18:30
BayArena Leverkusen

Bayer 04 Leverkusen - FC Bayern

1 : 1 (1 : 1)

V šlágri 13. kola Bundesligy odohralo naše mužstvo remízový zápas s výsledkom 1 : 1 na ihrisku Bayer 04 Leverkusen. Do vedenia nás poslal Mario Gomez. Domáci stihli v nadstavenom čase prvého polčasu vyrovnať po prísne nariadenej penalte. V druhom polčase sa už skóre nezmenilo. Zlý dojem svojimi spornými verdiktami zanechala aj rozhodcovská trojica. Nastupujeme v zostave Butt - Pranjič, Breno, van Buyten , Lahm - Ottl,  Tymoshchuk - Kroos, Schweinsteiger, Müller - Gomez.

2min - po góle hlavou nás do vedenia posiela Schweinsteiger, naša radosť je však predčasná, pretože prichádza sporný verdikt: postranný rozhodca odmával offside. Ako však dokazuje opakovaný záber, offside to v žiadnom prípade nebol a tak nás rozhodcovia obrali o regulárny gól.
12min - slabú hlavičku Derdiyoka chytá Butt.
13min - Schweinsteigerovu hlavičku, po priamom kope Kroosa, odvracia domáca obrana.
14min - v našej šestnástke sa domáci hráči v dobrej pozícii ponúkajú v koncovke a následná strela letí vedľa bránky Butta.
15min - Augustovu slabú strelu spoza šestnástky chytá pripravený Butt.
18min - Schweinsteigerov pokus z diaľky letí vedľa bránky Reného Adlera.

26min - Samova strela mieri do brvna Buttovej bránky.
27min - Vidalovi sa nevydarí pokus o prelobovanie Butta.
32min - Vidalov dobrý prízemný strelecký pokus zneškodňuje Butt.
34min -
0 : 1 Müllerov center predĺži Schweinsteiger lobom na Gomeza a ten sám pred brankárom domácich nezaváha.
38min - ďalšia sporná situácia: faul na Lahma v šestnástke domácich ostáva nepotrestaný.
45+min -
1 : 1 v nadstavenom čase prichádza opäť sporný verdikt: faul Pranjiča na hranici šestnástky je posúdený ako faul vnútri šestnástky a nariadený pokutový kop Vidal premení, následne je prvý polčas hlavným rozhodcom ukončený.

52min - Kroosova tečovaná strela končí tesne vedľa Adlerovej bránky.
58min - striedanie domácich, Schwaaba strieda Castro.
59min - Lahm vidí po faule žltú kartu, po následnom priamom kope je Hyypiäm nešetrne faulovaný Butt, píšťalka hlavného rozhodcu však ostáva nemá.
61min - Tymoshchuka strieda Ribéry.
65min - po faule na Ribériho vidí Castro ŽK.
68min - Gomez padá v šestnástke domácich, hlavný rozhodca ukazuje hrajte ďalej.
69min - Kroosov pokus z diaľky končí vedľa bránky.
70min - Derdiyok vniká do šestnástky, Butt dobre zmenšuje strelecký uhol a strelu vyráža.
71min - Butt vyráža nebezpečnú strelu Vidala.
73min - Friedrich vidí ŽK po faule na Gomeza.
74min - Pranjičov center z priameho kopu odvracia Friedrich na roh, namiesto rohu však hlavný rozhodca ukazuje faul Gomeza na Friedricha.
80min - domáci striedajú. Barnettu nahradzuje Balitsch.
86min - po faule na Vidala vidí Ribéry ŽK.
90+1min - Gomezov hlavičkový pokus letí tesne nad bránu Adlera.
90+2min - taktické striedanie domácich, Augusta nahrádza Bender a hneď po jeho príchode na ihrisko hlavný rozhodca končí dnešné stretnutie.

Domov si teda vezieme 1 bod po remíze 1 : 1.
Aj keď sa môžeme cítiť poškodený, jednoznačne zlým výkonom rozhodcovskej trojice, z našej strany to rozhodne nebol oslnivý výkon. Herne sme sa opäť trápili a oživenie nepriniesol ani príchod Ribéryho. Pochvalu si zaslúži snáď iba Breno, ktorý dobre zastúpil zraneného Demichelisa. V konečnom účtovaní tento výsledok zahral do karát najmä vedúcej Borussii Dortmund, ktorá vo Freiburgu otočila po polčase nepriaznivý výsledok z 1 : 0 na 1 : 2 a upevnila si náskok na čele tabuľky. Naše mužstvo stráca na Dortmund momentálne 14 bodov. Aj keď do konca súťaže ostáva ešte 21 kôl, dohnať túto stratu bude mimoriadne ťažké. Najbližšie sa naše mužstvo predstaví už v utorok 23/11/2010, kedy pocestuje do Ríma na zápas Ligy majstrov proti domácemu AS. Zápas sa začína o 20:45. Verme, že v tejto súťaži nadviažeme na predchádzajúce výkony a 4 víťazstvá a pokúsime sa aspoň udržať si neporaziteľnosť.