15:30
Badenova Stadion Freiburg

SC Freiburg - FC Bayern

1 : 2 (1 : 1)

V 27. kolo Bundesligy sme na Badenova Stadione vo Freiburgu odohrali zápas s domácim SC. Po polčasovom výsledku 1 : 1, to dlho vyzeralo tak, že ani dnes nebudeme bodovať naplno. Spasenie prišlo až v 88.min po individuálnej akcii a strele z nohy Francka Ribéryho. Domov si tak vezieme prepotrebné 3 body.
Nastupujeme v zostave: Kraft - Pranjič, Gustavo, van Buyten, Lahm - Schweinsteiger, Kroos - Ribéry, Müller, Robben - Gomez. Zápas začína minútou ticha kvôli tragédii, ktorá sa stala v Japonsku.

1min -  PK domácich a Barthova hlavička, ktorá mieri vedľa bránky, ale Kraft loptu chytá.
4min - zlyhá nám offsideová pasca, ale Kraft je pri lopte skôr ako Cissé.
9min -
0 : 1 na Ribéryho PK si krásne nabehne Gomez a hlavou otvára skóre stretnutia.
13min - po obrovskej chybe Gustava, musí Kraft na zem pod nohy Makiadiho, ktorého fauluje a hlavný rozhodca píska penaltu. Kraft následne svoj faul odčiní a Cissému penaltu chytá.
17min -
1 : 1 druhá obrovská chyba Gustava, keď nestíha prikryť Cissého, ten sa už tentokrát nemýli a strelou vedľa bezmocného Krafta zrovnáva skóre.
26min - Makiadiho tečovaný PK letí tesne vedľa našej bránky na rohový kop.
30min - ŽK pre Schustera po faule na Müllera a žiaľ aj striedanie pravdepodobne zraneného Robbena Altintopom.
36min - Caligiuri pekne vystrelí a jeho strela na prekvapenie všetkých (aj Krafta) mieri do tyče a odrazenú loptu na naše šťastie nedokáže Makiadi poslať do opustenej bránky Krafta.
45min - hlavný rozhodca končí 1.polčas.

47min - centrovanú loptu Pranjiča domáca obrana odkopáva iba ku Kroosovi, ktorý sa z hranice šestnástky snaží obstreliť domáceho brankára Baumanna, ale trafí iba Gomeza.
58min - Makiadiho strela po spätnej prihrávke Pustilu končí tesne vedľa našej bránky.
59min - Akrobatické zakončenie Barta, končí vysoko nad bránkou Krafta.
63min - Pri hlavičkovaní vo výskoku sa zrazia Bart a Topprak, Müller sa zrážke vyhne.  Odrazená lopta sa dostáva ku Gomezovi, ten vyšachuje brankára hostí a posiela prihrávku Altintopovi, ten ale v obrovskej šanci trafí iba domáceho obrancu. Bart a Topprak (s rozbitou hlavou) sú po tejto akcii ošetrovaný, obaja sa ale do hry vracajú.
69min - Po spätnej prihrávke domáceho útočníka si Pranjič takmer zrazí loptu do vlastnej bránky, Kraft je ale pozorný a loptu chytá.
72min - Müllera strieda Klose.
77min - v obrovskej šanci Baumann 2x vychytá Altintopa.
78min - Kroosa strieda Tymoshchuk. Striedajú aj domáci. Reisinger strieda Fluma.
81min - Gomez po rýchlom protiútoku prihráva Klosemu, ten nevidí na ľavo voľného Ribéryho a tak skúša strelu, ktorú domáci obranca zblokuje.
84min - Ribéryho spätnú prihrávku Gomez spracuje, ale nedokáže strelou prestreliť hradbu domácich hráčov a loptu zastavuje na bránkovej čiare domáci stopér.
85min - domáci striedajú. Butscher strieda Caligiuriho.
87min - ŽK pre Reisingera po faule na Lahma.
88min -
1 : 2 Ribéry, presnou strelou spoza šestnástky triafa spodný roh bránky a posiela nás do prepotrebného vedenia.
89min - Striedanie domácich. Pustilu strieda Yano.
90min - kvôli ošetreniam hráčov a striedaniam sa nadstavuje až 5min. V nadstavenom čase zahrávajú domáci ešte jeden PK, ktorého realizáciu ale nezvládnu. Po uplynutí nadstaveného času končí rozhodca dnešné stretnutie.

Dnešný zápas sme síce na poslednú chvíľu, ale predsa, zvládli. Pomerne skoro (9min) sme išli po peknom góle Gomeza do vedenia. Následne síce po chybe Gustava a záchrannej brzde Krafta kopali domáci penaltu, ale Kraft Cissého vychytal a v tejto chvíli sa zdalo, že minimálne psychicky budeme mať v tomto zápase určite navrch. O 4min sa však Cissé, opäť po chybe Gustava, už nemýli a po jeho góle sa začína prakticky odznova. V 30min sme nútení striedať Robbena Altintopom a po tomto striedaní, ako je to už žiaľ v poslednej dobe v našom mužstve zvykom sa naša hra rapídne mení. Domáci sa však tempu prispôsobia a tak vidíme iba priemerný zápas. Navyše okolo 70min to vyzerá tak, že domáci by boli veľmi spokojný aj s bodom za remízu a začínajú hrať veľmi pasívne. Ako to už v takýchto prípadoch zvykne byť, pasivita sa im na naše šťastie nevypláca a po individuálnej akcii a krásnej strele k tyči ich za ňu trestá  Ribéry. Dôležité víťazstvo je teda naše a domov vezieme 3 body. Čo sa týka hodnotenia hráčov, ukázalo sa že stopérsky post nie je to čo by Luiz Gustavo veľmi obľuboval, pretože tento post mu vyslovene nesedel. Často na ňom chyboval, čoho dôsledkom bola odpískaná penalta aj inkasovaný gól. Za muža zápasu vyhlásim nášho dnešného "spasiteľa" - Francka Ribéryho, ktorý to po odchode Arjena Robbena z ihriska má stále oveľa ťažšie, kedže sa pozornosť obrany súpera sústredí najviac naňho. Napriek tomu sa dokázal v závere individuálne presadiť. Teraz nasleduje reprezentačná prestávka kvôli kvalifikácii na Euro 2012. Zápas nasledujúceho, 28.kola Bundesligy teda odohráme až 02/04/2011, keď na domácom štadióne privítame poslednú a do záchranárskych prác silno namočenú Borussiu Mönchengladbach. Snáď teda ani nemusím zdôrazňovať, aký výsledok zápasu budeme očakávať.