24/09/2011
18:30

FC Bayern - Bayer Leverkusen

3 : 0 (2 : 0)

V šlágri 7.kola nastupujeme na domáci zápas proti Bayeru Leverkusen v zostave: Neuer - Lahm, Badstuber, van Buyten, Rafinha - Schweinsteiger, Tymoshchuk - Ribéry, Kroos, Müller - Gomez.

1min -  Müllerov nepodarený center končí nad bránkou hostí.
5min -
1 : 0 Ribéry zbehne do šestnástky, odcentruje a Toprakovi sa nepodarí ustrážiť duo Müller-Gomez a tak sa prv menovanému podarí tečovať loptu do siete.
7min - Gomezov teč končí tesne vedľa bránky.
11min - Kiesslingov slabý strelecký pokus chytá Neuer.
12min - ŽK pre Kiesslinga po faule na Schweinsteigera.
17min - center Ribéryho, z preňho netradičnej pravej strany, odkopáva na roh Toprak.
18min - ŽK pre Topraka po faule na Kroosa.
19min -
2 : 0 pri následnom PK pristavia Schweinsteiger a Ribéry loptu van Buytenovi a ten prestrelí všetko čo mu stojí v ceste, posiela loptu po zemi k tyči a zvyšuje skóre.
23min - po prihrávke Ribéryho sa rúti sám na brankára Gomez, ale vzrušenie je zbytočné, postranný rozhodca odmáva offside.
31min - po centri Müllera hlavičkuje Gomez v páde nad bránku.
34min - Gomez necháva za sebou loptu pre Kroosa, jeho strelu zblokuje Toprak na roh. Po jeho rozohratí a poskakovaní lopty po šestnástke, nastrelí Ribéry tvrdou strelou iba domáceho obrancu.
39min - po centri Müllera sa Schweinsteiger zbaví v šestnástke  obrancu, ale jeho finálnu prihrávku obrana zblokuje.
41min - van Buyten vidí ŽK.
42min - po rýchlom protiútoku posiela Schweinsteiger do šestnástky center, ktorý nenachádza nikoho.
45min - nadstavený čas je 1min. Po jej vypršaní hlavný rozhodca končí 1.polčas.

46min - Ribéryho center končí v rukách brankára Lena.
48min - brankár Leno vybieha ďaleko z bránky a odkopáva loptu pred Müllerom do bezpečia.
52min - Castro si poradí s van Buytenom, ale jeho slabú strelu pohodlne chytá Neuer.
59min - Rolfes posiela loptu na Kiesslinga, naša obrana je ale pripravená. Na druhej stane Müller posiela loptu na Gomeza, tam je ale pripravený Toprak.
64min - hostia striedajú. Odchádza da Costa a prichádza Bellarabi.
65min - striedame. Odchádza Gomez a prichádza Gustavo.
66min - Rafinhov center do rúk brankára Lena.
67min - prvý roh Leverkusenu v zápase. Po ňom hlavičkuje Toprak do rúk Neuera.
70min - Gustavova strela spoza šestnástky mieri vedľa bránky. ŽK po faule na
Ribéryho vidí Reinartz.
71min - po Ribéryho PK hlavičkuje van Buyten tesne nad brvno.
78min - Kroosa strieda po zranení sa vracajúci Robben. Schweinsteigerova strela z PK mieri vedľa bránky.
80min - Müller krásnou pätičkou za obranu vysúva Ribéryho, ktorému postanný rozhodca odmáva offside, ktorý rozhodne nebol.
81min - Tymoshchuk dáva gól, ktorý ale nemôže platiť, pretože predtým už hlavný rozhodca odpískal faul Müllera.
82min - Augustov center/strelu boxuje do bezpečia Neuer. Striedame. Odchádza Ribéry a prichádza Alaba.
85min - hostia striedajú Topraka za Friedricha.
87min - po prihrávke Rafinhu sa do šance takmer dostane Müller, brankár Leno je ale pri lopte skôr.
89min - Sam vidí ŽK po faule na Rafinhu.
90min -
3 : 0 Schweinsteiger posiela za obranu miminetrovú prihrávku na Robbena, ten sa rúti sám na Lena, ktorého v pravom okamžiku prelobuje a uzatvára účet stretnutia.
90+35s - hlavný rozhodca končí dnešné stretnutie.

Aj zápas 7.kola v "Oktoberfest atmosfére" proti Bayeru Leverkusen sme zvládli s veľkým prehľadom. Predĺžili sme tak hosťom negatívnu bilanciu, keď sa im proti nám v našom domácom prostredí podarilo naposledy vyhrať 21.10.1989. Opäť sa nám podarilo fantasticky vstúpiť do zápasu, keď už v 5min po akcii Ribéryho a teči Müllera sme viedli 1 : 0. Druhý gól pridal v 19min nádhernou strelou z priameho kopu Daniel van Buyten. Zápas sme mali pod kontrolou a hostia si počas 1.polčasu prakticky nevytvorili gólovú šancu. 2.polčas za 1.polčasom trochu kvalitatívne zaostával. Hostia sa síce osmelili, hrali aktívnejšie, ale to im na obrat v stretnutí stačiť nemohlo. My sme hru iba kontrolovali, ale tiež sme sa nikam nehrnuli, takže zápasu chvíľami chýbalo tempo. Prišla ale posledná minúta stretnutia, v ktorej Schweinsteiger našiel nádhernou prihrávkou Robbena a ten už vedel čo s loptou a svoj návrat do mužstva po zranení okorenil najlepšie ako mohol - pekným gólom. Vyhrali sme teda rozdielom triedy, úplne zaslúžene. Dnes opäť nevyhlásim muža zápasu, ale vyzdvihnem kolektív ako celok, aj keď individuálnymi výkonmi trochu vytŕčali Ribéry (striedal pri standing ovation) a Tymoshchuk. Naši chlapci hrajú v posledných zápasoch naozaj príkladne kolektívne či už smerom dopredu alebo smerom dozadu. Na záver ešte zopár čísel. Aktuálny stav minút Manuela Neuera bez ikasovaného gólu je 838. Dnešný zápas bol 100 zápasom Maria Gomeza v našom drese, 275 víťazstvom Juppa Heynckesa ako trénera a našou 575 domácou výhrou v Bundeslige. Mario Gomez zároveň v našon drese nastrieľal v spomínaných 100 zápasoch 63 gólov. Viac sa v histórii nášho klubu podarilo nastrieľať iba Gerdovi Müllerovi (68 gólov) a Royovi Makaayovi (72 gólov). Chlapcom by som sa zároveň chcel veľmi pekne poďakovať, že ma vyslyšali a k môjmu piatkovému životnému jubileu, mi v sobotu dopriali "3 bodový" darček. ĎAKUJEM!!! V tomto trende by sme mohli naďalej pokračovať už v utorok 27/09/2011, keď v 2.kole A-skupiny Ligy majstrov v domácom zápase o 20:45 privítame mužstvo Manchesteru City.

Jupp Heynckes:
"Bolo to suverénne víťazstvo proti súperovi, ktorý bol minulého roku vicemajstrom. Rozhodli sme pomerne rýchlo. Skoré vedenie 2 : 0 prišlo v pravý čas. Potom sa nám hra darila a hrali sme veľmi pokojne. Nemal som pocit, že by sa nám mohlo niečo stať. "

Bastian Schweinsteiger: "Je veľmi zábavné hrať v tomto tíme. Každý pracuje pre každého, či už v útoku alebo v obranne. Keď vyhráte, je to vždy zábava. Ale musíme sa sústrediť na ďalšie zápasy. Podali sme koncentrovaný výkon. V 2.polčase sme to brali trochu s nadhľadom, ale mali sme hru pod kontrolou. "

Arjen Robben: " Musím poďakovať fanúšikom. Pre mňa bol môj návrat ešte dôležitejší ako gól, ale aj gól je dobrý. Prechádzala mu super prihrávka Schweiniho.  Bolo dôležité, že som mohol 15 minút hrať. Nesmiem ale riskovať, pretože to bolo vážne zranenie. Musím zostať pokojný a nechcieť veľa. Utorok čaká na ďalší dôležitý zápas. "

Robin Dutt (tréner Leverkusenu): "Tím mal veľké plány. Dostali sme ale ranu po 4 minútach a potom druhú zo štandardky. Prehrali sme na Bayerne zo skvelým tím, ktorý v súčastnosti nemá obdobu. "

Lars Bender (Leverkusen): "Snažili sme o všetko. Ak ale dostanete 2 rýchle góly už toho veľa urobiť nemôžete. Bayern hral fantastický futbal. Snažili sme sa, aby sme ich tesne bránili, ale mali vždy nejaké dobré riešenie. Vytvorili si priestor a využívali ho. To je FC Bayern. V 2.polčase sme žiaľ nemohli hru otvoriť, boli by sme inkasovali oveľa viac. 3 : 0 sme prehrali zaslúžene."