Predsezónny príhovor - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2013/2014


Predsezónny príhovor...

(Skoro predsezónny... :-) )09/08/2013


Čo vlastne môžeme očakávať od novej sezóny? Koľko pohárov dokážeme vyhrať? Ako pomôžu mužstvu nové posily? Koľko radosti nám vlastne nová sezóna prinesie? Dokážeme zopakovať výsledky z tej predchádzajúcej? Legitímne otázky, na ktoré je ale veľmi ťažko dopredu odpovedať a akékoľvek odpovede by boli iba obyčajným tipom. Keďže mám osobne radšej fakty, poďme si preto v krátkosti zhrnúť aspoň tie najznámejšie.  

O príchodoch a odchodoch vie asi každý všetko, tak si ich len trochu pripomeňme. K mužstvu prišiel nový realizačný tím na čele s Pepom Guardiolom. Do hráčskej kabíny pribudli Mario Götze (momentálne si doliečuje zranenie), Thiago Alcantara a Jan Kirchhoff. Odišli Anatoliy Tymoshchuk do Zenitu Petrohrad, Nils Petersen do Brém, Emre Can do Leverkusenu a najmä Mario Gomez do Fiorentiny. Špekuluje sa ešte o odchode Luiza Gustava do Wolfsburgu. Dlhšiu dobu sa k mužstvu ešte nepridá po 2-násobnom ťažkom zranení rehabilitujúci Holger Badstuber.

Okrem prípravných zápasov, nám čo-to o smere ktorým sa uberáme ukázali aj 2 súťažné zápasy v ktorých už o "niečo" išlo. Prvý sme žiaľ nezvládli a vo finále Nemeckého Supercup-u sme podľahli Borussii Dortmund. V 1.kole Nemeckého pohára sme si naopak jednoznačne poradili s Schwarz-Weiß Rehden. Určite sa mnohí z Vás, vrátane mňa, nestačili diviť, keď videli Philippa Lahma v strede poľa, Javiho Martíneza na poste stopéra (alebo ak chcete v strede obrany) a Francka Ribéryho na pozícii tvorcu hry. Je teda viac ako isté, že dôjde resp. došlo zmenou trénera k zmene herného systému, ktorý sa z rozloženia 4-2-3-1 zmení resp. zmenil na 4-1-4-1. Upúšťame teda od hry na dvoch stredových defenzívnych záložníkov a nové rozloženie by malo vytvoriť viac priestoru pre ofenzívnych hráčov v strede poľa, ktorých je v zostave "pretlak". Tak ako každej zmene, aj tejto treba dať čas a priestor a výsledky samé ukážu, či bola prospešná.

Čo sa týka výsledkov resp. predstáv o nich, tie máme samozrejme všetci víťazné a rozhodne treba latku preskakovať a nie podliezať. Ciele a sny (aj keď tieto slová k sebe vôbec nesedia...) samozrejme máme takisto. Očakávania sú obrovské, rovnako ako tlak na mužstvo. Ostáva iba veriť, že sa s týmto dokážu naši chlapci vysporiadať. Nechcem mať "veľkohubé" predsezónne vyhlásenia a v podstate to ani nie je to môj štýl. Vždy zastávam názor, že treba ísť do každého zápasu s pokorou a naplno a poctivo. Osobne si preto prajem, aby boli chlapci najmä šťastný a zdravý, čo je základný predpoklad na to, aby mohli predvádzať dobré výkony. Na ich základe verím, že prídu aj dobré výsledky, ktoré si všetci želáme a na konci sezóny 2013/2014 sa opäť budeme tešiť z dosiahnutých úspechov...

Mia san mia...

Maťaš


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist