou spoza šestnástky posieľa strelu tesne nad bránku.
54min - PK Reusa a Hummelsova nebezpečná hlavička.
64min - ďalekonosná strela Gustava končí tesne nad bránkou. Dvojnásobné striedanie v mužstve hostí. Odchádzajú Leitner a Großkreutz a prichádzajú G
ötze a Perisic.
65min - Robbenovu strelu Weidenfeller pekným zákrokom vyráža tesne vedľa bránky.
67min - po prihrávke Reusa, Lewandowski z piatich metrov tesne míňa bránku.
70min - striedame. Odchádza Can a prichádza Badstuber.

71min -
hostia striedajú Blaszczykowského za Schiebera.
75min -
2 : 1 na strelu Lewandowského spoza šestnástky je Neuer prikrátky a strela končí v rohu našej bránky.
78min - Schieberova strela tesne vedľa.
81min - Ribéry prepúšťa miesto na ihrisku Tymoshchukovi.
82min - G
ötzeho nebezpečná strela, tečovaná Dantem, končí v náručí Manuela Neuera.
83min - Robbenovu nebezpečnú strelu z uhla, Weidenfeller vyráža nohami.
86min - Robbena strieda Shaqiri.
90min - koniec zápasu.

Prvý ostrý test novej sezóny 2012/2013 sme zvládli na výbornú. V domácej Allianz Arene sme zdolali
úradujúceho majstra Nemecka Borussiu Dortmund a získali Supercup 2012.

Jupp Heynckes:
"Najmä v 1.polčase sme hrali veľmi dobre, veľmi organizovane, s veľkou disciplínou. Skoré góly nás inšpirovali. Celkovo bolo víťazstvo zaslúžené, aj keď sme tvrdo bojovali. Bol to síce Supercup, ale stále je to zápas v príprave. Oba tímy majú stále priestor na zlepšenie. Z psychologického hľadiska je to samozrejme dobré, že sme dnes vyhrali."

Philipp Lahm: "V 1.polčase sme najmä v obranne hrali veľmi dobre. 2.polčase sme čiastočne stratili kontrolu nad hrou a dovolili Dortmund tiež hrať. Oba tímy sú však ešte v príprave."

Arjen Robben: "Verím, že sme na dobrej ceste. Môžeme sa vždy zlepšovať, ale dnes sme hrali celkom dobre. Teraz máme prvý titul a dúfame, že ich v tejto sezóne bude oveľa viac."

Mario Mandzukic: "Dnes bolo dôležité, že sme dobre hrali a vyhrali sme ako tím. Prišiel som sem, pretože v Bayerne je zábava hrať o tituly - a teraz je tam jeden. Musíme takto pokračovať a ďalšie tituly prídu."

rgen Klopp (tréner BVB): "Gratulujem FC Bayern! Výsledok je spravodlivý. Bolo to super intenzívny zápas. V počiatočnej fáze sme pustili Bayern do vedenia a to sa nesmie stať. 2.polčas ukázal, že môžeme hrať lepší futbal."

Marco Reus (BVB): "Ak ste videli prvých 20-25 minút, potom vidíme, na čom musíme popracovať. Neboli sme kompaktní, nemali sme tak a dovoli sme Bayernu hrať. Potom sú veľmi silní. V 2.polčase sme ukázali, že existuje aj iná cesta."