15:30
Allianz Arena München

FC Bayern - Eintracht Braunschweig

2 : 0 (2 : 0)

V 14.kole Bundesligy nastupujeme na domácom stadióne proti aktuálne poslednému celku bundesligovej tabuľky v základnej zostave: Neuer - Rafinha, van Buyten, Dante, Alaba - Martínez - Müller, Thiago, Kroos, Robben - Götze.

2min -
1 : 0 Götze vysúva Robbena za obranu, jeho strela sa od brankára Davariho odráža do tyče, odrazenú loptu ale Arjen dôsledne sleduje a hlavou ju posiela do bránky.
7min - po Robbenovom centri končí hlavička Danteho nad bránkou.
20min - Danteho hlavičku odvracia Boland z bránkovej čiary.
30min -
2 : 0 Kroos vysúva Robbena centrom za obranu a ten po svojej typickej akcii (kľučka na ľavú stranu a strela ľavou nohou) zvyšuje skóre.
34min - Robbenova strela spoza šestnástky končí vysoko nad bránkou.
43min - po priamom kope Kroosa hlavičkuje Martínez nad bránku.
45min - koniec 1.polčasu.

47min - Caligiuriho strelu zblokuje Dante na roh.
55min -rohový kop hostí usmerní Bičakčič v dobrej pozícii tesne vedľa bránky.
57min - Müllera strieda Mandžukič.
59min - Jacksonova nepresná strela letí vysoko nad bránku. Následne práve Jacksona strieda Korte.
72min - Kumbela postupuje sám na Neuera, ten včas vybehne a zakončenie mu vyráža, následnú dorážku Korteho do brázdnej bránky odvracia ťažkým akrobatickým zákrokom David Alaba.
78min - Caligiuriho strieda Oehrl.
81min - Robben postupuje sám na brankára Davariho, jeho zakončenie ale trafí iba koleno brankára hostí.
85min - priamy kop Kratza, po tečovaní našim múrom, končí na brvne našej bránky.
90min - hlavný rozhodca ukončí dnešný zápas.

Pep Guardiola:
"Bol to ťažký zápas, pretože sme prišli z Dortmundu a Moskvy. Tento deň to bol úplne iný zápas. Skúšali sme to s cirkuláciou a neskôr som nasadil Mandžukiča. Som potešený. Robben je pre nás veľmi dôležitý a dáva veľa gólov. Bolo vidieť, že Braunschweig mal príležitosti. Bundesliga je veľmi ťažká liga."

Arjen Robben: "V Moskve to bol ťažký zápas. Vrátiť sa potom domov a hrať na tejto dobrej tráve, to bola zábava."

Torsten Lieberknecht (tréner Braunschweig): "Bol to pre nás veľký zápas a veľký deň. Bolo jasné, že to bude veľmi veľká výzva. V 1.polčase sme boli príliš pasívni, v 2.polčase to už bolo oveľa lepšie, pretože sme mali nejaké príležitosti. Samozrejme, že to bolo zaslúžené víťazstvo Bayernu."

Dominik Kumbela (Braunschweig): "Hrali sme proti tímu svetovej triedy, víťazovi Ligy majstrov. V 2.polčase sme nehrali zle. Z toho si môžeme vziať veľa pre budúce zápasy."