Prvý tréning - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2013/2014


Prvý tréning...
Presne o 17:02 vstúpili naši chlapci na trávnik Allianz Arény na prvý tréning pred novou sezónou 2013/2014. V hľadisku  bolo asi 10.000 divákov a 180 akreditovaných novinárov. Prvá tréningová jednotka trvala 90 minút. Novým tréner Pep Guardiola mal na tréningu celkom 23 hráčov. Okrem 16 profesionálov (Philipp Lahm, Manuel Neuer, Franck Ribéry, Thomas Müller, Toni Kroos, Mario Gomez, Jérôme Boateng, Rafinha, Diego Contento, Jan Kirchhoff, Tom Starke, Emre Can, Mitchell Weiser, Lukas Raeder, Patrick Weihrauch, Pierre-Emile Hojbjerg) sa do tréningu zapojilo aj niekoľko hráčov juniorského tímu: Rico Strieder, Benno Schmitz, Alessandro Schöpf, Daniel Wein, Julian Green, Vladimir Rankovic und Ylli Sallahi. Bastian Schweinsteiger a Mario Götze vynechal tréning kvôli zraneniu. Dante, Luiz Gustavo a Javi Martinez sú s reprezentáciami svojich krajín na Pohári konfederácií. Chýbali aj Alaba, Robben, van Buyten, Shaqiri a Mandžukič, ktorí majú kvôli posezónnym reprezentačným  povinnostiam trochu dlhšiu dovolenku.

26/06/2013

Fotogaléria z prvého tréningu:

Ohlasy na prvý tréning:

Thomas Müller: "Tréner sa snaží rozprávať po nemecky. Asi "80 percent" sa podarilo. Bola to sranda. Iba ak mu nenapadne to správne slovo, povie ho v angličtine."
Toni Kroos: "Bol to dobrý začiatok, začiatok tréningov. Myslím, že to je fantastický tréner, ktorého sme dostali. Teraz si na seba musíme veľmi rýchlo zvyknúť, prijať nové veci."
Jan Kirchhoff: "On má super tón voči hráčom. Tréner má neuveriteľné umenie, je veľmi komunikatívny. Je to pre nás všetkých veľmi príjemné, že k nám takto pristupuje a je otvorený. On vysvetľuje všetky cvičenia, aj to čo tým cvikom chce dosiahnuť. Všetci sú tu skvelí, prišli ku mne a privítali ma. Je to úplne iný svet. Všetko je tu oveľa väčšie."
Franck Ribéry: "Hneď cítiš: On vie čo chce. Pýtal sa ma, kde na ihrisku sa cítim najlepšie."
Manuel Neuer: "On rozpráva už veľmi dobre nemecky a bude sa ďalej zlepšovať. Je to normálne, myslím si. Keď príde nejaký nový tréner je to vždy iné. Tešíme sa, že môžeme začať sezónu s tak veľkým trénerom. Očakávanie bolo veľké."


foto: www.bild.de

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist