27/02/2015
20:30

FC Bayern - 1. FC Köln

4 : 1 (2 : 1)

Na piatkovú predohrávku 23.kola Bundesligy proti 1. FC Köln nastupujeme v základnej zostave: Neuer - Rafinha, Boateng, Badstuber, Alaba - Schweinsteiger - Robben, Müller, Götze, Ribéry - Lewandowski.

2min – Maroh svojou tečou vystraší brankára Horna, ktorý loptu vyráža na roh.

3min –  1 : 0 po rozohraní rohu odcentruje Robben na hlavu Schweinsteigera a ten prekonáva brankára Horna.
4min - Robbenov teč po Boatengovej prihrávke takmer znamená druhý gól, brankár hostí ale loptu na 2x skrotí.
10min -  2 : 0 Lewandowski spáli 100% šancu, keď sám zoči-voči brankárovi trafí iba jeho nohy, následne sa ale k lopte dostáva Ribéry, ten si loptu navdie na stred a nechytateľne k tyči zvyšuje skóre.
21min - Neuer chytí Boatengovu malú domov a hostia zahrávajú nepriamy kop. Hector ale trafí iba Thomasa Müllera v pripravenom múre.
29min - Lewandowského strelu vyráža reflexívnym zákrokom brankár Horn.
30min - držanie lopty 73%-27% v náš prospech.
32min - Robben odcentruje a Lewandowski hlavičkuje nad bránku.
45min -  2 : 1 s naplnením hracieho času 1.polčasu prichádza rohový kop hostí, po ktorého rozohraní Lehmann odcentruje a Alabom zle bránený Ujah hlavou prekonáva Manuela Neuera.

54min – Ribéry padá v šestnástke po súboji s Brečkom, penalta sa ale nepíska.

55min – Rafinha odcentruje a Müller hlavičkuje tesne vedľa bránky.
58min – Peszko odcentruje a Ujahovo gólové zakončenie vyráža Manuel Neuer nádherným zákrokom na roh. Po jeho rozohraní vyráža Neuer Risseho gólovú strelu.
60min – Robben postupuje od polovice ihriska na bránku hostí. V rozhodujúcej chvíli hľadá na miesto strely lepšie postaveného Ribéryho, úmysel ale vystihne stopér hostí a loptu vypichne.
61min – Alobova strela letí vedľa bránky.
67min –  3 : 1 Ribéryho center na vzdialenejšiu tyč posiela Robben hlavou krížne do bránky.
69min – Müllera strieda Alonso.
72min – Halfar strieda Vogta.
73min – Halfar hneď po príchode na ihrisko vidí ŽK za faul na Robbena. Faulovaný hráč následne zatočí priamy kop nad bránku.
74min –  4 : 1 dobrú strelu halfara vyráža Neuer na roh. Po jeho rozohraní sa dostávame k lopte a po protiútoku Ribéry prihráva Robbenovi, ten odcentruje pred bránku a Lewandowski hruďou dopraví loptu do bránky.
78min – striedajú obe mužstvá. Rode strieda Schweinsteigera a Deyverson Ujaha.
81min – Rode prihráva Robbenovi, jeho gólovú strelu vyráža brankár hostí.
83min – Rafinha odcentruje a Götze hlavou posiela loptu tesne nad bránku.
85min – Robben spoza šestnástky zakrúti strelu smerom na bránku, brankár Horn loptu s námahou vyráža.
90min – s naplnením hracieho času hlavný rozhodca odpíska koniec zápasu.

Pep Guardiola: "Som spokojný. Vyhrali sme proti druhému najlepšiemu tímu v lige vonku a strelili sme štyri góly. Je to proti tomuto súperovi, veľmi, veľmi, veľmi ťažké. Začali sme dobre. Potom sme stratili trochu kontroluy. Po góle Arjena na 3 : 1 to bol zase úplne iný zápas. Opäť sme dominovali. Vyhrali sme dnes aj preto, že Manu vytiahol dva výnimočné zákroky."

Arjen Robben: "Bolo to dnes divné. Začali sme dobre, rýchlo viedli 2 : 0 a už sme si mysleli, že to pôjde. Boli sme dobrí v hre, boli agresívni. Posledných desať minút v prvom polčase, sme boli trochu pomalší a v najhorší čas sme dostali gól. Nešli sme do prestávky s dobrým pocitom. V druhej polovici sme sa začali dobre a musím povedať, že Manuel Neuer nám zabezpečil víťazstvo. Bolo úžasné, ako vyrazil loptu."

Holger Badstuber: "Bola to ťažká úloha. Musím byť ešte stabilnejší. Je pre mňa skvelé, že môžem hrať a dostať zápasovú prax. Každým zápasom, každou minútou sa dostávame ďalej, avšak stále je čo zlepšovať."

Peter Stöger (tréner 1. FC Köln): "Išli sme do zápasu s príliš veľkým rešpektom. Po 0 : 2, sme sa opäť trochu dostali do hry. Mohli sme si to v druhom polčase kompenzovať, ale jednoducho tam bol Manuel Neuer. Jednalo sa o jeho dve neuveriteľné reakcie. Nie sme spokojní, ale celkovo sme odohrali slušný zápas.“

Timo Horn (brankár 1. FC Köln): "Je to nešťastná prehra. Po 0 : 2 sme si všetci mysleli, že dopadneme ako HSV alebo Paderborn. Ale potom sme do toho dali srdce. Čiastočne sme boli veľmi dobrí a dokonca sme mali šance. Ale ak máte na Bayerne čo i len jednu, musíte ju využiť."