Rozhovor Rafinha - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2011/2012


Rozhovor s Rafinhom.
Marcio Rafael Ferreira de Souza, alebo ak chcete Rafinha si v lete splnil sen a na druhý pokus prestúpil do FC Bayern. Teraz poskytol rozhovor pre klubovú stránku fcbayern.de. Prinášam jeho voľný preklad. V rozhovore hovorí o tom, ako sa naplnili jeho očakávania, ako zvláda zimu v Nemecku, čo robí vo svojom voľnom čase a prečo ho Jupp Heynckes volá "malý bastard".

fcbayern.de: Rafinha, vynechal ste zápas proti Hoffenheimu. Čo robí zranenie?
Rafinha: "Mal som po zápase proti Manchesteru bolesti v priťahovači a pri rozcvičke v Hoffenheime som znovu niečo cítil. Potom som povedal, že bude lepšie zápas vynechať, aby sa to nezhoršilo. Som si skoro istý, že do zápasu v sobotu proti Hertha bude znovu plne fit. "

fcbayern.de: Pred Hoffenheimom ste až na zápasy v Kaiserslauterne a Zürichu nastúpil vo všetkých zápasoch. Ste spokojný s prvými mesiacmi v FCB?
Rafinha: "Áno, určite. Bol to vždy veľký sen pre mňa hrať v FC Bayern. Pred dvoma rokmi bol prestup na spadnutie, ale tento rok v lete sa to už podarilo. Keď ponuka prišla ani som nerozmýšľal. Som rád, že som teraz v tomto klube, ktorý je pre mňa jedným z piatich najlepších na svete. "

fcbayern.de: Prvým gól za Bayern sa Vám už podarilo streliť. Ako prišlo k tej mimoriadnej oslave gólu na 0-2 vo Villarreali?
Rafinha: "Moje strely nie veľmi často znamenajú góly, preto často neoslavujem. Bolo to veľmi spontánne.fcbayern.de: Vyzeralo to trochu ako skákanie, beh ...
Rafinha: (smeje sa) "Áno, to je pravda. V tej chvíli som bol citovo veľmi rozrušený, pretože to bol môj prvý gól za Bayern, a rovnako tak veľmi dôležitý gól. Pri ďalších góly budem o tom premýšľať a vymyslím niečo nové. "(smeje sa)

fcbayern.de: Doteraz ste dostali iba jeden gól. Poviete nám recept na úspech?
Rafinha: "Tvrdo sme pracovali v príprave a obranna funguje veľmi dobre a je teraz veľmi kompaktná. Ale skutočné tajomstvo je, že sa do bránenia zapája celé mužstvo. Pomáhajú aj útočníci, o to je to pre nás  obrancov samozrejme jednoduchšie. "

fcbayern.de: Je dobré vedieť, že za vami stojí brankár ako Manuel Neuer?
Rafinha: "Samozrejme, to je veľmi dobré. Už z čias v Schalke, keď sme s Manum hrali spolu päť rokov viem čo dokáže. Je to skvelý brankár, ktorý dodá istotu. "

fcbayern.de: Aký veľký je podiel trénera Juppa Heynckesa na aktuálnom úspechu?
Rafinha: "Pán Heynckes je veľmi skúsený tréner, ktorý vie presne, ako futbal funguje. Vymyslel skvelý systém, ktorý nám dáva dobré šance vyhrať titul. On má určite veľkú zásluhu na tom, ako dobre v súčasnej dobe hráme futbal. "

fcbayern.de: Aká je pravdepodobnosť, že budete končiť sezónu oslavou svojho prvého titul majstra v Európe?
Rafinha: "So Schalke som bol trikrát alebo štyrikrát na druhom mieste, ale titul som nezískal. Kto vyhrá titul, zapíše sa do histórie. To je cieľom nás všetkých v FC Bayern. Dúfam, že aj naďalej budem odvádzať dobré služby a tak môžem prispieť svojím dielom k úspechu. "

fcbayern.de: Keď budete v klube hrať dobre, takmer automaticky sa vynára otázka reprezentácie. Myslíte, že je nádej na návrat do Selecao (reprezentácia Brazílie - pozn. preklad)?
Rafinha: "Áno, čakal som na pozvánku nášho hlavného trénera (smiech). Ale na mojom poste, je konkurencia veľmi veľká. Maicon a Dani Alves sú naozaj veľký hráči. Teraz som v Bayerne a tu chcem priniesť svoj výkon, ale som pripravený aj na Selecao. "

fcbayern.de: 2014 a Majstrovstvá sveta vo vašej domovine...
Rafinha: "Musím zostať trpezlivý. Budem robiť svoju prácu tu v FC Bayern a potom sa uvidí. Ale jasne, že majstrovstvá sveta sú môj veľký sen a môj cieľ. "

fcbayern.de: Jupp Heynckes vás raz láskyplne nazýval "malý bastard". Čo myslíte, že mal na mysli?
Rafinha: "Pán Heynckes ma pozná veľmi dobre a pravdepodobne narážal na spôsob, akým hrám. Hrám agresívne a niekedy ak chcete byť vo futbale úspešný, tak niektoré veci nie su pre súpera veľmi príjemné. Aj tak môžete pomôcť tímu. Som veľmi spokojný so svojím spôsobom hry a som odhodlaný nič nemeniť."

fcbayern.de: V zápasoch Schalke proti Bayernu boli vždy ostré súboje medzi vami a Franckom Ribérym. Aký je váš vzťah teraz?
Rafinha: "Predtým sme boli nepriatelia a nepoznali sme sa. Teraz môžem povedať, že on je naozaj skvelý človek. Má veľké srdce a je veľmi pozitívny človek, s ktorým môžete zažiť veľa zábavy. A som rád, že už nemusím hrať proti nemu, a tiež proti Arjenovi Robbenovi. Oboch totižto môžete skutočne zastaviť len faulom. Teraz som hral raz v príprave proti Franckovi, nič sme si nedarovali, ale samozrejme už to nebolo z mojej strany také ako predtým. Neskôr v kabíne sme sa na tom veľmi bavili. "

fcbayern.de: Ako sa cítite v tíme?
Rafinha: "Veľmi dobre. Samozrejme je to vždy trochu ťažké na začiatku, ak ste nový. Najprv musíte spoznať nových spoluhráčov a naučiť sa mentalitu tímu a klubu, ale to všetko zbehlo strašne rýchlo. Všeobecne máme veľmi dobrú atmosféru v kabíne, takú som ešte nikdy predtým nezažil. Spoločne veľmi sústredene trénujeme a potom si spolu užijeme aj veľa zábavy. Ale nielen v tíme je skvelá atmosféra. Bez ohľadu na to, s kým z klubu sa stretnete, všetci sú priateľský, zdvorilý a otvorený. Atmosféra je tu naozaj neuveriteľná a mentalita senzačná. "

fcbayern.de:
mnoho Brazílčanov v Nemecku trpí klímou. Vy tiež?
Rafinha: "Za prvé, neodišiel som preč zo Schalke v roku 2010, kvôli klíme v Nemecku. To malo iné dôvody. Samozrejme, pre nás Brazílčanov je nemecké počasie v zime problém. Môžete letieť na Vianoce domov a mať 35 stupňov a keď sa vrátite do Nemecka mínus päť. Našťastie existuje hrubý kabát (smeje sa). Ja som tu však ale dlho žil. A tento rok tu bolo ešte pred niekoľkými dňami teplo. Veľmi som si to s rodinou užil. Mali sme skoro každý deň na záhrade grilovačky, ktoré boli veľmi veľké. "

fcbayern.de: Ako sa vám páči v Mníchove?
Rafinha: "Nie som človek, ktorý je často na cestách. Radšej budem doma s rodinou a priateľmi. Náš dom je takmer vždy plné (smeje sa). Ale myslím, že mesto veľmi krásne. "

fcbayern.de: Vaše životné krédo je: Carpe diem (využi deň - pozn. preklad). Ako si užiť deň?
Rafinha: "Príde na to. Ak by som mal dva alebo tri dni, potom by som chcel letieť do nejakého mesta v Európe, ktoré nepoznám, aby som sa naučil niečo nové. Ale keby som mal len jeden deň voľný, trávil by som čas doma so svojou rodinou. Grilovanie a samba hudba, na ktorú mám doma všetky nástroje. Skoro ako v Brazílii, čo je dôležité. "

fcbayern.de: Hudba a Samba sú pre vás veľmi dôležité?
Rafinha: "Áno, to sú. To je môj život. Bez hudby samba nie som vobec nič. "

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist