V šlágri výhra nad farmaceutmi - FC Bayern München

Aktuality > Blog > Mario

V šlágri výhra nad farmaceutmi.

07/12/2014

Po týždni voľna nás čakal mikulášsky šláger, súboj tímov bojujúcich aj v Lige Majstrov. Bayer Leverkusen nám v roku 2012 pripravili jedinú prehru v celej sezóne BL, keď sme prehrali doma 1:2 (určite si pamätáte, keď za stavu 1:2 v nadstavenom čase ani manévre Manuela Neuera pred 16-kou súpera a jeho útočné skills nepomohli :D)Teraz sme na tom podobne, doma sme v tejto sezóne nestratili ani bod a je tu tento súper. Len 3 inkasované góly v doterajšom priebehu - z toho 2 ani nemuseli byť uznané, nám dávali veľkú šancu uspieť. Akýmsi symbolom našich výhier je Jérôme Boateng, ten neprehral posledných 52 bundesligových zápasov! S farmaceutmi to však vždy boli vyrovnané zápasy.
V zápase sme nastúpili ešte bez Bastiana, no s kompletnou ofenzívnou silou. Už tradične sme si zvykli, že naši súperi sa v úvodných sekundách snažia na nás vyletieť, Bayer nebol výnimkou a chvíľu trvalo, kým sme sa dostali k našej hre. Nedorozumením a chybičkou našich defenzívnych pilierov Alonsa s Boatengom sme ponúkli farmaceutom možnosť otvoriť skóre, ale na bránkovej čiare famózne zasiahol Bernat, ktorý v celom zápase ukazoval aj ofenzívne kvality. Zápas sa hral v skvelom tempe, skvelej atmosfére a spočiatku sa dobre ukazoval aj rozhodca, ktorý správne púšťal aj tvrdšie zákroky, len akosi bol nachylný na hru rukou, a obral nás možno aj o dobrú šancu Robbena. Škoda, že sme z viacera štandardiek nevyťažili viac, gól v úvode by nás upokojil. Aktivitou hýriaci Ribéry si občas bral na seba až príliš veľké sústo, a jeho strata lopty v strede poľa sa nám mohla vypomstiť, zachránil Rafinha. Nie len on, ale celá obranná štvorica hrala dnes dobre, ba až nadpriemerne. Aj Benatia možno odohral najlepší zápas od príchodu. Bernat sa taktiež nebál ísť dopredu a vyšlo mu pár kľučiek a centrov. Som rá, že jeho výkony idú hore, ani si neviem predstaviť ako by to vyzeralo, keby sme ho nemali, v situácii bez zraneného Alabu. Zlomovým okamihom zápasu bolo striedanie cez polčas. Nevýrazný Götze sa nedostával často k loptám a tak Pep do hry poslal Rodeho, ktorý dobre zapadol a pridal potrebnú istotu v strede poľa. Ďalší z hráčov, ktorému sa pred sezónou veľmi neverilo, ale teraz je viac ako platným hráčom. Už minule som spomínal, že nám moc nevychádzajú rohy a z tejto situácie nevieme vyťažiť viac. V 51.minúte ale Robben na prekvapanie rozohral na krátko Rafinhovi, ktorého presný center ešte sklepol Alonso a Ribéry dáva gól! Už osem rokov pôsobí tento malý Francúz v Mníchove, a na Mikuláša to bol preňho presne 100.gól za bavorský celok. A ukázalo sa, že víťazný. Gól nám síce dodal krídla a v nasledujúcich minútach mohli najprv Müller, potom Robben, ale hlavne Lewandowski definitívne zabezpečiť 3 body, ale ľavačkou prázdnu bránu netrafil. Dúfajme, že to bolo len chvíľkové zaváhanie, a žiadny zrod nového Torresa :). Leverkusen mal dobré náznaky, ale žiadnu veľkú šancu si nevypracoval. Už len Bellarabi asi túžil vidieť červenú, ale rozhodca ho omilostil. Zápas tak končí a ani v 14 zápase ligy nepoznáme chuť prehry. Napriek tesnému víťazstvu mám zo zápasu len pozitívne dojmy, obrana dnes ukázala kvalitu, v útoku nás o viac gólov obral možno aj kus smoly. Stále tak platí, že iba 3 lopty skončili v našej sieti v tejto sezóne, a rodí sa nám nový rekord. Ten drží práve Neuer so Starkem, ktorí pred 2 rokmi inkasovali v celom ročníku 18x a naozaj sa mi nezdá, že od teraz by sme v priemere mali dostávať gól na zápas, aby nový rekord nevznikol...Tieto štatistiky sú ale viacmenej nepodstatné, vždy sú hlavné 3 body a to sa dnes podarilo. V jesennej časti sme zvládli zápasy so všetkými ťažkými súpermi, v záverečných 3 kolách pred prestávkou nás nečaká vyslovene silný súper. Ešte pred tým úspešne zvládnuť aj posledný zápas skupinovej fázy LM, spomínané 3 kolá Bundesligy a sviatkovať budeme môcť s najlepšími pocitmi. :-)

autor: Mario
poznámka redakcie: Za obsah a pôvodnosť článku zodpovedá autor. Text neprešiel jazykovou úpravou.