02/04/2013
20:45

FC Bayern - Juventus

2 : 0 (1 : 0)

Na prvý štvrťfinálový zápas Ligy majstrov proti "Starej dáme" nastupujeme v zostave: Neuer - Alaba, Dante, van Buyten, Lahm - Gustavo, Schweinsteiger - Ribéry, Kroos, Müller - Mandžukič.

1min -
1 : 0 Alaba napriahne spoza šestnástky. Smer  lopty špičkou kopačky trochu zmení Vidal a tak lopta na prekvapenie všetkých končí v bránke.
11min - Pirlova strela z priameho kopu mieri tesne nad brvno našej bránky.
12min - Vidalova strela mieri tesne vedľa bránky.
15min - Arjen Robben strieda Toniho Kroosa, ktorý si pri súboji s Lichsteinerom privodí zranenie.
18min - Robben triafa strelu asi z 8 metrov priamo do náručia brankár Buffona.
21min - Danteho hlavička po rohovom kope míňa bránku.
24min - Dante hlavičkuje do priestoru bránky, Buffom je pozorný.
30min - Schweinsteigerov priamy kop, po faule Vidala na Ribéryho, končí tesne nad bránkou hostí.
33min - po prihrávke Müllera zahodí Robben 100% šancu, keď jeho strela minie bránku.
34min - po centri Schweinsteigera končí hlavička Mandžukiča tesne vedľa.
37min - Mandžukič padá v šestnástke po kontakte s domácim stopérom, penalta sa nepíska a Mario ani nestihne tečovať dobrú prihrávku Ribéryho.
42min - Schweinsteigerova strela letí vysoko nad bránku hostí.
44min - Mandžukič vidí ŽK po faule na Vidala.
45+1min - po Pirlovom rohovom kope letí nebezpečná hlavička Bonucciho tesne nad bránku.

54min - ŽK pre Chielliniho po faule na Mandžukiča.
55min -Alabov priamy kop vyráža brankár Buffon.
63min -
2 : 0 Alabovu strelu spoza šestnástky vyráža Buffon iba k Mandžukičovi, ktorý loptu prihráva pred bránku voľnému Müllerovi a Thomas posiela loptu do prázdnej bránky.
65min - dvojnásobné striedanie v mužstve hostí. Z ihriska odchádzajú Matri a Quagliarella a prichádzajú Vučinič a Giovinco.
67min - Vidal vidí ŽK za hranie rukou a ďalší zápas bude nútene pauzovať.
69min - Vidalovu prudkú strelu vyráža Manuel Neuer.
70min - Ribéryho strelu vyráža Buffon.
75min - hostia striedajú Pelusa nahradí Pogba.
76min - Lichsteiner vidí po teatrálnom páde v šestnástke ŽK za filmovanie a v odvete si kvôli disciplinárnemu trestu nezahrá.
78min - Müllerova strela letí vedľa bránky.
81min - Gustavo vidí ŽK za filmovanie.
90min - Buffon zachráni svoje mužstve pri strele Schweinsteigera , ktorú vyráža. Následná dorážka Müllera mieri nad bránku. Mandžukiča strieda Gomez. Nadstavený čas budú 3min.
90+2min - Ribéryho strieda Shaqiri.
90+3min - hlavný rozhodca odpíska koniec zápasu.

Karl-Heinz Rummenigge:
"Bolo to skvelý zápas. Môžeme byť veľmi spokojní, nielen s výsledkom, ale aj so spôsobom ako sme hrali. Bol to náš najlepší zápas v CL v tejto sezóne. Samozrejme sme mali šance na tretí gól, ale tento výsledok je sen. Teraz môžeme prísť do Turína optimisticky. Celý tím odviedol skvelú prácu. Bola to pre nás skvelá noc Európskeho pohára. Sme v dobrej pozícii k postupu, ale bude to ťažký zápas. Nesmieme byť arogantný alebo namyslený."

Jupp Heynckes: "Pripravili sme sa dobre. Bolo to vidieť na našej taktickej orientácii. Podarilo sa nám eliminovať Pirla a celkovo sme hrali veľmi sebaisto a vynikajúco. Dôležitá bola aj bojovnosť. Sme radi, že sme vyhrali proti talianskemu tímu na nulu."

Philipp Lahm: "Bol to od nás dobrý zápas. Súperovi sme veľa nedovolili. Mali sme šance aj na vyššie víťazstvo. Juventus je top tím a musíme budúci týždeň podať rovnako dobrý výkon ako dnes."

Thomas Müller:
"Hrali sme veľmi tvrdo v oboch smeroch. Škoda, že sme nestrelili tretí gól. Východisková pozícia je dobrá, možno je 2 : 0 lepšie ako 3 : 0. Tak sa ešte musíme sústrediť."

Bastian Schweinsteiger: "Výsledok je dobrý, ale v odvete to nebude ľahké, pretože Taliani majú zaujímavú taktiku. Môj pocit je, že budeme musieť streliť ešte jeden gól. Aleje dobre, že sme hrali na nulu. Obrana bola dobrá. Hrať v Lige majstrov proti veľmi špičkovým tímom je krásne ale náročné. Je to dobrá východisková pozícia. Treba streliť jeden gól aj v Turíne."

Antonio Conte (tréner Juventus): "Dnes môžem iba vyjadriť Bayernu poklonu. Zápas ukázal, že Bayern Mníchov je veľmoc, takže sú právom favoritom na titul. Hrali sme proti tímu, ktorý bol otravný, ktorý sa chcel ukázať. Musíme myslieť na to, čo by sme môžeme zlepšiť v najbližších niekoľkých dňoch. Je tam ešte odveta a futbal nás učí, že treba hrať hru až do poslednej sekundy."