Pep Guardiola o ... - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2013/2014


Guardiola exkluzívne v Magazíne Bayernu:

"Myslel som, že potrebujeme viac času."17/10/2013

24. júna 2013, na najväčšej tlačovej konferencii v histórii FC Bayernu, bol Pep Guardiola predstavený ako nový tréner. Medzi tým prešlo 100 dní. A presne pred reprezentačnými zápasmi, prevzal prvý raz v sezóne Pep Guardiola so svojim tímom, vedenie tabuľky Bundesligy. Aj v Lige majstrov a Nemeckom pohári všetko beží zatiaľ podľa plánu. Pep Guardiola a FC Bayern - zdá sa, že to sedí!

V aktuálnom vydaní Magazínu Bayernu, pred domácim zápasom proti Mainzu 05, porozprával španielsky kouč po prvýkrát v rozsiahlom rozhovore o jeho doterajšom pôsobení v FC Bayern. Na ôsmych stranách sa dočítate okrem iného o tom, čo si Guardiola myslí o svojom manšafte, o svojom novom zamestnávateľovi, Philippovi Lahmovi, meste Mníchov a o grilovaných klobáskach z fabriky Uli Hoeneßa. Portál fcbayern.de už teraz uverejňuje výťah z tohto exkluzívneho rozhovoru.

Preklad vám prinášame vďaka Sue.  

Pep Guardiola v Magazíne Bayernu o ...

... prvých mesiacoch vo funkcii kouča FCB:

"Pre mňa osobne nie je až tak dôležité, či sme už v októbri na špici tabuľky - aj keď je vskutku veľmi krásne byť prvými. Momentálne platí len jedno - aby sme našli náš spôsob hry. Nachádzame sa v určitom procese vývoja a už proti Manchestru City a Leverkusenu sme výkonmi dosiahli slušnú úroveň, ktorú si chceme udržať i v nasledujúcich týždňoch. Úprimne povedané, trocha ma prekvapilo, ako rýchlo prijali hráči moje nápady a myšlienky za svoje. Myslel som, že budeme potrebovať podstatne viac času, ale úroveň je už teraz veľmi, veľmi vysoká. Prirodzene ešte nie v každom zápase a nie po celý čas hry, ale ako prvé hodnotenie, po polovici odohratých zápasov prvého kola, môžem povedať: Som spokojný s tým, čo prezentujeme na ihrisku."

... nadchádzajúcich týždňoch a mesiacoch:
"Som presvedčený o tom, že budeme ešte lepší, keď budú všetci hráči fit. Ale na konci sezóny budeme bojovať o titul, ak si každý hráč v tomto úžasnom kádri, osvojí moje rozhodnutia. V opačnom prípade budeme mať problémy. Som veľkým priateľom mojich hráčov, ak akceptujú, čo hovorím. Kto si moje rozhodnutia vezme sa svoje, toho plne podporujem - kto však rozumieť nechce, bude často sedávať na tribúne. Opakujem stále dokola: Potrebujeme každého nášho hráča. A preto budem rád, keď budú znova všetci pri tom. Určite že sme v ostatnom čase hrali veľmi, veľmi dobre. No s ohľadom na celú sezónu nie je dobré, ak napríklad Franck Ribéry, alebo Philipp Lahm odohrajú za tri dni celých 90 minút. Čím viac hráčov mám k dispozícii, tým lepšie môžem kombinovať a variovať."

... o dôvodoch jeho rozhodnutia pre FC Bayern:
"Keď ma prvýkrát  FC Bayern kontaktoval, hneď v prvej sekunde som vedel: Toto musíš urobiť. Nechcel som prepásť šancu môcť tu pracovať, s týmto veľkým mužstvom, ktoré dal v ostatných rokoch klub dohromady. Keby som nebol vtedy povedal áno, už by ma neskôr isto neboli ešte raz oslovili."

... posunutí Philippa Lahma na pozíciu "šestky":
"Mali sme zopár zranených na tejto pozícii, Martínez a Thiago, ani Bastian Schweinsteiger nemohol istý čas hrávať. Preto som musel niečo vymyslieť a získať tak určitú stabilitu pred obrancami. Dá sa vyhrať jeden zápas, keď má človek dobrých útočníkov a dobrú obranu. Ale je nemožné, z dlhodobejšieho pohľadu, byť úspešný bez dobrých hráčov v strede poľa. Philipp už v príprave hral párkrát na pozícii "šestky" a to vždy veľmi dobre. Pre mňa je tak či tak jeden z najinteligentnejších hráčov na svete a som si na 100 percent istý, že by patril, po krátkom zapracovaní na tomto poste, medzi najlepších. Bez Philippa by nebolo možné odohrať také dobré zápasy, ako proti Manchestru a Leverkusenu. Keď sa vrátia ostatní hráči, normálne sa vráti zasa na svoju starú pozíciu. Ale je veľmi upokojujúce vedieť, že ho môžem postaviť aj do stredu poľa."

... meste Mníchov:
"Mníchov je totálne iný, ako New York (smiech). Ale myslím, že Mníchov sa podobá na Barcelonu. Nie je tu síce more a pláže, ale je to krásne staré mesto. Pre mňa je vždy najdôležitejšie, že sa cíti dobre rodina, predovšetkým moje deti. A tie chodia každý večer spokojné a šťastné zo školy domov. Aj moja žena je so životom tu spokojná. Preto dúfam, že budem ešte dlho pracovať pre FC Bayern, aby som ešte lepšie spoznal toto mesto i jeho okolie a celý región."

Zo stránky fcbayern.de preložila Sue.
Ďakujeme!


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist