ürnberg

4 : 0 (3 : 0)

Na zápas 29.kola Bundesligy proti 1.FC N
ürnberg, nastupujeme v neobvyklej zostave, keď sa tréner Jupp Heynckes rozhodne šetriť najväčšie opory mužstva. Na ihrisko teda vybieha táto základná zostava: Starke - Contento, Boateng, van Buyten, Rafinha - Can, Tymoshchuk - Ribéry, Pizarro, Shaqiri - Gomez.

2min - brankár Schäfer vyráža strelu Tymoshchuka asi z 20 metrov. Chvíľu na to, zachraňuje svoje mužstvo krásnym zákrokom pri "nožničkách" van Buytena.
5min -
1 : 0 Ribéry zakončuje svoje sólo strelou z uhla, brankár Schäfer  opäť pozorný. Po následnom rohovom kope vracia Pizzaro loptu spred bránky späť na hranicu šestnástky a Boateng prestrelí všetko čo mu stojí v ceste.
8min - center Pinolu tesne míňa Pekhart.
12min - po centri Ribéryho a zakončení Pizzara, opäť zachraňuje brankár Schäfer.
17min -
2 : 0 Boateng zachytí rozohrávku hostí, vysúva Gomeza a Mario aj keď tiesnený domácim obrancom, posiela loptu vedľa brankára hostí do vzdialenejšieho rohu.
20min - Ribéry centruje, Gomez hlavičkuje a Schäfer vyráža.
24min -
3 : 0 Pizarro vysúva Rafinhu a ten strelou z uhla prekonáva brankára hostí.
25min - po Shaqiriho prihrávke zakončuje Gomez tesne nad bránku.
33min- Ribéryho individuálna akcia a zakončenie do bočnej siete.
44min - prvý zákrok  v zápase Toma Starkeho. Vyráža strelu Feulnera. Nilsson vidí ŽK.

46min - cez polčasovú prestávku striedajú hostia Pekharta za Chandlera.
47min - Rafinha fauluje v šestnástke Essweina, hlavný rozhodca odpíska penaltu a Rafinhovi ukazuje ŽK. Brankár Starke ale nariadenú penaltu hlavou vyráža. Exekútorom penalty bol Simons.
51min - Contentova strela asi z 20 metrov letí tesne nad brvno.
55min - hostia striedajú Timma Kloseho za Plattenhardta.
56min -
4 : 0 Shaqiri si spracuje centrovanú loptu od Ribéryho, prehodí si ju na ľavú nohu a asi z 13 metrov prestrelí všetko pred sebou.
59min - strelu Kiyotakeho boxuje Starke do bezpečia.
62min - Shaqiriho priamy kop asi z 18 metrov končí nad brvnom.
70min - Shaqiriho strieda a svoj Bundesligový debut si odbije Pierre Hojbjerg. Pinola vidí ŽK.
75min - Ribéry prihráva Pizarrovi, jeho strela ale končí vedľa bránky.
82min - posledné stridanie v mužstve hostí. Z ihriska odchádza Frantz a na jeho miesto prichádza Ildiz.
86min - Starke vyráža priamy kop Nilssona.

Karl-Heinz Rummenigge:
"Hráči, ktorí boli na ihrisku chceli dokázať, že právom patrí do tímu. Mnohí z nich boli vysoko motivovaní. Veľmi ma baví náš futbal v súčasnej dobe. Je to báječné."

Jupp Heynckes: "Zápas ukázal, že hráči majú veľmi profesionálny prístup. V tejto fáze je dobré, že som bol schopný ušetriť sily hráčov. Aj tento tím ale ukázal nadšenie. To odráža vnútorné fungovanie Bayernu: Každý, chce prispieť k úspechu. 1.polčas bol vynikajúcu. Dobrá hra, dobrý pohyb. To bolo skvelé. Každý môže hrať kedykoľvek. V utorok budem tím prirodzene odlišný. Máme skvelý program za sebou aj pred sebou."

Michael Wiesinger (tréner 1.FC Nürnberg): "V 1.polčase sme nehrali dobre. V prvých niekoľkých minútach sme boli sklamaní a bez šance. Za 1.polčas sa musíme ospravedlniť. V 2.polčase sme už hrali lepšie. Nakoniec sme ale boli za 90 minút sklamaním. Nikto dnes nehral na 100 percent."

Raphael Schäfer (kapitán 1.FC Nürnberg): "Nemám žiadne vysvetlenie. Mali sme veľké nádeje, ale prístup tomu nezodpovedal. V 1.polčase sme neboli agresívni a nepomáhali sme si navzájom. Ponúkli sme Bayernu priestor a ten ho využil. Dostávame góly, ktoré sú veľmi nepríjemné."