8.deň - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2013/2014 > Sústredenie Doha


Sústredenie Doha.8.deň


11
/01/2014

Desivým okamihom sa skončil v nedeľu ráno prvý tréning. Ľavý obranca David Alaba si poranil koleno a musel ukončiť tréning. Následná lekárska prehliadka ale vylúčila vážnejšie zranenie. David mal iba bolestivé modriny. "Bol to šok. Nie je to ale veľký problém, "povedal tréner Guardiola. Večer už Alaba opäť individuálne trénoval v posilňovni a v pondelkovom priateľskom zápase proti Kuvajtu Sporting Club by mal byť k dispozícii. Tréning ukončil Ribéry, ktorý namiesto Kuvajtu cestuje do Zürichu na galavečer. Do Kuvajtu necestuje ani Holger Badstuber, ktorý sa vracia do Mníchova a spolu s fyzioterapeutom Gerrym Hoffmannom bude pokračovať vo svojom rehabilitačnom programe na Sabener ceste. K tímu sa ale pripojil Arjen Robben. Po prvýkrát vo výcvikovom tábore absolvoval tréning s mužstvom a tak ho vítali hlasné ovácie spoluhráčov. Manuel Neuer sa stihol počas dňa venovať aj fanúšikom, keď s nimi chatoval na facebookovej stránke klubu. Za hodinu došlo na Manuela viac ako 3500 otázok zo všetkých častí sveta.

Sústredenie v Dohe sa teda skončilo.
Chlapci nabrali smer Kuvajt, kde v pondelok odohrajú prípravný zápas proti Kuwait Sporting Club. Na záver sa ešte k sústredeniu vyjadril tréner Guardiola, ako aj niektorí hráči:

Pep Guardiola: "Som ohromený tým, ako tu hráči trénovali. Kvalita a intenzita boli skvelé, sústredenie malo vyššiu intenzitu ako vlani v lete v Trentine."
Toni Kroos: "Veľmi intenzívne sme trénovali. Vzhľadom k tomunohy ťažké, ale to je normálne vo výcvikovom tábore."
Mitchell Weiser: "Veľa sme cvičili s loptou, žiadne dlhé behy."
Thomas Müller: "Urobili sme veľa zmiešaných tréningových jednotiek: beh s loptou a samozrejme tréning s mnohými šprintami - to je často ťažšie ako bezduchý beh. Pracovali sme dobre a nálada je dobrá, to nám síce nezaručuje žiadne výsledky, ale myslím si, že sme veľmi dobre pripravení a naozaj sme v dobrej nálade."

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist