18:30
BayArena Leverkusen

Bayer Leverkusen - FC Bayern

1 : 2 (0 : 1)

Na šláger 26.kola Bundesligy v BayArene Leverkuse nastupujeme v zostave: Neuer - Alaba, Dante, Boateng, Rafinha - Gustavo, Martínez - Shaqiri, Schweinsteiger, Robben - Gomez. Tréner Heynckes necháva v Mníchove odpočívať trojicu Lahm, Müller, Mandžukič.

5min - Carvajal vidí ŽK za faul na Alabu.
11min - Alabov dobrý center pred bránku odvracia Schwaab na roh.
21min - Schweinsteigerova strela spoza šestnástky mieri tesne vedľa bránky.
23min - Gomez z hranice šestnástky zle trafí loptu a tá letí veľmi mimo bránky.
25min - Robbenov strieľaný center  nedokáže Schweinsteiger tečovať do bránky.
29min - po RK Shaqiriho vykopne z bránkovej čiary hlavičku Boatenga domáci Castro.
32min - Kießling padá v šestnástke po kontakte s Boatengom, penalta sa ale správne nepíska.
33min - Robben zaútočí, jeho strela ale končí vysoko nad bránkou.
36min - gólovú strelu Boenischa vyráža Manuel Neuer nádherným zákrokom na roh.
37min -
 0 : 1 Shaqiri nacentruje loptu na stred na Gomeza. Mario si loptu spracuje na hrudi, postupuje sám od polovice ihriska, zbaví sa 2 obrancov domácich a s prehľadom posiela loptu vedľa brankára Lena.

46min - cez polčasovú prestávku domáci striedajú Schürrleho za Sama.
52min - Schweinsteiger hlavou odvracia šancu domácich.
54min - strelu Sama odvracia naša obrana do bezpečia.
55min - Castro vidí ŽK za faul.
56min - Robben priťukne loptu Shaqirimu, jeho strela ale letí vysoko nad bránku.
62min - domáci striedajú Reinartza za Hegelera.
64min - Dante výborne vybehne a zblokuje nebezpečnú strelu domácich z hranice šestnástky.
70min - šancu Robbena zblokuje Schwaab na rohový kop.
71min - striedame. Z ihriska odchádza Gomez a prichádza Pizarro.
73min - Kießlingova strela mieri nad bránku. Robbena strieda van Buyten.
75min -
1 : 1 rohový kop domácich predĺži Boenisch na úplne voľného Rolfesa a ten zrovnáva skóre.
77min - po viacnásobnom zblokovanom zakončení, končí posledné Pizarrove vedľa bránky.
79min - Gustava strieda Tymoshchuk.
87min -
1 : 2 priamy kop Schweinsteigera, si na našu veľkú radosť, do vlastnej bránky nešťastne tečuje domáci obranca Wollscheid.
90+2min - ŽK pre Schwaaba za odkop lopty po odpískaní. ŽK vidí aj Manuel Neuer.

Matthias Sammer:
"V prvom polčase sme hrali dobre. Boli sme veľmi pozorní a relatívne kompaktní. V druhom polčase sme neboli tak dôslední v hre proti lopte a to nás dostávalo do problémov."

Jupp Heynckes: "Sme veľmi spokojní. Dnes to bolo veľmi ťažké po Lige majstrov v stredu večer. Videli sme to najmä v druhom polčase. V prvom polčase sme hrali dobrý zápas. Po prestávke už boli nohy ťažké, ale tím bovoval a nakoniec je odmenený."

Bastian Schweinsteiger:
"V Leverkusene nie je ľahké vyhrať. Dnes to bola len ich druhá domáca prehra. Začali sme veľmi dobre, hral dobrý pressing a nútili ich hrať dlhé lopty. Leverkusen sa potom vrátil do hry v druhom polčase, pretože sme urobili príliš veľa chýb v hernom dizajne. To je nebezpečné proti Leverkusenu. Na koniec štandardka rozhodla zápas."

Manuel Neuer:
"Víťazný gól bol trochu o šťastí. Lopta bola tečovaná ramenom, bol to kuriózny gól."

Sascha Lewandowski (tréner Leverkusen): "Prvých 25 minút sme hrali pasívne a bojazlivo. V druhom polčase sme očakávali viac. Aspoň remíza by bola zaslúžená."

Simon Rolfes (kapitán Leverkusen): "Táto porážka nebola nutná. Bayern išiel do zaslúženého vedenia, ale v druhom polčase už toho veľa neukázal. Boli sme silný, ale nakoniec prišiel po štandardnej situácii trest."

Philipp Wollscheid (Leverkusen): "Neboli sme odmenení za dobrú prácu v druhom polčase. Chceli sme od začiatku ukázať to, čo v druhom polčase. Teraz nemáme nič."