Rozhovor Starke - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2012/2013


Rozhovor s majstrom-debutantom:Strake: "Tento rok je jednoducho "hustý!""


Vo svojich 32 rokoch položil Tom Starke po prvýkrát minulú sobotu svoju ruku na majstrovskú misu. Číslo dva tímu FC Bayern oslavovalo prvý zisk veľkého titulu vo svojej doterajšej kariére - doterajší vrchol po jeho prestupe do Mníchova minulé leto. S portálom fcbayern.de rozprával Starke o mise a o jeho prvom roku v FC Bayern. Na začiatku uvedieme, čo povedal na záver: " Tento rok je jednoducho "hustý" , inak sa to nedá povedať!"

Preklad rozhovoru vám prinášame vďaka Sue.


Rozhovor s Tomom Starkem:

fcbayern.de:
Tom, aká je tá misa na dotyk?
Starke: "Misa je teda ozaj ťažký kus, to som nečakal! Pocit, keď ju človek dvíha do vzduchu, všetko okolo jasá a reve a sám je totálne šťastný, je pocit extrémny. To je presne ten moment, pre ktorý každý malý chlapec začína hrať futbal."

fcbayern.de: Mal si aj niekoľko súkromných chvíľ s misou? Zobral si si ju, trebárs, do postele?
Strake: "No to by som bol urobil najradšej! Ale nemal som ju nikdy úplne pre seba. Dal som jej malý bozk - a bolo to!"

fcbayern.de: Ako reagovali tvoje deti na to, že si nemeckým majstrom?
Starke: "Obe moje deti (7 a 9 rokov) boli na trávniku a mali tú misu tiež v rukách. Pozerali sme si, čo všetko je na nej vyobrazené a urobili sme si i spoločnú fotografiu do rodinného albumu. No myslím, že pre ne bolo pôsobivejšie zažiť celý ten jasot, tú oslavu, než držať misu v rukách. Ešte veľmi vlastne nevedia, čo to znamená. A v škole mali v každom prípade o čom rozprávať."

fcbayern.de: Víťazstvo v najvyššej lige je prvým veľkým titulom v tvojej kariére. Ukojila sa tak trocha tvoja túžba dvihnutím misy nad hlavu?
Starke: "Sen, túžba, všetko! Pre toto človek pracoval celú svoju kariéru. Koniec koncov som ten krok s prestupom do Mníchova urobil aj preto. Vedome som oželel pár zápasov, aby som získal titul."

fcbayern.de: Takže môžeš byť so svojim prvým "bayernovským" rokom už teraz úplne spokojný, však.
Starke: "Všetko šlo vynikajúco a veľmi ma to bavilo. Odchytal som štyri zápasy, čo bolo nad očakávanie, keď Manuelovi (Neuerovi) sa nikdy nič nestáva. V mužstve sa cítim veľmi dobre, svojim spôsobom dobre vychádzame, si myslím. Som otvorený, pracujem starostlivo a snažím sa pomôcť, kde sa len dá. Náš úspech to všetko spečatil. Tento rok je jednoducho "hustý", inak sa to nedá povedať."

fcbayern.de: Čo ťa najviac prekvapilo v tomto roku na FC Bayern?
Starke: "Veľkosť. Ten obrovský rozmer. Čo sa tu deje, keď máme verejný tréning! Ľudia prichádzajú odkiaľkoľvek. Alebo teraz, ako sme prechádzali autami - bolo to skutočne pôsobivé! I to ako je klub organizovaný, ako zapadá jedno koliesko do druhého! Je úplne jedno s kým sa rozprávate, každý spolupracovník chodí do práce s radosťou."

fcbayern.de: Jupp Henckes nedávno povedal, že si sa v tejto sezóne ešte zlepšil. Má pravdu?
Starke: "Človek, ktorý denne trénuje so svetovými špičkami a pritom sa zhoršuje, musí byť úplne bez talentu. Na lavičke máme národných reprezentantov, hráčov svetovej triedy, pri nich sa i v tridsiatich dvoch rokoch niečomu priučíš. Kvalita tréningu je obrovská. Pri každej strele na bránku musíš byť naplno pri tom, už neexistujú žiadne ľahké lopty. Chlapci sú tak ctižiadostiví, že keď hráme i na malom ihrisku, nikto nechce prehrať - a ani ty si nemôžeš dovoliť žiadnu chybičku. Sústredenosť, napätie, tlak - všetko je tu väčšie. Keď to človek ustojí a vydrží, môže sa vyvíjať len dopredu."

fcbayern.de: Majstrovská misa je už doma, Londýn na dohľad. Ako sa dá ešte vyburcovať chuť na posledné stretnutie domácej ligy v sobotu v Mönchengladbachu?
Starke: "To vôbec nie je jednoduché, v tom som úprimný. Ale my sme všetci profíci a keď v sobotu pískne rozhodca začiatok zápasu pred 50.000 divákmi v Borussia-Parku, tak si v hre. Potom si žeravý a vo svojom živle a nemyslíš na Londýn!"

Zo stránky fcbayern.de preložila Sue.
Ďakujeme!


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist