Heynckesova analýza - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2012/2013


Heynckesova analýza...
Mesto, počasie, zápas - bola to perfektná cesta FC Bayern-u do Londýna. Krátko pred odletom späť do Mníchova, v stredu okolo obeda si našiel Jupp Heynckes čas na redaktorov z fcbayern.de.

fcbayern.de: Pán Heynckes, aká veľká je Vaša radosť z výhry v Londýne? Alebo ste už myšlienkami v zápase v Brémach?
Heynckes: Presne nad tým som premýšľal v autobuse. Že si dlho radosť z výhry nevychutnám. Teraz premýšľam o analýze zápasu, o tréningu, regenerácii a o tom ako to dopadne v sobotu. Včera to bol veľký zápas mojho mužstva a veľký krok k štvrťfinále. Ak strelíte vonku 3 góly, je to veľmi dobrý základ pre odvetu.

fcbayern.de: Thomas Müller bol zvolený za muža zápasu, podľa UEFA.
Heynckes: Stále musí byť niekto zvolený. Mohol to byť kľudne aj Philipp Lahm, Mario Mandžukič alebo Javi Martínez, skoro každý môj hráč. Včera sme opäť ukázali, že hráme výnimočný futbal na špičkovej európskej úrovni. Aj v druhom polčase, ktorý sme neodohrali až tak usilovne a súper nás dostal pod tlak, sme sa z toho dokázali dostať. Čo nás robí v tomto momente silným, že využívame šance v správnom čase.

fcbayern.de: Akú rolu zohral Manuel Neuer pri inkasovanom góle?
Heynckes: Nemyslím že to bola vina Manuela Neuera. Nezvládlo sa to kolektívne.

fcbayern.de: Ktorý tým v Európe môže momentálne poraziť FC Bayern?
Heynckes: V Lige majstrov sú absolútne top kluby, ktoré hrajú podobne alebo ešte lepšie ako my. Napríklad Juventus Turín, ktorý som videl v posledných týždňoch. Alebo Manchester United, Real Madrid, Barcelona... Mali by sme si teraz vychutnať tento okamih, ale nezabúdať, že to musíme ešte potvrdiť.

fcbayern.de: Vidíte to opäť na finále v máji v Londýne?
Heynckes: Tak ďaleko určite nerozmýšľame. Najprv musíme odohrať ešte raz 90 minút v Allianz Arene proti súperovi, ktorý hrá posledných 15 rokov veľmi atraktívny futbal v anglickej lige. Aj včera sme videli že hrajú vynikajúci futbal. Moderný futbal je kolektívna práca. Naša hra funguje perfektne, smerom dopredu máme veľkú kvalitu a kreativitu a to môže rozhodnúť veľa zápasov. Ale rozhodujúce je, že máme kompaktnú obranu, že vieme zúžiť ihrisko.

fcbayern.de: V sobotu absolvujete svoj 1000. zápas ako tréner a hráč.
Heynckes: Je to impozantné číslo, ktoré ukazuje, ako tie roky bežia. Ako hráč, som sa o tom neodvážil ani snívať. To by sa nenapísala jedna, ale viac kníh. Ale to prirodzene neurobím.

fcbayern.de: Po zápase ste včera chválili výslovne Maria Mandžukiča. Je to momentálne Vaše číslo jeden v útoku?
Heynckes: Ja nerozmýšľam takto: číslo jeden, číslo dva, číslo tri. My máme troch top útočníkov, Mario Mandžukič včera opäť ukázal, že nepatrí iba k bojovníkom, ale vie hrať perfektne futbal. Výborne kombinuje, výborne nabieha. Lepšie to už ani nemôže byť.

fcbayern.de: Cítite, že mladí hráči ako Thomas Müller alebo Toni Kroos urobili ďalší krok vo svojom rozvoji? Ako sa to podarilo?
Heynckes: Mladí hráči potrebujú na rozvoj čas. V prípade Toniho Kroosa je to jeden konštantný rozvoj. Je neuveriteľne kreatívny futbalista, plný fantázie. V pripade Thomasa je to imponujúce, ako hrá futbal v tomto momente. Je úplne fit, plný sebavedomia a istoty, je dobrý pred bránou a má prehľad, kde sa nachádzajú jeho spoluhráči.

fcbayern.de: Rozmýšľate nad Nemeckým pohárom? Budúci týždeň proti Dortmundu?
Heynckes: Moje myšlienky sú len pri Brémach, regenerácii a zhodnotení zápasu.

Zo stránky fcbayern.de preložil Ondro.
Ďakujeme!

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist