FC Bayern - Chelsea FC

7 : 6
0 : 1 (1 : 1), 1 : 2 (2 : 2)
5 : 4 na penalty

Na zápas o UEFA Supercup 2013 proti anglickému Chelsea FC nastupujeme v zostave: Neuer - Rafinha, Boateng, Dante, Alaba - Kroos - Robben, Lahm, Müller, Ribéry - Mandžukič.

2min - Boatengov center a hlavička Mandžukiča vedľa bránky.
8min -
0 : 1 Schürrle centruje a osamotený Torres z prvej presne zakončuje.
9min - Mandžukičov center a Lahmova strela do rúk brankára Čecha.
17min - Torresova strela letí nad bránku.
18min - držanie lopty 68%-32% v náš prospech.
22min - Ribéryho strelu spoza šestnástky, Čech pekným zákrokom vyráža na roh.
23min - Ribéry vidí ŽK za faul na Ramiresa.
29min - Ribéryho strela tesne vedľa bránky.
31min - Torresova strela letí nad bránku.
38min - Robben vysúva Müllera, ten triafa iba bočnú sieť.
40min - Cahill vidí ŽK za faul na Müllera.
45min - Robbenovu zblokovanú strelu chytá brankár Čech.

47min -
1 : 1 po Kroosovej prihrávke napriahne spoza šestnástky Ribéry a ruky brankára Čecha sú na jeho strelu prikrátke.
49min - Ribéryho strela z voleja mieri vedľa bránky.
54min - Müllerov center boxuje do bezpečia brankár Čech.
55min - po Ribéryho priamom kope posiela Robben loptu nad bránku.
56min - Rafinhu strieda Martínez.
63min - Schürrle prihráva Oscarovi a ten triafa iba Manuela Neuera.
64min - ŽK pre Ramiresa po faule na Ribéryho.
66min - Luiz vidí ŽK po faule na Mandžukiča.
67min - Müllera v dobrej pozícii ubráni Cole a posiela loptu na roh. Po jeho rozohraní letí Robbenova strela vedľa bránky.
69min - Hazardovu strelu chytá Manuel Neuer.
70min - Robbenova strela je zblokovaná na aut. Müllera strieda Götze.
73min - držanie lopty 62%-38% v náš prospech.
74min - Kroosova strela míňa bránku.
78min - po rohovom kope Lamparda hlavičkuje Ivanovič do brvna našej bránky.
83min - Kroosova zblokovaná strela končí nad našou bránkou.
84min - ŽK pre Boatenga po faule na Oscara.
85min - Manuel Neuer vyráža tutovku Luiza a následne vidí Ramires ČK po brutálnom faule na G
ötzeho.
87min - Schürrleho strieda Mikel.
88min - G
ötze pristaví loptu pred Ribéryho, jeho strela ale končí vedľa bránky.
90min - ŽK pre Torresa.
90+3min - koniec riadneho hracieho času.

1.predĺženie
91min - Robbenov priamy kop letí vysoko nad bránku.
93min -
1 : 2 Hazard sa uvoľní na hranici šestnástky a prestrelí Manuela Neuera.
95min- Robbena strieda Shaqiri.
97min - Torresa strieda Lukaku.
99min- Alabova strela letí vedľa bránky. Lukaku vidí ŽK za faul na Kroosa.
100min - Shaqiriho strelu tečuje obrana hostí na roh.
103min - Martínezovu strelu tečuje obrana hostí na roh.

2.predĺženie
108min - Martínezovu gólovú hlavičku vyráža brankár Čech na roh.
109min - hlavičku Martíneza vyráža brankár Čech na roh.
113min - Martínezov center na Shaqiriho odvracia domáca obrana na roh. Terryho strieda Hazard.
115min - Ribéryho strelu Čech chytá.
116min - po faule na Mandžukiča, ktorého obranca hostí stiahne za dres, sa penalta nepíska.
118min - ŽK vidí Cole. Gólový priamy kop Ribéryho chytá brankár Čech.
119min - Boatengova strela letí nad bránku.
120min - Mandžukičova hlavička od zeme letí nad bránku. Ivanovič vidí ŽK.
120+1min -
 2 : 2 Dante vysúva Martíneza a ten prestrelí brankára Čecha.

Matthias Sammer:
"Titul je pre nás veľmi dôležitý, pretože potrebujeme pocit úspechu. Stratili sme finále  nemeckého Supercupu. To nás hnevá. Keby sme dnes prehrali znovu, bolo by to ťažké. Gratulujem tímu! Gratulujem Juppovi Heynckesovi! Gratulujem Pepovi Guardiolovi! Bol to úžasný zápasom. Tím odviedol skvelú prácu."

Pep Guardiola: "Som veľmi, veľmi hrdý na mužstvo. A Juppa Heynckesa. On bol najdôležitejšou osobou, dôvod, prečo sme tu. Ďakujem mu za možnosť hrať o tento titul. Som rád za to, ako sme hrali. Mali sme viac šancí ako v posledných 3 zápasov, ale nepremenili sme ich. Charakter týchto hráčov je neuveriteľný. "

Franck Ribéry: "Hrali sme dobre, mal veľa príležitostí. Bojovali sme až do poslednej minúty, to je skvelé! Som tak šťastný! Som úplne zamilovaný do Bayernu. Tu som doma, to je moja rodina, mám zábavu. Nie je to pre tohto trénera ľahké, má veľký tlak. Tento zápas bol pre neho tak dôležitý. Som veľmi šťastný za neho."

Manuel Neuer: "Tentoraz sme boli schopní rozhodnúť penalty v nás prospech. To bolo veľmi dôležité pre psychiku. Penalty boli vynikajúce, naša odplata, ktorú som si prial za finále Ligy majstrov pred dvoma rokmi. Čo môžete robiť, ako brankár ? Snažil sa reagovať, pretože strelec začína, a potom som išiel do ľava."

Javi Martínez: "Som veľmi šťastný. Za zápas pre tím, trénera a cieľ samozrejme. Bol to veľmi ťažký zápas proti top tímu. Bolo to veľmi ťažké. Víťazstvo bolo dôležité , pretože prehrou by sme prišli o ďalšie finále Superpohára, sme veľmi spokojní."

José Mourinho (tréner Chelsea) : "Bol to dnes jeden z najlepších zápasov o Supercup. Obvykle sú takéto zápasy bez tejto intenzity a kvality, ako tomu bolo dnes . Bol to veľmi dobrý zápas. Pre mňa je lepší tím prehral. To je futbal, niekedy sa to stáva. V prvom polčase sme boli lepší, v druhom polčase sme mali 20 minút problémov. S desiatimi mužmi sme boli lepším tímom. Bayern vyhral, premenil viac penált ako my, gratulujem FC Bayern."

Petr Čech (brankár Chelsea): "Je to vždy ťažké po takomto zápase. Pred dvoma rokmi to bolo takto ťažké, pre Bayern, ako to je dnes pre nás. Stratili sme rovnováhu v záverečných sekundách, už dlho sme hrali o muža menej. Bolo ťažké brániť vedenie. Celkovo to bol skvelý zápas od oboch tímov, veľmi zábavný a Bayern je teraz šťastnejší."