Roztržka Robben-Müller - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2010/2011


Roztržka Robben-Müller.


Zaujímavá situácia sa odohrala počas sobotňajšieho zápasu na pôde Werderu Bremen. Ja osobne som si ju pri sledovaní priameho prenosu nevšimol, preto uvádzam prepis a fotky tak, ako to zachytili média. Situácia sa mala stať nasledovne:

Arjen Robben v 65. min chytil svojho spoluhráča Thomasa Müllera pod krk. Holanďan "vybuchol" , keď vyrovnával na 1:1 a pri oslave gólu mu nemecký reprezentant Müller naznačil, že by mal viac prihrávať.

Arjen k tomu hovorí:  "Komunikácia na ihrisku je dobrá, ale neznášam gestikulácie. Je nezdvorilé sa takto správať k svojim spoluhráčom. Nie je dôvod robiť veci viac komplikovanejšími ako už momentálne sú. Aj keď sa niečo také udeje, víťazíme a prehrávame spoločne. Nie je to až taká veľká vec, aby sme o tom donekonečna diskutovali."

Tréner Louis van Gaal údajne tento konflikt nevidel a teda mu neprikladá vysokú dôležitosť. "Nevidel som nič podobné. Myslím si, že je dobré, že sa hráči navzájom dožadujú väčšej zodpovednosti a lepšej komunikácie. V Holandsku je bežné, že sa hráči medzi sebou pohádajú a povedia si, čo treba. V Nemecku je to odlišné."

Arjen si nakoniec priznal vinu a spoluhráčovi sa ospravedlnil: "Nebolo to odo mňa múdre, musím sa kontrolovať. S Thomasom som potom niekoľkokrát hovoril
, všetko sme si vyjasnili a sme zase priatelia."

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist