15:30
Allianz Arena München

FC Bayern - Hertha BSC

4 : 0 (3 : 0)

Na zápas 9.kola Bundesligy nastupujeme na domácom štadióne v zostave: Neuer - Lahm, Badstuber, van Buyten, Boateng - Schweinsteiger, Tymoshchuk - Ribéry, Kroos, Müller - Gomez.

2min - po chybe Lella sa do dobrej šance dostáva Ribéry, ale jeho strelu domáca obrana zblokuje.
3min - Boateng povykrúca domácu obranu, uvolní sa, ale jeho center nenájde spoluhráča.
5min -
1 : 0 Ribéry prihráva Gomezovi, ten sa uvoľní pred šestnástkou a posiela strelu po zemi, na ktorú je brankár Kraft krátky.
7min -
2 : 0 Boateng sa na krídle nádherne uvoľní, posiela pred bránku prihrávku na Ribéryho, ktorý aj keď bránený Lellom, dokáže pohodlne skórovať.
10min - Ben-Hatira padá v šestnástke po súboji s Boatengom, ale hlavný rozhodca na jeho filmovanie nenaletí.
13min -
3 : 0 Ribéry prihráva do behu Schweinsteigerovi a ten pomedzi 2 obrancov hostí posiela loptu krížnou strelou vedľa bezmocného brankára Krafta.
16min - Müller centuje a Schweinsteiger hlavičkuje tesne vedľa bránky.
18min - Gomezov pokus o lob pohodlne chytá brankár hostí.
20min . Boateng sa pekne uvoľní a skúša poslať loptu uličkou na Gomeza, obrana hostí úmysel vystihne.
22min - črtajúcu šancu hostí marí dobrým vybehnutím Neuer.
25min - Schweinsteiger dobre vysúva Müllera, rovnako dobre však vybehne Kraft a loptu chytá.
28min - Boatengova nepresná strela z diaľky mieri vedľa bránky hostí.
32min - Schweinsteigerov pekný center minie hlavou vo vzduchu Mario Gomez.
34min - Ribéryho dobrú strelu tečuje domáca obrana na roh.
38min - Ribéryho tvrdú strelu zblokuje domáca obrana.
39min - Raffaelova strela mieri vedľa našej bránky.
40min - Gomezovu strelu vyráža reflexívnym zákrokom Kraft.
41min - ŽK vidí Raffael po tom čo pristúpi nohu Holgera Badstubera.
43min - po prihrávke Kroosa, Boateng prízemnou strelou tesne míňa bránku hostí.
45min - hlavný rozhodca končí 1.polčas.

46min - hostia cez polčasovú prestávku striedajú. Odchádza Ebert a prichádza Lustenberger.
54min - Gomezova strela z uhla tesne minie bránku hostí.
55min - Müller prehodí loptu za obranu pre Lahma, proti jeho strele ale vyťahuje brankár Kraft pekný reflexívny zákrok a loptu vyráža.
60min - Schweinsteigerovu prihrávku na Gomeza odkopáva do bezpečia Mijatovič.
61min - hostia striedajú. Odchádza Ben-Hatira a prichádza Morales.
63min - pri dobrej šanci Gomeza vybieha Kraft, hádže sa Mariovi pod nohy a šancu zmarí.
69min -
4 : 0 Ribéry padá v šestnástke po súboji s Hubníkom a hlavný rozhodca odpíska penaltu. K jej exekúcii sa postaví Gomez. Brankár Kraft vystihne smer a siahne si aj na loptu, ale Mariova strela je dostatočne razantná a končí v sieti.
70min - hostia striedajú. Odchádza Lasogga a prichádza Ramos.
73min - striedame. Odchádza Müller a prichádza Alaba.
75min - opäť striedame. Odchádza Gomez a prichádza po zranení uzdravený Ivica Olič.
78min - Schweinsteigerova strela končí vedľa bránky. Striedanie do tretice. Odchádza Lahm a prichádza Contento.
80min - Ribéry sa v šestnástke presadí medzi dvoma obrancami, ale pokračuje v kľučkovaní, až sa trochu zapletie a akciu zmarí.
84min - Kroosova slabá strela nenarobí brankárovi Kraftovi problémy, ten loptu bezpečne chytá.
86min - Tymoshchukova strela z diaľky mieri vysoko nad bránku hostí.
87min - Raffaelov dobrý center boxuje do bezpečia Manuel Neuer.
88min - po RK Raffaela triafa Mijatovič v dobrej pozícii loptu vysoko nad bránku.
90min - Olič sa v šestnástke dostáva do dobrej pozície, ale stratí rovnováhu a nezavinene padá.
90+1min - Boateng sa prebíja do šestnástky, hlavný rozhodca mu odpíska útočný faul a následne hvizdom ukončí dnešné stretnutie.

Zápas 9.kola Bundesligy mal zvláštny náboj najmä kvôli hráčom, ktorí v minulosti pôsobili na opačných stranách. V našom mužstve to bol rodák z Berlína a odchovanec Herthy Jerôme Boateng a v mužstve Herthy Kraft, Lell, Ottl a tréner Babbel. Zaujímavosťou je aj to, že pri debute Markusa Babbela v Bundeslige medzi seniormi v našich farbách v sezóne 1991/1992 bol trénerom nášho mužstva rovnako ako dnes Jupp Heynckes. Samozrejme vedenie nášho mužstva na ich dobré služby v našich farbách nezabudlo a tak dostali všetci pred zápasom kytice kvetov na znak poďakovania. Potom sa už mohol začať samotný zápas, kde sme už ale na nič ohľad nebrali. S prehľadom sme ho zvládli aj zásluhou fantastického vstupu do zápasu, keď sme už v 13.minúte viedli 3 : 0 a bolo prakticky po zápase. Góly po pekných akciách postupne zaznamenali Gomez, Ribéry a Schweinsteiger. Od tejto chvíle sme zápas už iba kontrolovali a hrali sme už len toľko, koľko sme potrebovali. Hostia samozrejme aj zásluhou inkasovaných gólov pôsobili odovzdane a chvíľami až rezignovane. Vôbec sa im nedaril prechod stredom poľa, kde vytvorilo nepriepustnú stenu duo Tymoshchuk-Schweinsteiger. V druhom polčase ešte výsledok prikrášlil gólom z penalty Gomez. Hertha tak prehrou natiahla sériu bez víťazstva na našom štadióne, keď sa im naplno bodovať podarilo naposledy v októbri 1977 po víťazstve 0 : 2. Za muža zápasu by dnes malo byť opäť vyhlásené celé mužstvo za výborný kolektívny výkon, nakoniec som sa rozhodol vyhlásiť jednotlivca - Francka Ribéryho. Jeho bilancia zo zápasu je 1+3, teda aby som bol presný 1+2+1 - 1 gól, 2 gólové prihrávky a 1 penalta po faule naňho. Výborný výkon podal aj Jerôme Boateng. Zjavne namotivovaný ukázať sa proti rodádom v čo najlepšom svetle podal v obrane výborný výkon a na prekvapenie hral výborne aj ofenzívne. Často podnikal výpady až po šestnástku Herthy, kde sa snažil individuálne uvolniť a zásobovať spoluhráčov centrovanými loptami a prihrávkami. Po jednej z nich v 7. minúte zvyšoval skóre Ribéry. Dnes to bolo z našej strany herne opäť dobré a čo je dôležité darilo sa nám premieňať aj gólové príležitosti.
Toto všetko môže byť veľmi dôležité opäť už v utorok 18/10/2011 o 20:45 kedy v Neapole na štadióne San Paolo odohráme 3.zápas A skupiny proti domácemu SSC Neapol. Sám som veľmi zvedavý ako tento zápas zvládneme, samozrejme verím, že víťazne. Apropó, keďže sa čisté konto Manuela Neuera už našťastie stáva pravideľnosťou, skoro by som bol zabudol, že aktuálny stav minút bez inkasovaného gólu je 1108. Bravó a ďakujeme Manu.

Jupp Heynckes:
"Môj tím pochopil ako po reprezentačnej prestávke prepnúť záujem na Bundesligu. Najmä v prvej polovici sme hrali dobre. Tri rýchle góly znamenali skvelý štart do zápasu. V druhej polovici sme hrali sebavedome a mali sme ešte dostatok šancí skórovať, výsledok mohol byť ešte vyšší. Celý tím ukázal skvelý výkon. Nielen, že Ribéry hral skvelý zápas, Boateng hral tiež dobre, páčil sa mi aj výkon Schweinsteigera a Kroosa. Vyzdvihnúť jednotlivých hráčov, by vzhľadom na výkon celého tímu nebolo spravodlivé. "

Mario Gomez:
"Odohrali sme veľmi dobrý zápas. Aj potom, čo sme dali 3 góly za 13 minút sme neprestali hrať. Samozrejme to bolo potom pokojnejšie, ale príležitosti tam boli. Pre nás nie je problém, že sme po reprezentačnej prestávke mali iba jeden spoločný tréning. Sme zvyknutí hrať každé tri dni. Či už je to Liga majstrov, alebo teraz národný tím. Ak budeme hrať takto, budeme majstri a ak k tomu prispejem aj ja, budem radšej o to viac. "

Franck Ribéry:
"Zažili sme veľa radosti a víťazstvo je pre nás dobré. Bol to dôležitý krok pred utorňajším zápasom proti Neapolu. Hrali sme dobre dopredu a vytvorili sme si aj šance, navyše sme neinkasovali a to je dobre."

Markus Babbel (tréner Hertha BSC): "Zvlášť v prvom polčase sme pristupovali k zápasu s prílišným rešpektom. Môj tím nebol schopný ukázať hru čo normálne hrá. Mali sme šťastie, že sme do prestávky prehrávali len 0 : 3. V druhom polčase sme bránili oveľa rozumnejšie. Víťazstvo domácich v tomto pomere je zaslúžené. Musíme sa z tohto zápasu poučiť. FC Bayern je mierou všetkých vecí v súčasnej dobe v Nemecku a jedným z veľkých klubov v Európe. Držím im palce, aby v Neapole dosiahli víťazstvo. "

Andreas Ottl (Hertha BSC): "Sklamanie je samozrejme veľké. Chceli sme predstaviť sami seba úplne inak. Nezvládli sme to a to je škoda. Bayern bol jednoducho príliš silný a výsledok mohol byť ešte vyšší. Bayern má úplne odlišné ambície ako Berlín. Hráme o to aby sme sa zachránili, Bayern o titul. Musíme sa teraz zdvihnúť a sústrediť sa na ďalší zápas. "