Rozhovor Ribéry - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2011/2012


Rozhovor s Franckom Ribérym.Pred poslednými ťažkými septembrovými zápasmi v Bundeslige proti Leverkusenu a v Lige majstrov proti Manchestru City poskytol Franck Ribéry rozhovor pre klubovú stránku. Prinášam jeho voľný preklad.

fcbayern.de: Franck, váš život je v súčasnej dobe na vrchole: športovo, je to vynikajúce, v súkromí, narodenie syna pred týždňom. Šťastnejší, už snáď ani nemôžete byť, že?
Ribéry: "To je pravda, naozaj som úplne šťastný. Je to už dosť dlho, čo som sa cítil tak ako teraz. Ale ja som cítil už vo výcvikovom tábore v júli, že v nadchádzajúcich mesiacoch to môže byť skvelé, som úplne motivovaný ísť do sezóny. A narodenie môjho syna bola samozrejme udalosť. Mojej žene a deťom sa darí dobre, takže je to všetko veľmi dobré. "

fcbayern.de: Robí ťa šťastie v súkromí silnejším?
Ribéry: "Moje deti mi dávajú veľa sily a energie. Sú pre mňa najdôležitejšie a samozrejme to má vplyv aj na moju výkonnosť. "

fcbayern.de: Má na vašom nadšení podiel aj príchod nového trénera Juppa Heynckesa?
Ribéry: "Nie je žiadnym tajomstvom, že Louis van Gaal a ja sme si nesadli. Ale problém sa príchodom nového trénera skončil. Teraz sa už pokojne znovu možem sústrediť na futbal. Som veľmi rád, že sa Jupp Heynckes vrátil, máme skvelý vzťah. "

fcbayern.de: Ale Heynckes tiež vyžaduje, aby útočiaci hráči pomáhali v obrane, čo si väčšinou vyžaduje dôsledný presun. Ako sa mení kúzelník Franck na ničiteľa Ribéryho?
Ribéry: "Robím to, čo tréner chce, aby som robil a som veľmi šťastný. Vidím, ako úspešne sme doteraz hrali. A ak som naozaj fit ako teraz, potom som pripravený pomáhať v obrane a smerom dopredu pracovať tak, aby naše útoky boli stále dostatočne silné. "

fcbayern.de: Ako dôležité je, že Philipp Lahm je momentálne vašim stálym partnerom za vami? V minulej sezóne, ste si musel skoro každý zápas zvykať na iného partnera v defenzíve...
Ribéry: "Pre mňa je Philipp veľká pomoc. Hral som s ním dva roky za sebou ako s partnerom, dokonale sa poznáme, čo mám obom uľahčuje prácu a samozrejme je to lepšie, ako keby som mal neustále nového partnera. V minulom roku hral na ľavej strane Holger, niekedy Diego, Danijel Pranjic či Luiz Gustavo. To bolo ťažké, pretože som sa nemohol nastaviť na konštantného partnera. Teraz je to perfektné. "

fcbayern.de: Ukazujete plné nasadenie, a to aj pokiaľ ide o komunikáciu s kolegami. Na ihrisku sa rozprávajte s ostatnými členmi tímu oveľa častejšie ako predtým. Vy ste šéf v ofenzíve?
Ribéry: "To len znovu dokazuje, že mám späť svoje staré sebavedomie, ktoré som stratil v posledných dvoch rokoch. Mám silnú vôľu a mám veľké ciele s Bayernom. A to je dôvod, prečo dávam do každého zápasu všetko čo viem. "

fcbayern.de: Čo viac, už teraz hovoríte výborne nemecky ...
Ribéry: "Ďakujem vám. Jazyk je pre mňa veľmi dôležitý, pretože som komunikatívny človek, ktorý sa chce dostať k ľuďom. Keď som bol pred štyrmi rokmi v Mníchove, okamžite som chcel hovoriť s každým a baviť sa, ale to zjavne chcelo nejaký čas. "

fcbayern.de: V Bundeslige a v Lige majstrov ste suverénny, čo je na začiatku veľmi pôsobivé. Čakali ste, že budete takto skoro takto silný?
Ribéry: "Áno. Vzhľadom k tomu, čo nám tréner od začiatku hovoril a zdôrazňoval. Disciplína v defenzíve je veľmi dôležitá - a že sme všetci dobrý. Máme skvelú atmosféru v tíme, zažijeme kopec srandy a to je naša sila. "

fcbayern.de: 2010 finále v Madride, ste kvôli trestu nehral. Je teda finále 2012 v Allianz Arena pre vás, ešte väčšou motiváciou?
Ribéry: "Samozrejme to je veľký cieľ pre nás všetkých - a pre mňa predovšetkým. Ale nemali by sme podľahnúť veľkému tlaku. Máme pred sebou ešte dlhú sezónu a mali by sme robiť postupne jeden krok za druhým. Mali sme veľmi dobrý a úspešný štart, musí to ísť. "

fcbayern.de: Posledná otázka: Váši krajania Bixente Lizarazu a Willy Sagnol prišli do Bayernu a pôvodne chcel zostať len pár rokov - nakoniec tu obaja ukončili veľkú kariéru. Viete si predstaviť, že vo vašom prípade to bude rovnaké?
Ribéry: "Samozrejme, prečo nie? Som veľmi rád, v Mníchove, moja rodina sa tu cíti veľmi príjemne a môj syn je teraz skutočný Bavor. Ako sa volá to, čo Franz Beckenbauer hovorí, že čas? "

fcbayern.de: Čas ukáže?
Ribéry: "Presne tak! Čas ukáže... "

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist