17/04/2012
20:45

FC Bayern - Real Madrid

2 : 1 (1 : 0)

Na prvý semifinálový zápas Ligy majstrov nastupujeme v zostave: Neuer - Lahm, Boateng, Badstuber, Alaba - Gustavo, Schweinsteiger - Robben, Kroos, Ribéry - Gomez.

3min - Lahmov center pohodlne chytá Casillas.
7min - Benzenovu gólovú strelu vytláča Neuer pekným zákrokom na roh.
15min - Ribéry padá v šestnástke po kontakte s Ramosom, penalta sa však nepíska.
16min -
1 : 0 po rohovom kope Kroosa sa lopta dostáva k Ribérymu, ktorý prestrelí všetko čo mu stojí v ceste.
20min - Gomez si v dobrej pozícii "hodí" do behu dlhú loptu a nestihne odcentrovať.
22min - Ronaldov priamy kop letí nad našu bránku.
27min - Schweinsteigerova strela spoza šestnástky míňa bránku hostí.
29min - na Robbenov center je Gomez krátky.
31min - Badstuber vidí ŽK za faul na di Maríu.
37min - Robben vidí ŽK sa faul na Coentraa.
40min - Neuer chytá strelu Benzemu. Z protiútoku vyráža Casillas gólovú strelu Gomeza na roh.
46min - strela Kroosa z priameho kopu a dobrej pozície končí iba v múre. Koniec 1.polčasu.

49min - strelu Benzemu v poslednej chvíli zablokuje Boateng.
51min - Benzemov center pohodlne chytá Manuel Neuer.
52min - Robbenov strelecký pokus letí nad bránku.
54min -
1 : 1 Ronalda v obrovskej príležitosti vychytá Neuer, následne sa lopta od Benzemu opäť dostáva k Ronaldovi, ten ju posiela pred bránku na Özila, ktorý už iba do ťukne loptu do bránky.
56min - Alonso vidí ŽK sa faul na Kroosa a Coentrao za faul na Gustava.
58min - Robbenov dobrý center pred bránku odvracia Pepe na roh, po jeho rozohraní letí Alabova strela vysoko nad.
60min - di María vidí ŽK za odkopnutie lopty po odpískaní.
61min - Schweinsteigera strieda Müller.
63min - Gomez padá v šestnástke po kontakte s Pepem, penalta sa nepíska a loptu prikryje Casillas.
65min - Lahm vidí ŽK po faule na di Maríu.
69min - hostia striedajú. Odchádza Özil a prichádza Marcelo.
71min - po centri Kroosa sa lopta od Ramosa odráža ku Gomezovi, ktorý spáli tutovku, keď asi z 3 metrov prestrelí bránku Realu.
73min - Lahmov center a Gomezova hlavička nad bránku.
76min - Ramos vidí za likvidačný faul na Müllera iba ŽK.
80min - v mužstve hostí di Maríu strieda Granero.
83min - Ribéry v dobrej pozícii volí na miesto strely prihrávku na Robbena, ktorú však obrana hostí zblokuje.
84min - posledné striedanie Realu. Odchádza Benzema a prichádza Higuaín.
86min - po Lahmovom centri, chytá hlavičku Gomeza Casillas.
87min - Gomez padá po kontakte v šestnástke s tromi obrancami hostí, ani toto však podľa bránkového rozhodcu, ani hlavného rozhodcu Webba nie je penalta.
90+1min -
2 : 1 Lahm sa perfekne uvoľní, zbehne do šestnástky a posiela center pred bránku, ktorý Gomez posiela do bránky. Hrať sa budú ešte 3min.
90+2min - Higuaín vidí ŽK za rečnenie.
90+4min - Marcelo vidí za likvidačný faul na Müllera, nepochopiteľne iba ŽK. Následne hlavný rozhodca končí dnešný zápas.

Prvý semifinálový zápas, mal všetko čo si takýto súboj vyžaduje. Dominovala mu bojovnosť a nasadenie, napätie až do konca, tvrdosť (často krát najmä zo strany Realu za hranicou únosnosti, k tomu sa ale dostanem), jednoducho zápas ktorý musel aj nezainteresovaného diváka určite baviť. Hostia pohrozili ako prvý v 7min Benzemom, Neuer bol však pripravený. V 15min prichádza prvý sporný verdikt, keď Ribéry padá v šestnástke po kontakte s Ramosom, penalta sa nepíska. Zdravo nazlostený Ribéry sa o minútu pomstí tým najlepším spôsobom, keď po rohovom kope Kroosa prestrelí všetko pred sebou a posiela nás do vedenia. Ani jedno z mužstiev samozrejme nechce urobiť chybu a ta do konca polčasu zaujme už iba 40 minúta. V nej si so strelou Benzemu, poradí Neuer a z protiútoku vyráža Casillas gólovú strelu Gomeza. V prvom polčase sa začal aj kartový "mariáš" hlavného rozhodcu Howarda Webba, v ktorom sme cez prestávku vyhrávali 2-0 a nakoniec prehrali 3-6. Mimochodom tento angličan spolu s maďarským rozhodcom Viktorom Kassaiom, patria dlhodobo medzi mojich "obľúbencov" medzi rozhodcami. Preto, aj keď sa hodnoteniu rozhodcov snažím vyhýbať,  niekedy sa nedá a dnes mu venujem v tomto hodnotení samostanú časť. Po zmene strán pohrozí opäť ako prvý Benzema, do jeho strely sa ale vrhne Boateng. V 54min sa už ale skóre mení. To síce najprv zoči-voči Neuerovi zlyhá Ronaldo a vynikne Manuel, z ďalšej akcie je ale všetko inak a po Ronaldovej prihrávke, zrovnáva skóre Mesut
Özil. V 61min strieda trápiaceho sa Bastiana Schweinsteigera, Thomas Müller. V 63min Gomez padá v šestnástke po kontakte s Pepem, ani toto však pre hlavného rozhodcu Webba nie je penalta. V 71min spáli obrovskú tutovku Gomez, keď napodobní Robbena zo zápasu v Dortmunde a rovnako z 3 metrov prekopne Casillasovu bránku. V 83min preváha Ribéry dobrú príležitosť na strelu. V 87min si Gomeza "podá" v šestnástke trojica obrancov, podľa Howarda Webba na penaltu stále málo...Keď sa už zdá, že sa zápas skončí remízou, potvrdí sa staré známe, že zápas sa končí hvizdom hlavného rozhodcu. Prichádza opäť športová pomsta za neodpískanú penaltu, tentokrát od Gomeza. V nadstavenom čase sa šikovne uvoľní Philipp Lahn, zbehne do šestnástky a posiela pred bránku prihrávku na Gomeza, s ktorou si Mario, aj keď tiesnený šikovne poradí a strhne víťazstvo na našu stranu. Zápas sa potom ešte chvíľu dohráva, žiaľ kvôli flustrácii hráčov Realu v zbytočne nervóznej atmosfére. V 94min prichádza s hvizdom hlavného rozhodcu koniec zápasu. Poďme teraz ako som sľúbil k človeku, ktorý hvizdom začal aj ukončil zápas. Dámi a páni, 40 ročný anglický futbalový rozhodca Howard Melton Webb. Vždy si vravím, že najlepší rozhodca je ten, ktorého na ihrisku nie je vidno, píska "rovinu", nerobí svojimi rozhodnutiami zo zápasu zbytočnú "kovbojku" a nesnaží sa byť stredobodom pozornosti. To ale o tomto pánovi rozhodne neplatí, 9 rozdaných žltých kariet síce patrí k jeho "štandardnej norme" na zápas a paradoxne ho nejdem kritizovať za udelenie žltých kariet, ale za niečo uplne iné. Tri sporné situácie pri posúdení penált (15min Ribéry-Ramos, 63min Gomez-Pepe, 87min Gomez vs. 3), všetky 3, ale minimálne posledné 2 sa pískať dali, už som takýchto penált videl odpískaných veľa, najmä v domovskej krajine nášho súpera aj hlavného rozhodcu. Čo ma však mrzí možno viac ako neodpískané penalty, sú likvidačné fauly zo 76min a 94min, po ktorých mali Ramos a Marcelo na miesto iba žltých kariet vidieť predčasne sprchy v Allianz Aréne. Naopak niekoľko kariet si mohol anglický rozhodca odpustiť, ale Howard Webb je proste Howard Webb, policajný dôstojník z Rotherhamu... Dnes mužstvo bojovalo naozaj príkladne podľa hesla jeden za všetkých všetci za jedného a napriek tomu, že boli na ihrisku hráči, ktorý podali napriemerný výkon (Badstuber, Alaba, Ribéry), rozhodol som sa za muža zápasu vyhlásiť celé mužstvo. Zároveň sa chcem ešte osobitne poďakovať všetkým hráčom za vypočutie môjho želania a darček v podobe víťazstva, k narodeninám mojej mamky. Mami ešte raz všetko naj, naj, naj. Ľúbim ťa!!! Semifinálová odveta je na programe už budúcu stredu 25/04/2012 o 20:45 v Madride, predtým nás ale ešte túto sobotu 21/04/2012 o 15:30 čaká zápas v Brémach proti miestnemu Werderu.

Karl-Heinz Rummenigge:
"Bolo to emotívny zápas. Real ukázal, že sú skvelý tím. Oni hrali dobre na začiatku. Potom boli trochu šokovaní z našej obrany. A konečne, šťastie bolo na našej strane a my sme vyhrali 2 : 1. Môžeme byť na víťazstvo dnes hrdí."

Jupp Heynckes: "Celkovo to bolo zaslúžené víťazstvo proti skvelému tímu. Chlapci si zaslúžia úctu. Podali skvelý výkon. Súper začal dobre v prvých desiatich, 15 minútach. Potom sme prevzali velenie. V týchto zápasoch do toho hráči musia dať fyzicky všetko a to sme dnes urobili."

Philipp Lahm: "Bolo dôležité, aby bolo 2 : 1. Tentoraz som konečne našiel Maria. Teraz keď prídemedo Madridu, hrať musí súper, čo nám samozrejme hrá trochu do kariet."

Mario Gomez: "Víťazstvo v 90. Minúta je vždy pozitívne. Real je súper, ktorému nesmiete dovoliť hrať. Urobili sme to až na počiatočnú fázu v prvom a druhom polčase veľmi dobre. Štve nás ale inkasovaný gól.  2-1 je nebezpečný výsledok. Ale máme silu smerom dopredu, aby sme strelili gól aj vonku."

Arjen Robben: "Veľký kompliment tímu. Škoda, že sme nedali ďalší gól. Ale to je pozitívny výsledok. Mali sme prevahu. Som si istý, že môžeme isť ďalej."

Thomas Müller: "Madrid je nebezpečný, ale to je semifinále Ligy majstrov. Je skvelé, že sme na konci dali gól, to nám necháva otvorené všetky šance."

Jose Mourinho (tréner Real Madrid): "Je to semifinále Ligy majstrov. Vzhľadom k tomu, nie je žiadna hanba prehrať. My sme aj cez porážku v dobrej pozícii. Remíza by bola spravodlivá, pretože sme boli lepší v prvom polčase. V druhej polovici sme boli lepší na začiatku. Potom sme už nad hrou nemali takú moc."

Mesut Özil (Real Madrid): "Bohužiaľ sme prehrali 2 : 1, ale som presvedčený, že vyhráme zápas doma. Verím v naše sily."