Hamburg

Hamburger SV - FC Bayern

0 :
5 (0 : 2)

Na osemfinálový zápas Nemeckého pohára v Imtech Arene v Hamburgu nastupujeme v základnej zostave: Neuer - Rafinha, Boateng, Dante, Alaba - Lahm - Robben, Thiago, Kroos, Götze - Mandžukič.

21min -
0 : 1 Götze sa pohrá s obrancom Lamom, prihráva pred bránku na úplne osamoteného Mandžukiča a ten posiela loptu do odkrytej bránky.
26min -
0 : 2 Kroos rozohráva rohový kop a jeho center nachádza hlavu Danteho, ktorého zakončenie napriek snahe domáceho brankára a na bránkovej čiare postaveného obrancu končí v sieti.
27min - Johnsova strela nenarobí Manuelovi Neuerovi väčšie problémy.
40min - zraneného van der Vaarta strieda Arslan.
41min - ŽK pre Lama za faul na Mandžukiča.
43min - Robbenovu slabú prízemnú strelu chytá brankár Adler.
44min - Thiagova strela letí vysoko nad bránku.

49min - zraneného Boatenga strieda Martínez.
54min -
0 : 3 Kroos centruje na Robbena, ten si loptu hruďou spracuje na ľavú nohu a prestrelí domáceho brankára.
55min - Arslam vidí ŽK za faul na Thiaga.
60min - Iličevičovu strelu chytá Manuel Neuer.
64min - dvojnásobné striedanie v našom mužstve. Thiaga strieda Shaqiri a Lahma, navrátilec Bastian Schweinsteiger, ktorý od Philippa dostáva aj kapitánsku pásku.
66min - Mandžukičovu slabú hlavičku chytá brankár Adler.
69min - Mandžukič sklepne loptu pre Kroosa, jeho zakončenie je ale nepresné.
71min - domáci striedajú
Çalhanoğlua za Zoua.
72min - domáci striedajú Badelja za Bouya.
74min -
0 : 4 Götze sa uvoľní, odcentruje na Mandžukiča a ten z prvej posiela loptu do prázdnej bránky.
76min -
0 : 5 Alaba rozohráva priamy kop, odcentruje do šestnástky, kde sa lopta poodráža, až sa dostáva k Mandžukičovi, ktorý ju posiela do siete.
89min - Zouova strela letí nad našu bránku. Rincón vidí ŽK za oplácanie.
90min - na Shaqiri strieľaný center nedosiahne ani Mandžukič ani dobiehajúci Schweinsteiger.

Matthias Sammer:
"Na začiatku to nebolo celkom ono. Potom sme našli našu hru a hrali ju vážne až do konca. Tento tím je skvelý. Teší ma tiež, že Bastian Schweinsteiger je späť a hráva aj Javi Martínez. To je pre nás dobré."

Pep Guardiola: "Som spokojný s výkonom svojho tímu, veľmi dobre sme hrali. Pre mňa je to prvýkrát v DFB pohári a my sme len krôčik od finále, čo je niečo špeciálne pre mňa. Na začiatku sme mali pár problémov, ale po 2 : 0 to bolo pre nás trochu jednoduchšie."

Bastian Schweinsteiger: "Nevedeli sme presne, čo tu môžeme očakávať. Myslím, že sme hrali celkom dobre. Dúfam, že Hamburg čoskoro získa nejaké body. Bolo by škoda pre klub, pre mesto, pre ľudí ak by vypadli. Veľa šťastia!"

Dante: "V prvých 20 minútach bol HSV veľmi kompaktný a hral agresívne. Urobili nám to ťažké. Potom sme ale dali dva góly. Hrali sme jednoducho a sústredene. Teraz sa musíme zamerať na sobotu."

Oliver Kreuzer (športový riaditeľ HSV): "Hrali sme proti nadpriemernému mužstvu. Bayern bol vynikajúci. Boli sme tlačení od prvej sekundy do defenzívy. Ak sme aj získali loptu, potom sme ju príliš rýchlo stratili. Avšak, chlapci ukázali, že chcú, aby sa zachránili. Ale proti tomuto súperovi nebola šanca. Teraz sa počíta iba zápas v Braunschweigu."

Bert van Marwijk (tréner HSV): "Bolo vidieť, že pozícia tímu na začiatku bola dobrý. Snažili sme sa uzavrieť priestor.Dnes sme ale neboli dosť dobrí, aby sme niečo mohli proti Bayern dosiahnuť. Je to v súčasnej dobe najlepší tím na svete."

Heiko Westermann (HSV): "Myslím, že sme bránili dobre v prvej pol hodine, ale dostali sme dva góly, ktorým sa dalo zabrániť. Po 2 : 0 bol už Bayern neznesiteľný, hrať svoju vlastnú hru. Je to ťažká doba pre klub, pre každého, ale na druhej strane musíme zabrať ako tím."