ünchen

FC Bayern
- Borussia Mönchengladbach

1 : 0 (0 : 0)

V 28. kole Bundesligy sme privítali na domácom štadióne posledné mužstvo tabuľky Borussiu Mönchengladbach. Dlho to však ako zápas jednoznačného favorita z outsiderom nevyzeralo. O našom víťazstve nakoniec rozhodol 13min pred koncom stretnutia Arjen Robben. Nakoľko som mal zápas možnosť vidieť iba zo skráteného záznamu, ospravedlňte stručnosť reportu. Poďme k samotnému stretnutiu. Nastupujeme v zostave: Kraft - Pranjič, Gustavo, Badstuber, Lahm - Schweinsteiger, Kroos - Ribéry, Müller, Robben - Gomez.

2min - Reus sa tlačí do šance, ale Gustavo ho dobre telom odblokuje.
3min - hostia v šanci, ale skôr ako Hanke je pri lopte brankár Kraft.
7min - slabú strelu Reusa, brankár Kraft bez problémov chytá.
9min - Robbenovu kolmú prihrávku na Gomeza vystihne stopér hostí.
17min - PK Robbena mieri vysoko nad bránku hostí.
18min - po typickom prieniku a strele Robbena, brankár hostí Bailly loptu iba vyráža na nohu Gomeza, ale Mario loptu zle trafí a nedokáže ju poslať do siete.
19min - po Ribéryho centri, Robben hlavou míňa bránku hostí.
32min - ŽK pre Lahma.
37min - Pranjičova technická strela z ľavej strany mieri nad bránku hostí.
39min - Müllerov strieľaný center zráža Dante na rohový kop.
45min - hlavný rozhodca končí 1.polčas, do kabín odchádzajú obe mužstvá za piskotu tribún.

49min - na Robbenov center nedosiahne Gomez, ale vzrušenie je zbytočné, postranný rozhodca odmáva offside.
63min - hostia striedajú. Herrmanna nahrádza Matmour.
67min - ŽK pre Reusa.
73min - dvojnásobné striedanie v našom mužstve. Kroosa a M
üllera striedajú Ottl a Klose. Striedajú aj hostia. Hankeho strieda Idrissou. Po Ribéryho centri míňa Gomezova hlavička bránku hostí. Pri následnom protiútoku Gustavo neustojí súboj s čerstvým mužom na ihrisku Idrissouom a len včasné vybehnutie Krafta zabráni útočníkovi hostí zakončiť.
75min - Stranzl fauluje Pranjiča a následný PK Robbena zblokuje múr.
77min -
1 : 0 Robben oberie na polovici ihriska Reusa o loptu a v rýchlom protiútoku zatiahne loptu cez obranu hostí do šestnástky, prihrávkou vysúva Ribéryho a ten mu loptu spätnou prihrávkou vracia. Robben už osamotený pred brankárom Baillym nezaváha a strieľa dôležitý gól.
81min - Robben vniká do šestnástky, ale jeho prihrávka nenachádza spoluhráča.
83min - po Robbenovej prihrávke obtrie Kloseho strela tyčku bránky hostí.
84min - ŽK pre Robbena.
86min - posledné striedanie hostí. Neustädlera strieda Brouwers.
90+1min - Idrisuho center Matmour našťastie iba podbehne a pri tom ešte fauluje Schweinsteigera. Následne hlavný rozhodca ukončí dnešné stretnutie.

Dnešné víťazstvo a 3 body sme teda vydreli. Z posledným mužstvom tabuľky sme sa však natrápili viac ako dosť, no výkonom sme žiaľ opäť nepresvedčili. Najmä v 1.polčase to vyzeralo tak, ako by sme sa po reprezentačnej prestávke ťažšie dostávali do tempa. Počas celého zápasu sme síce mali územnú prevahu, ako aj prevahu v držaní lopty, ale prechody do útoku boli často pomalé a neúčinné. V druhom polčase sme pridali na dôraze a bojovnosti, čo sa hneď prejavilo aj na výkone. Odmenou za zlepšenie výkonu bol gól dnes najlepšieho hráča nášho mužstva Arjena Robbena po skvelej spolupráci s Ribérym. Prišiel síce pomerne neskoro a dlho nás hráči remízou držali v napätí, ale našťastie prišiel. S chuťou hrajúceho Robbena si dnes dovolím vyhlásiť aj za hráča zápasu. V nasledujúcom 29.kole v sobotu 09/04/2011 cestujeme do Nürnbergu, kde nám v bavorskom derby bude súperom domáci 1.FC. Ak sa chceme pokúsiť dotiahnuť na druhý Leverkusen, musíme vyhrať.