Borussia Park
Mönchengladbach

Borussia Mönchengladbach - FC Bayern

3 : 1 (2 : 0)

V otváracom zápase jarnej časti Bundesligy, sme v 18.kole zavítali na ihrisko odvekého rivala Borussie Mönchengladbach. Na zápas nastupujeme v zostave: Neuer - Lahm, Badstuber, van Buyten, Boateng - Schweinsteiger, Tymoshchuk - Kroos, Müller, Robben - Gomez.

4min - k zakončeniu sa po centri Schweinsteigera nedostane Gomez.
11min -
1 : 0 po veľkej chybe Manuela Neuera pri odkope lopty, triafa hviezda Gladbachu Marco Reus našu opustenú bránku.
13min - Robben posiela prihrávkou za obranu do obrovskej šance Gomeza, postranný rozhodca odmáva offside, ktorý zaručene nebol, čo potvrdil aj opakovaný záznam.
14min - Robbenov center presne na hlavu Gomeza, Mario krásnou hlavičkou posiela loptu na bránu, domáci brankár ter Stegen zázračným zákrokom vyrazí čistý gól.
16min - postranný rozhodca odmáva Gomezovi ďalší offside, ktorý opäť nebol.
18min - Gomez v dobrej šanci minie loptu, ktorú chytá domáci brankár.
23min - ťažký center Schweinsteigera pekne na hrudi spracuje Gomez, jeho následnú strelu zblokuje domáci stopér.
27min - Tymoshchukova strela spoza šestnástky míňa domácu bránku.
34min - Robbenovu prízemnú strelu spoza šestnástky vyráža ter Stegen.
39min - Kroosovu tvrdú strelu spoza šestnástky reflexívne vyráža ter Stegen.
40min - držanie lopty 60:40 v náš prospech.
41min -
2 : 0 Robben ostáva ležať na ihrisku po prisimulovanom faule, domáci postupujú do rýchleho protiútoku. Hanke posiela kolmicu na Herrmanna a ten strelou vedľa Neuera posiela loptu do bránky.
43min - Boatengovu strelu zo 40m pohodlne chytá ter Stegen.
44min - Hanke míňa strelou spoza šestnástky našu bránku.
45+1min - Robbenovu strelu zblokuje domáca obrana. Hlavný rozhodca končí 1.polčas.

46min - držanie lopty 63:37 v náš prospech.
49min - na center Lahma nedosiahne hlavou Gomez, z následného rýchleho protiútoku pohrozia domáci, na šťastie si zle prihrajú a pri lopte je skôr Neuer.
57min - striedame. Odchádza Tymoshchuk a prichádza Alaba.
62min - Gomezovu strelu zblokuje domáca obrana.
64min - Lahm si narazí loptu s Kroosom. ale jeho strelu domáca obrana v poslednej chvíli zblokuje na roh.
66min - opäť striedame. Odchádza Boanteng a prichádza Rafinha.
70min - Arango vidí ŽK po faule na Müllera.
72min -
3 : 0 pri ďalšom rýchlom protiútoku Reus posiela prihrávku za obranu na Herrmanna a ten svojim druhým dnešným gólom zvyšuje skóre na rozdiel 3 gólov.
74min - van Buytena, ktorý sa zraní pri súboji s Reusom, strieda Gustavo.
76min -
3 : 1 po trme-vrme v šestnástke sa lopta odrazí k Schweinsteigerovi a ten z päťky nekompromisne posiela loptu pod brvno.
82min - domáci striedajú. odchádza Hanke a prichádza de Camargo.
85min - Schweinsteiger posiela prihrávku pred prázdnu bránku na úplne voľného a osamoteného Müllera, v poslednej chvíli loptu zasiahne v páde Stranzl, tá následne letí nad bránku domácich.
89min - striedanie v domácom mužstve. Strelca 2 gólov Herrmanna, strieda Marx.
90min - hrať sa budú ešte 3 minúty.
90+2min - posledné striedanie domácich. Odchádza Reus a prichádza Leckie.
90+3min - hlavný rozhodca končí dnešný zápas.

Jarnú časť Bundesligy nezačíname vôbec dobre. Prehrávame v Gladbachu po slabom výkone 3 : 1. Už vstup do zápasu máme veľmi zlý. Po obrovskej chybe Manuela Neuera, ktorý pri odkope posiela loptu na nohu Reusa a ten triafa opustenú bránku, prehrávame 1 : 0. V 13min Gomeza v dobrej pozícii sporným offsidom (ktorý nebol) zastaví postranný rozhodca. O minútu neskôr pri tutovke Gomeza vyťahuje zázračná zákrok domáci brankár ter Stegen. 16min a ďalší sporný offside v náš neprospech. 18,23,34,39 - to všetko sú minúty a v nich naše šance s ktorými si poradí domáca obrana. V 40min je držanie lopty 60:40 v náš prospech. Prichádza však 41min a v nej Robben svojim typickým spôsobom prifilmuje po strate lopty faul, ktorý sa nepíska a tak domáci po rýchlom protiútoku po prihrávke Hankeho a góle Herrmanna zvyšujú na 2 : 0. S takýmto skóre mužstvá odchádzajú na prestávku. Po zmene strán sa pomer držania lopty vyšplhá dokonca na 63:37 v náš prospech, to je žiaľ jediná činnosť v ktorej domácich prevyšujeme. V 57 a 66min striedame. Najskôr Tymoshchuka za Alabu a potom Boatenga za Rafinhu. Pri pohľade na mená, je cieľ jasný - posilnenie ofenzívy. Prichádza však 72min a po spolupráci Reus-Herrmann, druhý menovaný strieľa svoj druhý dnešný gól a definitívne pochováva naše nádeje na obrat. O dve minúty sa pri súboji s Reusom zraní van Buyten a musí byť striedaný. Zatiaľ dostupné informácie o zranení sú veľmi zlé. Podľa všetkého má Daniel zlomený priehlavok ľavej nohy a čaká ho dlhšia pauza. V tejto chvíli jediné čo môžme urobiť, je zaželať Danielovi skoré uzdravenie. Poďme ale späť k zápasu. V 76min lopta poskakuje v šestnástke až dovtedy, kým ju Schweinsteiger nepošle nekompromisne pod brvno a vykresá ešte iskierku nádeje. V 85min ešte našu obrovskú šancu zastaví v poslednej chvíli Hanke. Následne už domáci umnou hrou dovedú až do víťazného konca. Čo dodať k tomuto zápasu? Domáci nás okrem držania lopty prevýšili snáď vo všetkom. Takticky zápas zvládli výborne. Pozorne bránili a vyrážali do rýchlych protiútokov, ktoré sa im navyše darilo zakončovať. Nám sa ich obranný val nedarilo premôcť, navyše ani individuálne nikto výraznejšie nevynikol. A čo je najhoršie, za domácimi sme zaostávali aj v nasadení. Hrali sme priliš profesorsky, ako by sme čakali, že sa domáci pozaria sami. Akú-takú pochvalu za bojovnosť si zaslúži akurát Bastian Schweinsteiger, na muža zápasu to však napriek gólu nestačí a tak preto dnes žiadneho nevyhlásim. Ďalší zápas odohráme v sobotu 28/01/2012, na domácom štadióne proti VfL Wolfsburg. Jediné čo v tomto zápase samozrejme berieme je víťazstvo a 3 body, keďže po víkendových zápasoch 18.kola s najväčšou pravdepodobnosť prídeme o náskok na čele tabuľky. Nepredbiehajme však.

Jupp Heynckes:
"Priliš skoro sme inkasovali úplne zbytočný gól. Navyše sme tesne pred prestávkou po strate lopty inkasovali druhý krát. Potom je ťažké vrátiť sa do zápasu proti tímu, ktorý bráni tak dobre, je veľmi dobre defenzívne organizovaný a bráni s desiatimi hráčmi pri vlastnom pokutovom území. Mali sme šance, nedokázali sme sa však presadiť."

Philipp Lahm:
"Urobili sme príliš veľa chýb a zbytočné sme inkasovali. Môžete mať dobrú prípravu, ako chcete - najdôležitejší je vždy prvý  herný deň. Dnes sme neboli schopní udržať tempo. Našim najvážnejším konkurentom, okrem nás samých, naďalej ostáva Dortmund."

Bastian Schweinsteiger:
"Prvý gól sme domácim darovali. Pri druhom a treťom góle, sme zbytočne stratili loptu. Gladbach hral defenzívne a čakal na rýchle protiútoky. My sme urobili chyby a oni to dobre využili. Snažili sme sa ešte niečo urobiť zo zápasom, ale nebolo ľahké dostať sa cez obrannu Gladbach. Bohužiaľ ihrisko bolo v katastrofálnom stave. Potom je to jednoduchšie pre brániace tím, než pre ten, ktorý má loptu."

Manuel Neuer: "0 : 1 bola moja chyba. Chcel som loptu poslať smerom na Arjena Robben a Thomasa Müllera. Trafil som ju však zle a Marco Reus to už mal jednoduché. Je mi to ľúto. Po mojej chybe sme prehrali. To je samozrejme trpké."

Lucien Favre (tréner Gladbachu): "Som veľmi, veľmi šťastný. 3 : 1 proti Bayernu, to je veľmi, veľmi dobré. Je veľmi ťažké hrať proti Bayernu. V držaní lopty, sú medzinárodná trieda. Dnes sme chceli brániť veľmi dobre a vyrážať do rýchlych protiútokov, hráči to zahrali veľmi dobre. Máme dobrý tím, inak by sme nemohli byť tak vysoko, ale pred šiestimi mesiacmi sme boli šestnásty. Preto musíme aj naďalej zostať pri zemi."

Marc-Andre ter Stegen (brankár Gladbachu): "Vždy je to príjemný pocit, keď vyhráte proti Bayernu. Je dôležité, že ideme od zápasu k zápasu. Sústredíme sa na momenty, ktoré sú na ihrisku dôležité. Myslím, že sme vyhrali zaslúžene. Chceme pokračovať v načatej práci."