29/10/2011
15:30

FC Bayern - 1.FC Nürnberg

4 : 0 (3 : 0)

Na zápas 11.kola Bundesligy nastupujeme na domácom štadióne v zostave: Neuer - Lahm, Badstuber, van Buyten, Rafinha - Schweinsteiger, Tymoshchuk - Ribéry, Kroos, Müller - Gomez.

2min -
1 : 0 center Schweinsteigera a nádherná hlavička Gomeza, znamená náš vedúci gól.
6min - Pekhartovu slabú strelu pohodlne chytá Neuer.
18min - Gomez skoro prinúti Plattenhardta streliť si vlastný gól, loptu ale v poslednej chvíli reflexívne vyrazí brankár hostí.
19min -
2 : 0 Lahm posiela prihrávku Gomezovi, ten priťukne loptu Schweinsteigerovi a ten tvrdou strelou spoza šestnástky nedáva brankárovi Stephanovi šancu.
31min - van Buytenova strela z PK mieri vysoko nad bránku.
32min - Judt vidí ŽK za faul na Ribéryho.
34min - Ribéry v dobrej pozícii slabo tečuje loptu hlavou a míňa bránku.
39min -
3 : 0 Lahm prihráva Ribérymu, ten si vylepší streleckú pozíciu a strelou po zemi k tyči prekonáva brankára Stephana.
45min - hlavný rozhodca s naplnením riadneho hracieho času končí dnešný 1.polčas.

46min - hostia striedajú. Odchádza Judt a prichádza Hegeler.
47min - Cohen vidí ŽK po faule na Kroosa.
55min - Hegeler prihráva do dobrej pozície Pekhartovi, tomu lopta trochu odskočí a tak Manuel Neuer včas vybehne a loptu prikryje.
62min - hostia striedajú. Odchádza Cohen a prichádza Wiessmeier.
64min - hlavička van Buytena po rohu Kroosa končí tesne nad bránkou hostí.
66min - Gomez v dobrej pozícii obíde brankára, toho ale na bránkovej čiare zastúpi Wollscheid, ktorý odkopáva loptu do bezpečia.
67min - po trme-vrme v šestnástke triafame najprv brvno a potom tyč bránky hostí.
68min -
4 : 0 Kroos potiahne loptu do šestnástky až k bránkovej čiare, prihráva ju pred prázdnu bránku Gomezovi a ten sa už snáď ani nemôže pomýliť.
71min - striedania v oboch mužstvách. U hostí odchádza Esswien, prichádza Frantz. U nás odchádza Schweinsteiger a prichádza Alaba.
74min - striedame. Odchádza Kroos a prichádza Gustavo.
75min - Müller sám zoči-voči brankárovi Stephanovi triafa loptu iba do jeho rúk.
77min - striedame naposledy. Odchádza Müller a prichádza Olič.
79min - za faul vidí Gustavo ŽK.
84min - proti hlavičke útočníka hostí vyťahuje Neuer pohotový reflexívny zákrok.
90min - hlavný rozhodca končí dnešný zápas.

183. bavorské derby sme s veľkým prehľadom zvládli a do tabuľky si pripisujeme potrebné 3 body. Všetky 4 dnešné góly, boli naozaj krásne. O úspechu sme rozhodli prakticky v prvej 20 minútovke, keď sme si vytvorili pohodlný náskok. Do zápasu sme vstúpili expresne a už v 2min sme sa po krásnej hlavičke Gomeza ujali vedenia. Na rozdiel 2 gólov zvýšil krásnou strelou spoza šestnástky v 19min Schweinsteiger. Tretí gól pridal v 39min Ribéry a o zápase bolo definitívne rozhodnuté. Tréner hostí Dieter Hecking sa po prestávke snažil oživiť hru svojho mužstva striedaniami, tie ale nepriniesli želaný efekt. Za zmienku snáď stojí iba šanca Pekharta v 55min, ktorú včasným vybehnutím zmarí Manuel Neuer. V 67min sme sa ešte len zasteľovali, keď sme trafili brvno a tyč bránky hostí, o minútu neskôr však Kroos vypracoval tutovku pre Gomeza a ten strelil náš 4, svoj 2 a celkovo 12 tohtosezónny bundesligový gól. Po tomto góle sa stretnutie už iba dohráva, zaujme ešte šanca Müllera s ktorou si poradí brankár Stephan a na druhej strane reflexívny zákrok Neuera proti hlavičke hostí. Za muža zápasu dnes vyhlasujem Maria Gomeza, ktorý mal dnes bilanciu 2-1 (2 góly, 1 prihrávka na gól Schweinsteigera). Naši chlapci si dnes opäť z chuti zahrali, zastrieľali a verím, že sa aj pozitívne naladili na ďalší zápas. Ten nás čaká v stredu 02/11/2011, keď na domácom štadióne o 20:45 privítame druhý a doteraz neporazený celok našej A skupiny, mužstvo SSC Neapol. Ak by sme dokázali neapolčanom pripraviť prvú prehru, výrazne by sme vykročili smerom k postupu do ďalšej fázy Ligy majstrov, preto budeme našim chlapcom držať palce a veriť vo víťazstvo.

Jupp Heynckes:
"Určite pomohlo, že sme išli skoro do vedenia. Dali sme krásne góly. Tím ukazuje vynikajúci futbal. Teší ma, že vidím hráčov na ihrisku, ako sa futbalom bavia. Toto je veľmi dôležitý aspekt, aby mohli byť úspešní. Počas prestávky som apeloval k mojim hráčom, že chceme udržať čisté konto a preto budeme naďalej hrať vážne. Tím hral v 2.polčase, veľmi isto."

Toni Kroos:
"Dobré je, že o zápase bolo rozhodnuté tak skoro, a to najmä s ohľadom na zápas Ligy majstrov v stredu proti Neapolu. Cez porážku v Hannoveri sme vedeli, že máme dobrú formu. Zvládli sme pohár a tiež ukázali dobrú hru aj dnes."

Mario Gomez:
"Najmä v druhej polovici sme už určite mali v podvedomí stredajší zápas. Musím sa ospravedlniť fanúšikom, že sme už neboli tak agresívni. Nesmieme ale preháňať a byť arogantní. Tímy, ktoré sme porazili v Allianz Arene neboli slabé. Museli sme urobiť veľa. Dnes som dostal skvelé prihrávky. Som na konci reťazca a musím tie prihrávky využívať. To bol aj prípad dneška a nie ako v Hannoveri."

Dieter Hecking (tréner 1.FC Nürnberg): "Predstavovali sme si to inak o tom nie je pochýb. Samozrejme sme vopred vedeli, že to bude veľmi náročná úloha. Nevedeli sme, najmä v prvej polovici, zastaviť útoky Bayernu. Dnes aj keby sme hrali v najlepšom zložení, určite by sme nevyhrali."

Timmy Simons (kapitán 1.FC Nürnberg): "Nezačali sme dobre. Ak sa človek dostane po dvoch minútach do nevýhody, to nie je nikdy ľahké. Smerom dopredu sme sa jednoducho nevedeli dostať, Bayern hrali dobre zozadu a držal nás pod neustálym tlakom."

Philipp Wollscheid (1.FC Nürnberg):
"Keď po dvoch minútach prehrávate, potom je celý koncept samozrejme hodený cez palubu. Treba tiež uznať túto dobu, čo hrá Bayern je vynikajúce. Vlastne sme nemali šancu. Musíme mať aj radosť, že to je len 0 : 4."