20:00
Mercedes-Benz Arena Stuttgart

VfB Stuttgart - FC Bayern

1 : 2 (1 : 0)

Keďže sa hovorí, že víťazná zostava sa nemení, tak na dohrávku jesenného 17.kola Bundesligy nastupujeme v Stuttgarte v základnej zostave: Neuer - Rafinha, Boateng, Dante, Alaba - Lahm - Müller, Thiago, Kroos, Shaqiri - Götze.

8min - Abdellaoue váha so zakončením, v páde ale posunie loptu na Wernera, tem ale posiela spoju strelu vysoko nad bránku.
11min - Shaqiri sám na päťke prehodí bránku aj brankára domácich.
12min - po hlavičke Wernera a ruke Rafinhu sa domáci dožadujú penalty, hlavný rozhodca ale nepíska.
22min - Leitner vidí ŽK za faul na Kroosa.
24min - po rohovom kope nepresne hlavičkuje Thiago.
29min -
1 : 0 Ibišenič dáva gól, ktorý ale pre offside nemal platiť.
40min - Thiagov gólovú strelu vyráža brankár Ulreich na roh.

49min - ŽK pre Kroosa za faul na Khediru.
51min - ŽK pre Rüdigera za faul na Shaqiriho.
53min - Kroosova veľmi nepresná strela letí vysoko nad bránku.
54min - Boateng za bránkovej čiare zachraňuje, keď vyhlavičkuje zakončenie Harnika.
55min - ŽK pre Danteho za faul na Abdellaouiho.
57min - ŽK pre Sakaia po faule na Alabu.
59min - dvojnásobné striedanie v našom mužstve. Z ihriska odchádzajú Kroos a Shaqiri a prichádzajú Pizarro a Mandžukič.
61min - Götze prihráva Pizarrovi, jeho slabé zakončenie chytá brankár Ulreich.
64min - domáci striedajú. Odchádza Sakai a prichádza Boka.
67min - Ibiševičova strela letí vysoko nad našu bránku.
71min - Thiago si narazí loptu s Pizarrom, potom ale nepochopiteľne minie bránku.
74min - po trme-vrme triafa Müller iba domáceho brankára.
75min - ŽK pre Boku za faul na Mandžukiča.
76min -
1 : 1 Thiago posadí center z priameho kopu na hlavu Pizarra a ten zrovnáva skóre.
78min - Boatengova strela letí vysoko nad bránku.
83min - Harnik nevyberavo fauluje Danteho, ktorého sa zastane Boateng a tak vidia spolu s Harnikom ŽK.
86min - domáci striedajú Wernera za Traorého.
87min - Mandžukič si poradí s 2 obrancami, jeho zakončenie ale chytí brankár Ulreich.
88min - Götzeho strieda Contento.
90+2min - Abdellaouiho strieda Sararer.
90+3min -
1 : 2 v poslednej minúte nadstaveného času posiela Rafinha center do šestnástky a Thiago z prvej akrobaticky neskutočne trafí, posiela loptu do siete a svojim prvým bundesligovým gólom strhne víťazstvo na našu stranu.

Pep Guardiola: "30 minút hral Stuttgart velmi dobre, bol agresivnejší a vyhrával súboje. Nám trvalo, než sme sa dostali do tempa. V závere sme si vytvorili šance, mali sme šťastie, že sme stihli streliťťazný gól. Je ale ťažké, hrať vždy s maximálnou koncentráciou. Nakoniec, sme zvýšili náš náskok na čele tabuľky. Sme šťastní."

Philipp Lahm: "V 1.polčase sme mali veľa loptu, ale neboli sme tak konzistentní ako obvykle. Tím potom ukázal v 2.polčase, že môže hrať trpezlivo a góly prišli v pravý čas. Stuttgart hral dobre. Hrali trochu defenzívne, ťažko sme sa dostávali do príležitostí. Rozhodujúce prihrávky neprichádzali. V 2.polčase sme uribili nejaké zmeny a už to bolo lepšie."

Thiago: "To je Bayern Mníchov. Snažili sme sa až do konca získať víťazstvo. Stuttgart nám to urobil ťažké. Bola to príležitosť, zvýšiť náskok na prenasledovateľov a to sa nám podarilo. Bolo šťastie, že som strelil taký nádherný gól."

Thomas Schneider (tréner Stuttgart): "Naozaj sme odohrali dobrý zápas. Bayern mal viac loptu, ale mali sme veľké šance a zaslúžili sme si aspoň bod. Boli sme veľmi kompaktní, dobre sme bránili, bojovali v súbojoch a hrali vášnivo. Dnes sme ale žiaľ nepremenili príliš veľa príležitostí."

Konstantin Rausch (Stuttgart): "Stále nemôžem uveriť, že sa to stalo. Odohrali sme veľmi dobré stretnutie, boli sme súdržní tím a bránili sme vynikajúco. Cítil som víťazstvo a nakoniec na konci nemáme nič."