Rozhovor Heynckes - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2012/2013


Rozhovor s Juppom Heynskesom...

1.časť...

"Duch tohto tímu ma dojíma."
Tiež Jupp Heynckes prepol v tieto dni kanál. Spolu s manželkou Iris a psom Candom trávi čas na svojom prebudovanom dvore blízko Gladbachu. Prvá časť sezóny zanechala stopy únavy. "Všetci sme radi, že máme pár dní na uvažovanie, pokoj a odpočinok", povedal Heynckes. Perfektný čas obzrieť sa za prvou polovicou sezóny.

Rozhovor, prvá časť:

fcbayern.de: Pán Heynckes, v prvých dvoch dňoch vašej dovolenky bolo vylosovanie - Dortmund
v Nemeckom pohári, FC Arsenal v Lige majstrov. Ako ste to prežívali?

Heynckes: Sedel som pred televízorom, a mal som tušenie že to bude Dortmund. Bola to intuícia. Poznám Olafa Thona, ktorý je stále za silné dvojice (smiech). Je to prirodzene atraktívny los. Bude to poriadny boj. Dúfam, že na konci sa budeme radovať my.

fcbayern.de: A čo poviete k žrebu Ligy majstrov?
Heynckes: To je Liga majstrov! Arsenal patrí už dlho k veľkým klubom v Anglicku. Je to klub, ktorý hrá stále atraktívny ofenzívny futbal a už roky sa pohybuje v hornej časti tabuľky v Anglicku. Ale my, s našími ambíciami, sa definitívne cítime na ďalšie kolo.

fcbayern.de: Šance su naozaj veľké, ak Vaše mužstvo nadviaže na silné výkony z prvej polovice sezóny. Ako sa Vám páčila prvá časť sezóny?
Heynckes: Som skutočne veľmi spokojný rozvojom môjho mužstva. Prvá časť sezóny bola neobyčajne dobrá. Popri získaní toľkých bodov bola úspešná predovšetkým bilancia gólov. 44 gólov sme strelili a iba 7 sme inkasovali - mužstvu skladám kompliment.

fcbayern.de: Trénovali ste už niekedy lepšie mužstvo ako teraz?
Heynckes: Túto otázku môžem zodpovedať najskôr na konci sezóny. Ale v každom prípade: Situácia je pozoruhodná.

fcbayern.de: Zmenili ste sa tiež?
Heynckes: Robím svoju prácu s oddanosťou, vášňou a puntičkárstvom ako v predošlých sezónach. Prirodzene skúšam aj ja pridať ešte neaké percentá, a ešte viac pracovať na detailoch. Je to namáhavé, ale tiež to prinesie úspech.

fcbayern.de: Cítite u mužstva túžbu po titule?
Heynckes: Prvá časť sezóny to jasne potvrdila. Ale: Mužstvo musí tento hlad, túto náruživosť priniesť aj v novom roku. Je to moje prianie a je to niečo, čo poviem chlapcom na tréningu v Katari. Takto ako to šlo doteraz to musí ísť aj ďalej. Nemôžeme sa odkloniť ani milimeter od našej cesty.

fcbayern.de: 54 súťažných zápasov odohral FC Bayern v kalendárnom roku 2012. Boli už Vaši hráči po pohárovom zápase v Augsburgu zrelí na dovolenku?
Heynckes: V každom páde. Jeden profi hráč Bayernu nemusí len hrať futbal, navyše cez rok čakajú na naších hráčov aj reprezentačné povinnosti. Všetci sme radi že máme pár dní na oddych, pokoj a odpočinok.

fcbayern.de: Dali ste svojmu mužstvu na prázdniny neaké úlohy?
Heynckes: Hráči dostali tréningový plán. Sú to jasné inštrukcie, ale tiež som im povedal: Keď sa prvykrát vrátite a vaše nohy budu po niekoľkodňovom kľude, tak musíte tieto cvičenia robiť. Hráči ale môžu svoju dovolenku nezávislé a svedomite organizovať. Ja nie som žiadny kontrolór.

fcbayern.de: 2. januára cestujete na tréningový pobyt do Dohy (Katar) - presne ako minulé sezóny, kedy neprišiel na konci žiadny titul...
Heynckes: Je to hlúposť, nazbierali sme v odvetách iba o jeden bod menej ako v prvom kole, v ktorom sme boli chválení až do nebies. Borussia hrala jednoducho vynikajúco. Naša príprava na druhe kolo bola v poslednej sezóne výborná, preto letíme znova do Kataru.

fcbayern.de:
Holger Badstuber nebude kvôli svojmu zraneniu prítomný...
Heynckes: Správne. Bol by som rád ak by mohol prísť, ale ešte je veľmi skoro a nemá to význam. Inak cestujú všetci hráči. Tiež náš brankár Lukas Raeder, ktorý už môže po pretrhnutí krížneho väzu zľahka trénovať. Je to taký malý bonbón, motivačná injekcia pre chlapcov. A z amatérov a dorastencov budú prítomní Leopold Zingerle, Daniel Wein, Pierre-Emile Hojbjerg a Patrick Weihrauch.

Zo stránky fcbayern.de preložil Ondro.
Ďakujeme!

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist