Mercedes-Benz Arena Stuttgart

VfB Stuttgart - FC Bayern

0
: 2 (0 : 1)

Na štvrťfinálový zápas Nemeckého pohára proti VfB Stuttgart nastupujeme v zostave: Neuer - Lahm, Badstuber, Boateng, Rafinha - Schweinsteiger, Gustavo - Ribéry, Kroos, Müller - Gomez.

8min - Niedermeier škaredo "prešlapne" pravý členok Schweinsteigera. Po centrovanej lopte sa Müller hlavou snaží prelobovať domáceho, slabú hlavičku pohodlne chytá domáci brankár Ulreich.
9min - po centri domácich, hlavičkuje Okazaki vedľa našej bránky.
17min - Bastian to skúša, ale nejde to a tak ho musí vystriedať Alaba.
19min - gólovú strelu Kroosa spoza šestnástky, vytlačí brankár Ulreich na brvno. Po následnom rohovom kope sa k strele opäť dostáva Kroos, jeho ďalekonosná bomba iba tesne minie domácu bránku.
25min - po spätnej Kroosovej prihrávke, zrazí domáca obrana strelu Gomeza na roh.
27min - Ibiševič vidí ŽK po faule na Badstubera.
30min -
0 : 1 Rafinha prihráva Müllerovi, ten s prvej posiela loptu na Ribéryho, ktorý si pekne nabehne za obranu a nedáva domácemu brankárovi šancu.
36min - Ribéryho strelu zblokuje domáca obrana na roh.
45min - ŽK pre Schiebera po faule na Rafinhu. Nadstavený čas 1.polčasu sú 2min.
45+2min - Kroosova strela míňa domácu bránku.

46min -
0 : 2 Müller posiela center na Gomeza, ten s prvej posiela pravou nohou loptu na bránku, jeho strelu Ulreich vyráža, ale opäť len na nohu Gomeza, ktorý tentokrát ľavou nohou posiela loptu do bránky.
56min - domáci striedajú. Odchádza Okazaki, prichádza Harnik.
63min - domáci dávajú gól, ktorý hlavný rozhodca správne neuzná pre faul na Neuera.
65min - po faule na Cacaua vidí Boateng ŽK.
70min - domáci striedajú. Odchádza Schieber a prichádza Hajnal.
72min - strelu Cacaua chytá Neuer.
74min - gólovú hlavičku Ribéryho vytláča Ulreich na roh.
75min - prízemnú strelu Boatenga chytá domáci brankár.
77min - Ribéry vidí za simulovanie ŽK.
82min - striedajú obe mužstvá. Domáci Gentnera za Holzhausera, naši Ribéryho za Oliča.
88min - Tymoshchuk strieda Kroosa.
90min - hlavný rozhodca končí dnešný zápas.

Štvrťfinálový zápas Nemeckého pohára teda bez väčších problémov zvládame a postupujeme do semifinále. Zápas sa začal pre nás veľmi nepríjemne, keď sa už v 8min zranil Schweinsteiger po škaredom faule Niedermeiera. Bastian to ešte chvíľu skúšal, miesto nakoniec v 15min musel prepustiť Alabovi. Rozsah zranenia zatiaľ nie je presne definovaný, viac ukážu až štvrtkové vyšetrenia. Po prvotnom vyšetrení v kabíne, však Dr. Peter Ueblacker, priešiel k trénerovi Heynckesovi a niečo mu zašepkal do ucha. Reakcia nášho trénera vôbec nebola ukľudňujúca, Jupp Heyckes a skryl tvár do dlaní... Nám ostáva iba veriť, že to nebude nič vážne. Poďme ďalej k zápasu. Prvú gólovku máme v 19min, to keď presnú strelu Kroosa vytláča brankár Ulreich končekmi prstov na brvno svojej bránky. V 30min putuje lopta až do bránky na jeden dotyk po osi Rafinha-Müller-Ribéry. Presné Franckovo zakončenie znamená naše vedenie. Do konca polčasu zaujme ešte strela Kroosa, tá však minie cieľ. Začiatok 2.polčasu je ako zo sna. Už po minúte hry a centri Müllera, sa sa síce na 2x ale predsa, presadzuje, kto iný ako Mario Gomez. Mario jednoducho proti svojmu bývalému klubu musí :). Takto si asi domáci tréner Bruno Labbadia (mimochodom ozdobený pekným monoklom na pravom oku) oslavu narodenín nepredstavoval. Snaží sa hru svojho mužstva oživiť 2 striedaniami krátko po sebe, no bezúspešne. V 72min pohrozí Cacau, to je však z domácej strany všetko. Naopak skóre môže zvýšiť hlavou Ribéry, Ulreich opäť predvedie pekný zákrok. Do konca zápasu vidíme ešte ŽK pre Ribéryho, po tom, čo sa snaží "robbenovským" simulovaním získať štandardku a niekoľko striedaní, skóre sa už ale nemení. Dnes sme konečne podali výkon na ktorý sa dalo aj pozerať. Domácich sme počas celého zápasu nepustili do vážnejšej príležitosti a Manuel Neuer sa chvíľami musel nudiť. Dnes bolo opäť vidieť, aké dôležité pre nás je, ak sa v zápase ujmeme vedenia. Opadne z nás nervozita a najmä tlak zo slovíčka "musíme", zároveň nemôže súper v desiatich brániť a tak sa nám hrá oveľa ľahšie. Dnes sa o titul muž zápasu, musia podeliť dvaja hráči. Franck Ribéry, nielen za gól, ale aj za celozápasovú snahu a Thomas Müller, za 2 krásne gólové prihrávky. Žreb semifinálových dvojíc sa uskutoční v sobotu 11/02/2012 o 23:00 v priamom prenose ZDF. Záverom mi dovoľte, aby som ešte poďakoval Robovi, že spísal začiatok zápasu, keďže ja som nejako nestíhal :). Robo ďakujem. Ďalší zápas odohráme v sobotu o 15:30. Na domácom štadióne nám v 21.kole Bundesligy bude súperom 1.FC Kaiserslautern. Čo si zaželať k tomuto zápasu? Viem, že som dnes písal o tlaku zo slovíčka "musíme", napriek tomu, žiaľ musíme...Keďže si nemôžeme dovoliť stratiť kontakt z Dortmundom, rátajú sa iba 3 body.

Jupp Heynckes:
"Mali sme skvelú rovnováhu medzi defenzívou a ofenzívou. Hra bola otvorená, variabilná a veľmi rýchla. Som veľmi spokojný. Môj tím ovládal hru a ukázal, že je schopný hrať veľký futbal."

Toni Kroos:
"Urobili sme vynikajúci zápas. Dominovali sme od prvej až do poslednej minúty a hral veľmi dobrý futbal dopredu. Celá naša hra bola veľmi flexibilná. Na mojej pozícii sa mi hralo perfektne, mohol som ukázať svoje kvality. Pracovali sme skvele. Máme tím, ktorý môže vládnuť 90 minút. Len to musíme dať najavo a dnes sa to podarilo."

Mario Gomez:
"Sme v semifinále, pretože sme to veľmi chceli. Bolo dôležité, že cesta bola dnes veľmi dobrá. Môžme takto hrať, tá kvalita v nás je. Tréner nás k tomu nadádal a dnes to bol prvý krok. Nebolo to ideálne, ale môžeme pokračovať."

Thomas Müller:
"Boli sme dnes dobrí. Nebezpeční po stranách a agresívni v obrane. Teraz v tomto musíme pokračovať a vyhrať ďalšie 2 alebo 3 zápasy."

Bruno Labbadia (tréner VfB Stuttgart): "Bol by som rád, ak by môj tím dnes ukázal viac odvahy. Prvá štvrť hodina bola celkom dobrá, ale potom sme boli príliš ďaleko od hráčov. Takto sa s Bayernom krok držať nedá, navyše sme ani nebojovali."

Serdar Tasci (kapitán VfB Stuttgart): "Máli sme veľké plány. Bohužiaľ sa nám nepodarilo, pretože sme nedostupovali hráčov. Potom je to proti technicky vyspelému Bayernu veľmi ťažké."

Sven Ulreich (brankár VfB Stuttgart): "V prvej štvrťhodine sme hrali tak, ako sme to mali v pláne. Chýbala nám odvaha a smerom vpred, sme sa málo pohybovali. Myslím, že to bolo zaslúžené víťazstvo Bayenu. Teraz nemožno strkať hlavu do piesku, v sobotu doma proti Herthe potrebujeme bodovať."