Weser-Stadion Bremen

Werder Bremen - FC Bayern

1 : 2 (0 :
0)

V 32.kole Bundesligy sme odohrali zápas na ihrisku Werderu Bremen. Z pochopiteľných dôvodov ostali na lavičke oddychovať najväčšie opory mužstva a tak základná zostava vyzerá nasledovne: Neuer - Contento, Gustavo, Tymoshchuk, Rafinha - Pranjič, Schweinsteiger - Olič, Müller, Usami - Petersen.

2min - Petersen, po centri Usamiho, v dobrej pozícii zle trafí loptu.
5min - črtajúcu sa príležitosť pre Petersena zmarí dobrým vybehnutím brankár Wiese.
17min - do dobrej pozície sa dostáva Rosenberg, Neuer však dobre vybehne a odkopáva loptu do bezpečia, navyše ho Rosenberg následne fauluje.
19min - po centri Contenta, vyťahuje domáci brankár Wiese proti gólovej hlavičke Petersena, krásny zákrok.
22min - Olič sa po chybe domáceho obrancu Affoltera, dostáva do dobrej príležitosti, prestrelí ale domácu bránku.
23min - Junuzovičov center nedokáže v dobrej pozícii usmerniť Rosenberg do bránky.
28min - Naldov priamy kop letí vysoko nad bránku.
42min - center Rosenberga na Pizzara prikryje Neuer.
45min - po spätnej prihrávke Oliča z bránkovej čiary do šestnástky, končí strela Petersena na brvne. Strelu M
üllera spoza šestnástky vytláča Wiese na roh. Po jeho rozohraní končí hlavný rozhodca 1.polčas.

49min - Olič sám pred Wiesem netrafí domácu bránku.
50min - Neuer vyťahuje proti gólovej hlavičke Pizzara nádherný zákrok a vytláča loptu na roh.
51min -
1 : 0 po rozohraní rohového kopu a chybe Tymoshchuka a Gustava, sa po hlavičke Pizzara k lopte dostáva Naldo a ten bez problémov umiestni loptu do našej bránky.
54min - Junuzovičova strela letí tesne nad bránku.
63min - Naldo v poslednej chvíli zabráni zakončiť M
üllerovi.
64min - z ihriska odchádza chorvátske duo Olič-Pranjič a prichádzajú Ribéry a Kroos.
68min - Pizzaro sa pekne prekľučkuje našou obranou, preváha však moment na strelu a následné zakončenie Junuzoviča letí nad bránku.
68min - domáci striedajú. Odchádza Trinks a prichádza Arnautovič.
70min - Petersen prepúšťa miesto Gomezovi. Mario si hneď po príchode na ihrisko pripíše nepresnú hlavičku nad Wieseho bránku.
73min - Usamiho strelu spoza šestnástky chytá domáci brankár Wiese.
74min - Rosenberg po chybe Tymoshchuka preváha zakončenie a keď sa už rozhodne vystreliť, zblokuje jeho strelu Contento.
75min -
1 : 1 Ribéry unikne po kraji, posiela prízemný center pred bránku, ktorý si nikým neatakovaný Naldo umiestni k tyči vlastnej bránky. Brankár Wiese sa iba bezmocne prizerá.
78min - Arnautovičovu strelu spoza šestnástky pohodlne chytá Neuer.
79min - Ribéryho strela spoza šestnástky míňa domácu bránku.
80min - M
üller v obrovskej šanci, asi z 3 metrov, prehlavičkuje domácu bránku. Pri protiútoku Arnautovičova strela mieri tesne vedľa našej bránky.
81min - v domácom mužstve Rosenberga strieda F
üllkrug.
86min - na Ribéryho center pred bránku nedosiahne Usami.
90min - M
üller priťukne loptu pre Kroosa, jeho strela letí tesne vedľa.
90+1min -
1 : 2 Ribéry sa v šestnástke uvoľní a ľavou nohou posiela nechytateľnú strelu k ľavej Wieseho tyči.
90+3min - koniec zápasu.

Zápas 32.kola Bundesligy v Brémach sme napriek nepriaznivému vývoju, dokázali otočiť v náš prospech. Po veľmi priemernom až slabom 1.polčase, prišlo v 2.polčase z oboch strán zlepšenie hry, aj góly. Poďme ale postupne. Do zápasu sme, ako avizoval tréner Heynckes, nastúpili v zostave, ktorá sa na ihrisku stretla prakticky prvý krát. Všetky veľké opory ostali pred odvetou Ligy majstrov v Madride odpočívať na lavičke. Do hry sa od začiatku zapojil akurát Bastian Schweinsteiger, ktorý sa potrebuje rozohrať, aby čím skôr našiel formu spred zranenia. V 2min a 5min pohrozí domácim Petersen, ktorému brankár Wiese v 19min vyráža aj gólovú hlavičku. V 22min prestrelí domácu bránku Olič a z protiútoku nedokáže loptu do bránky usmerniť Rosenberg. Pred odchodom do šatní sa ešte otrasie brvno domácej bránky po strele Petersena. Na začiatku 2.polčasu najprv Olič v dobrej pozícii netrafí Wieseho bránku a následne domáci pohrozia Pizzarom. Jeho gólovú hlavičku ale Neuer krásnym zákrokom vytláča na roh. Po jeho rozhraní a chybe našej obrany, už ale inkasujeme z nohy Nalda. V 64min tréner Heynckes predsa len posiela na ihrisko Ribéryho s Kroosom a následne v 70min aj Maria Gomeza. Tomu uvoľnil miesto Nils Petersen, ktorému dnes k potvrdeniu povesti kanoniera chýbalo naozaj iba povestné šťastie. Hra dostáva razom iný spád. Už po 11 minútach pobytu na ihrisku posiela Ribéry prízemný center pred domácu bránku a nikým neatakovaný stopér Naldo si loptu tečuje do vlastnej bránky. Pre domácich nešťastný, ale pre nás samozrejme šťastný okamih. V 80min v obrovkej príležitosti Müller prehlavičkuje bránku. V 90min pohrozí z diaľky Kroos, jeho strela však míňa bránku. Keď sa už zdá, že sa zápas skončí remízou, Ribéry sa v šestnástke uvoľní a nechytaleľnou strelou strhne víťazstvo na našu stranu. Franck si zároveň svojou hrou za necelú polhodinku hry vyslúžil aj titul muž zápasu. Pokojne ale dnešné víťazstvo môžeme nazvať Pyrhovým, pretože po podvečernom zápase a domácom víťazstve Dortmundu nad Mönchengladbachom v pomere 2:0, si Borussia 2 kolá pred koncom ligy, definitívne zabezpečila bundesligový titul. Napriek tomu, že už v náš titul neverili snáď ani najväčší optimisti, po dnešnom zápase je to už definitívne. Víťazom Bundesligy v sezóne 2011/2012 sa stalo mužstvo Borussie Dortmund. fcbayern.sk sa (aj keď musím povedať, že nie veľmi rado, ale športovo úprimne) pripája ku gratulantom. Po dnešnom kole poznáme aj prvého vypadávajúceho. Minimálne na jednu sezónu opúšta najvyššiu súťaž mužstvo 1.FC Kaiserslautern. My sme si dnešným víťazstvom zabezpečili definitívu druhého miesta a tým priamy postup do budúcej sezóny Ligy majstrov. Práve v tejto súťaži nás čaká najbližší, nesmierne dôležitý zápas. V stredu 25/04/2012 o 20:45 ním bude semifinálová odveta proti Realu Madrid na štadióne Santiaga Bernabeua. Do odvety si nesieme mierny náskok po víťazstve v pomere 2:1. Všetci však vieme aká je pohárová matematika, takže ešte zďaleka nemáme finále vo vrecku. Čaká nás nesmierne ťažký zápas, v ktorom sa nám postaví mužstvo, ktoré dnes výraznou mierou vykročilo za španielskym titulom, keď v tradičnom El Clásicu dokázalo vyhrať na ihrisku Barcelony v pomere 1:2 a tak má 4 kolá pred koncom súťaže pekný 7 bodový náskok. Realu teda pred odvetou sebavedomie rozhodne chýbať nebude, nemá však prečo chýbať ani nám. Preto dúfam, že si všetci do jedného nepripúšťame nič iné a veríme jednoznačne v postup našho mužstva do májového finále na domácom štadióne. Na to však budeme potrebovať ešte 90 minút (plus nadstavený čas) 120 percentného výkonu v Madride.

Jupp Heynckes:
"Nie je to jednoduché, každý tretí a štvrtý deň zápas a ešte ho otáčať. Som rád, že sa to podarilo. Náhradníci ovplyvnili našu hru pozitívne. Werder mal naozaj veľké príležitosti, ale víťazstvo je zaslúžené. Bolo to dôležité víťazstvo pre morálku. Berieme si veľmi sebavedomú a optimistickú náladu do Madridu, pretože sme v zahraničí vždy strelili aspoň jeden gól. Som optimista a moji hráči tiež."

Thomas Müller:
"Vzhľadom k jasnejším šanciam to bolo zaslúžené víťazstvo. Nesmieme zabúdať, že stále môžeme streliť gól a treba preto skúsiť všetko. Dnes to fungovalo. Posledná minúta je toho dôkazom."

Thomas Schaaf (tréner Bremen): "Som veľmi smutný. Hrali sme oveľa lepšie ako predchádzajúce zápasy, ale prehrali sme. Spôsob, kým sme hrali je v poriadku. S výsledkom, ale nie som spokojný."