Rozhovor Ribéry - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2012/2013


Rozhovor s Franckom Ribérym...
Prvý reprezentačný zápas roka je pre Francka Riberyho výnimočný. V Paríži nastúpi dnes večer (06/02/2013) proti Nemecku a zároveň proti svojím kolegom z FC Bayern (6 hráči Bayernu v drese Nemecka). V nedeľu poobede si našiel Francúz, v čase keď bol na ceste domov, čas na rozhovor pre fcbayern.de. O reprezentačnom zápase, o prebiehajúcej sezóne ale aj o SMS-kovom kontakte s Lukasom Podolskim si budete môcť prečítať v tomto rozhovore.

Rozhovor s Franckom Riberym:

fcbayern.de: Francúzsko proti Nemecku, streda večer.  Zaznelo niečo o zápase v posledných dňoch aj v kabíne FC Bayern?
Ribéry: Áno, tie naše vtipy. Philipp, Bastian, Thomas a ďalši. Smiali sme sa dosť.

fcbayern.de: Na ihrisku bude pravdepodobne Philipp Lahm tvoj hlavný nepriateľ...
Ribéry: Philipp a Thomas, myslím. Bude to pre každého pekný zápas. Naše priateľstvo nebude hrať 90 minút žiadnu rolu. Poznám veľmi dobre ich hru, ale kolegovia tiež vedia, ako hrám ja. Platí to pre každého zo šestice bavorov, ktorí v stredu v Paríži nastúpia za národný tím.

fcbayern.de: Pri zápase Francúzska proti Nemecku ide o prestíž. Budeš hrať proti kolegom a zároveň vieš, že v sobotu nastúpite opäť spolu v dôležitom zápase. Čo na to hovoríš?
Ribéry: Prirodzene je tento reprezentačný zápas dôležitý, ale tiež FC Bayern je dôležitý. Dúfam, že nebude žiadne zranenie a to ani v ostatných reprezentačných zápasoch, ktoré čakajú ďalšich kolegov.

fcbayern.de:
Žiješ už skoro 6 rokov v Nemecku. Ako ťa to zmenilo?
Ribéry: Ako vždy, som Francúz. Francúzsko je môj domov, ale prirodzene mám pocitovo bližšie k Nemecku ako k ostatným štátom sveta. Hovorím dobre po nemecky, poznám nemeckú mentalitu. Ak vyhráva Nemecko, teším sa aj ja, ale nie túto stredu.

fcbayern.de: V roku 2007 si prišiel do Bayernu. Ako sa tu zmenila tvoja rola?
Ribéry: Teraz sa radím k skúsenejším hráčom, ako je Bastian alebo Philipp. Dosť sa rozprávam s mladými spoluhráčmi. Musia sa rýchlo naučiť, že v Bayerne sa musí vyhrávať. Nie je to jednoduché.

fcbayern.de: Pred pár týždňami si povedal, že v tomto momente hráš svoju najlepšiu sezónu. Prečo je to tak?
Ribéry: Keď nie som zranený, keď sa môžem 100% sústrediť na svoj job, tak mám zábavu na ihrisku, vtedy je pre mňa futbal jednoduchý. Dostávam podporu od mužstva, klubu a fanúšikov. Mám veľmi dobrý vzťah s trénerom Juppom Heynckesom. Túto dôveru trénera potrebujem. Takto môžem odovzdať pre FC Bayern a moje mužstvo všetko. Dúfam, že budem môcť ešte dlho takto hrať.

fcbayern.de: 3 zápasy, 3 výhry, túto bilanciu drží FC Bayern po zimnej prestávke. Náskok v tabuľke je 12 bodov...
Ribéry: Nezaujíma ma, koľko bodový náskok máme. Pre mňa je dôležitý každý zápas. Chcem vyhrávať každý jeden zápas, čo nie je ľahké, ako sme to mohli vidieť aj v Mainzi. V tomto momente to beží veľmi dobre. Takto musíme ďalej pokračovať. Je jedno, kto strieľa góly, od koho príde prihrávka. Dôležité je držať spolu ako jedno mužstvo.

fcbayern.de: Robí vás tento tímový duch v sezóne silnejším mužstvom?
Ribéry: Máme tiež veľmi dobrú lavičku, veľkú konkurenciu. Je to pozitívne, ale prirodzene to nie je nič jednoduché pre hráčov, ktorí nehrajú. A je to ťažké aj pre trénera. Pre naše ciele ale potrebujeme každého hráča.

fcbayern.de: Pep Guardiola bude od leta novým trénerom FC Bayern. Veríš tomu, že v New Yorku sledoval všetky zápasy Bayernu?
Ribéry: Verím, že sleduje ako hráme. Ale na trávniku o neho ešte nestojíme, teraz máme Juppa Heynckesa. Je to výborný tréner a veľmi dobrý človek. Pre mňa je dôležité, že pre neho môžeme vyhrať Bundesligu.

fcbayern.de: O 2 týždne príde na rad zápas v Londýn proti Arsenalu. Čo od zápasu očakávaš?
Ribéry: Nebude to jednoduché, ani teraz keď Arsenal v anglickej lige trocha zaostáva. Je to dobré mužstvo, ktoré má dobrých hráčov, ktorí hrajú dobrý futbal. Musíme zobrať zápas veľmi vážne a plne sa koncentrovať. Ak si budeme myslieť, že to bude ľahký zápas, bude to veľmi zlé pre nás.

fcbayern.de: Máš kontakt na Lukasa Podolského?
Ribéry: Píšeme si. Mám ho rád, je s ním sranda. Teším sa, že sa mu v Arsenale darí.

fcbayern.de:
Čo ti napísal po vylosovaní?
Ribéry: Napísal: Bude to pre teba ťažké!

Zo stránky fcbayern.de preložil Ondro.
Ďakujeme!
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist