26/10/2013
15:30

FC Bayern - Hertha BSC

3 : 2 (1 : 1)

V 10.kole Bundesligy nastupujeme v domácom zápase proti staronovému účastníkovi najvyššej súťaže a doterajšiemu prekvapeniu tejto sezóny mužstvu Herthy BSC v zostave: Neuer - Rafinha, van Buyten, Boateng, Alaba - Lahm - Robben, Kroos, Schweinsteiger, Ribéry - Müller.

4min -
0 : 1 na rohový kop Skjelbreda najvyššie vyskočí Ramos a hlavou posiela loptu presne k tyči.
5min - Kroosa v poslednej chvíli pri zakončení zablokuje domáci obranca.
8min - Alabov center chytá brankár Kraft.
10min - Ben-Hatira sa pokúša prelobovať brankára Neuera, trafí brvno našej bránky.
16min - Schulzov strelecký pokus chytá brankár Neuer.
19min - Ribéry spätnou prihrávkou nachádza Kroosa, ktorého gólový strelecký pokus vyráža Kraft na roh.
20min - Ramosovu slabú strelu z veľkej diaľky chytá Neuer.
24min - Kroosa strieda Götze.
26min - Robbena strieda Mandžukič.
28min - Boateng vidí ŽK za faul na Schulza.
30min -
1 : 1 na priamy kop Ribéryho najvyššie vyskočí Mandžukič a hlavou zrovnáva skóre.
35min - Schweinsteiger vidí ŽK za faul na Hosogaia.
43min - po Alabovom centri hlavičkuje Müller nad bránku.

48min - Schweinsteiger v poslednej chvíli zblokuje strelu Ci?erciho na roh. Po jeho rozohraní letí Ramosova hlavička nad bránku.
51min -
2 : 1 Hosogai vidí ŽK po faule na Lahma. Následný priamy kop posiela Schweinsteger na hlavu Mandžukiča a na jeho hlavičku je Kraft prikrátky.
53min -
3 : 1 Rafinhov center nájde hlavu Götzeho a ten posiela loptu do protipohybu brankára Krafta a zvyšuje skóre.
58min -
3 : 2 Neuer zachraňuje pri pokuse Cierciho, akcia však pokračuje. Ramos prihráva Ben-Hatirovi a jeho strela si zo šťastím nájde cestu do siete.
63min - Müllera strieda Martínez.
64min - Ramosova strela letí nad bránku a aj keď sa zdá, že naša obrana ani brankár sa jej nedotkli, kopať sa bude rohový kop.
65min - Pekarík vidí ŽK za faul na Ribéryho.
69min - po Ribéryho priamom kope van Buyten pri zakončení minie loptu, tá sa následne dostáva k Schweinsteigerovi, ktorého zakončenie míňa bránku.
76min - Neuer chytá strelu Schulza.
77min - hostia dvojnásobne striedajú. Odchádza Ben-Hatira a van den Bergh a prichádzajú Mukhtar a Allagui.
83min - po rýchlom protiútoku prihráva Rafinha Ribérymu, jeho zakončenie pätičkou ale Kraft vyráža na roh.
86min - Hosogaia strieda Ronny.
90min - Skjelbred vidí ŽK za faul na Mandžukiča. Nadstavený čas budú 2 minúty.
90+2min - Ramos padá v šestnástke a dožaduje sa odpískania Alabovho faulu, ktorý však nebola atk hlavný rozhodca nechá správne pokračovať v hre.

Pep Guardiola:
"Bol to jeden z najlepších tímov proti ktorým sme hrali. Neboli sme dnes veľmi dobrí. V budúcom týždni budeme mať čas na zotavenie pred ďalším zápasom proti Hoffenheimu. Hráči to potrebujú. Mali veľmi veľa zápasov v posledných dvoch mesiacoch, už sú trochu unavení. Videli sme to aj dnes."

Philipp Lahm: "Videli sme u nás únavu. Je dôležité, že sme získali tri body. Bolo by načase mať normálny týždeň. Reprezentanti majú nabitý program. To vyžaduje veľké sústredenie a pozornosť. Dobre, že teraz máme trochu voľno."

Mario Götze: "Hertha nám nenechávala veľa miesta na ihrisku a bola nesmierne nebezpečná. Bolo to ťažké a tak sme veľmi radi, že máme tri body. Celkovo 70 minút, ktoré som strávil na ihrisku, bolo pre mňa dôležitých. Stále ešte nie som na sto percent, ale to je logické."

Franck Ribéry: "Bolo to veľmi ťažké dnes. Hertha hrala veľmi dobre. Mali sme tri domáce zápasy v týždni a vyhral sme všetky tri - to je skvelé!"

Jos Luhukay (tréner Herthy BSC): "Gratulujem Pepovi a jeho tímu. Je to škoda pre nás. Minuli sme posledný kúsok šťastia. Inak by sme si mohli vziať bod."