Prichádza Juan Bernat - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2014/2015


Prichádza Juan Bernat.

07/07/2014

Dnes sa dotiahol príchod ďalšej letnej posily. Z Valencie k nám prichádza španielsky reprezentant do 21 rokov Juan Bernat. Bernat je odchovancom Valencie a počas posledného roku nastúpil k 32 zápasom španielskej ligy. Absolvoval v Mníchove lekársku prehliadku a podpísal zmluvu na päť rokov do 30.06.2019. Ďalšie zmluvné podmienky neboli zverejnené. Juan Bernat začne trénovať s mužstvom vo štvrtok 10. júla. Bude nosiť dres s číslom 18.

Jan-Christian Dreesen: "Sme veľmi potešení, že sme získali tohto hráča a našli s Valenciou veľmi dobré a rýchle riešenie."

Matthias Sammer: "Juan Bernat je výnimočný, mladý hráč a už dlho sme ho pozorovali. Je rýchly, silný v riešení, má neuveriteľný ťah do brány. Sme presvedčení, že Juan Bernat je veľmi dobrá investícia pre budúcnosť nášho tímu. Vítame ho v Bayerne!"

Juan Bernat: "Som veľmi rád, že môžem hrať v budúcnosti v tomto veľkom klube. Bayern Mníchov je jedným z najväčších klubov v Európe a vo svete a som veľmi potešený, že mojimi spoluhráčmi budú hráči ako Lahm, Neuer, Schweinsteiger, Robben a Ribéry a trénerom Pep Guardiola. Dám do toho všetko, aby som mal úspech s týmto klubom."

Vizitka:

celé meno: Juan Bernat Velasco
dátum narodenia: 1. marca 1993
miesto narodenia: Cullera, Španielsko
národnosť: španielská
výška: 172 cm
váha: 67 kg
pozícia: ľavý obranca, ľavý strednopoliar
noha: ľavá
mládežnícka kariéra: odchovanec Valencie
seniorská kariéra:
Valencia B (2011-2012, 24 zápasov, 6 gólov), Valencia A (2011-2014, 51 zápasov, 1 gól)
reprezentačná kariéra: Španielsko U16 (2009, 3 zápasy, 0 gólov), Španielsko U17 (2009-2010, 11 zápasov, 4 góly), Španielsko U19 (2012, 6 zápasov, 0 gólov), Španielsko U20 (2013, 7 zápasov, 1 gól), Španielsko U21 (2013-trvá, 6 zápasov, 0 gólov).

Rozhovor:
fcbayern.de zverejnil rozhovor s Juanom Bernatom. Prinášame jeho voľný preklad.

fcbayern.de: Dobrý deň, Juan, vitaj na FC Bayern. Ako sa máš?
Bernat: "Som samozrejme veľmi rád, že som teraz súčasťou tohto tímu. Pre mňa je to veľmi dôležitý krok v mojej kariére, som veľmi spokojný. Pre mňa sen!"

fcbayern.de: Mal si niekoľko ponúk z popredných európskych líg. Aké boli dôvody, prečo si opustil svoj domov a presťahoval sa do Mníchova?
Bernat: "Hral som šesť rokov v FC Valencia a samozrejme som veľmi hrdý, že taký veľký klub ako Bayern Mníchov prejavil o mňa záujem. Je to jeden z najlepších klubov na svete a pre mňa je veľkou motiváciou hrať za tento klub. Dal by som čokoľvek, aby som mal svoje miesto v tíme a vyhral som mnoho titulov s Bayernom."

fcbayern.de: Dvaja tvoji krajania Javi Martínez a Thiago hrajú za Bayern. Už si s nimi bol v kontakte?
Bernat: "Nie, ešte nie, ale teším sa na oboch a myslím, že mi, a to najmä v prvých dňoch v Mníchove, pomôžu aklimatizovať sa."

fcbayern.de: Ďalší človek je tréner Pep Guardiola. Aká bola jeho úloha v tomto prestupe?
Bernat: "No, Guardiola je bezpochyby jedným z najlepších trénerov na svete. Myslím, že sa môžem ešte veľa naučiť od neho a teším sa na spoluprácu."

fcbayern.de: Ako by si sa charakterizoval ako hráč, kde máš svoje silné stránky?
Bernat: "Vždy je to trochu ťažké hovoriť o sebe. Myslím, že som krídlo s veľkou útočnou silou, rýchly, dobrý na lopte a silný v riešení. To sú moje hlavné rysy a ja sa teším na hranie pred fanúšikmi FC Bayern."


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist