Rozhovor Boateng - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2012/2013


Seriál: Hrdinovia "treblu" z Bayernu hovoria pre BILD:

Nálezca medaily je môj hrdina.

Víťaz Ligy majstrov z Bayernu ju stratil pri oslavách.
Bol smoliarom vo Wembley: V 5. časti seriálu o "treble"- Bavoroch prezradí Jerôme Boateng (24 r.) ako mohol stratiť, počas osláv po triumfe v LM, svoju medailu....

Preklad rozhovoru z bild.de vám prinášame vďaka Sue.

BILD: Kde sa nachádza Vaša medaila z LM teraz? Zobrali ste si ju so sebou na dovolenku a pripevnili na zápästie, aby ste ju už nikdy nestratili?
Boateng: " Nie. Na dovolenke ju nemám so sebou. Ešte je v pošte. Balíčku z New Yorku to trvá pár dní. Dostane sa ku mne až po dovolenke."

BILD: Ako ste medailu stratili?
Boateng: "Prišiel som do kabíny, chcel som si ju v pokoji prezrieť a zistil som, že je preč. To bol pre mňa šok. Lebo skutočnú hodnotu takejto medaily nie je možné ničím nahradiť."

BILD: A potom?
Boateng: "Ako sme oslavovali naše víťazstvo, poskakovali sme kde kade po trávniku a po tribúne. Bolo mi jasné, že som ju musel stratiť počas víťazných radovánok. Hneď som sa chytil myšlienky, že ju niekto nájde a odovzdá, veril som v dobro v ľuďoch. Moja nádej sa na šťastie potvrdila."
  
BILD: Nálezca Vašej medaily sa volá Nick Zaccardi a je reportérom Sports Illustrated...
Boateng: "To je môj hrdina mesiaca."

BILD: Veľmi dobre sta zahrali v odvetách, vypadli ste ale v Lige majstrov a tým aj z ligového diania, musel sa zaradiť a zohrať van Buyten. Ten to urobil veľmi dobre a Vaše trvalé miesto bolo preč. Aké to bolo pre Vás?
Boateng: "Boli to dva veľmi ťažké mesiace. Ale vyboxoval som sa sám z tej hlúpej situácie. Nikdy som sa neopúšťal a vedel som: "Si to dlžen sebe i manšaftu a keby si si mal i zadok natrhnúť, musíš dokázať, že chceš hrať!" Ja sa vždy pozviecham a vstanem! Som bojovník. Túto črtu som si vypestoval už v detstve."

BILD: Ako to?
Boateng: "Ako dieťa som hrával na ulici vždy proti tým väčším. Ale na základe mojich dobrých technických schopností, som sa vždy presadil. Bolo jedno, koľkokrát som ležal na zemi, vždy som vstal. Nič ma nezlomí. Túto vlastnosť som si zachoval podnes."

Zo stránky bild.de preložila Sue.
Ďakujeme! 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist