20:45
Giuseppe Meazza Milan

Inter Milan - FC Bayern

0 : 1 (0 : 0)

Prvý osemfinálový zápas Ligy majstrov máme úspešne za sebou. Naše mužstvo sa predstavilo na štadióne Giuseppe Meazza v Miláne. Vo veľmi zaujímavom zápase, plnom šancí na oboch stranách, nakoniec Mario Gomez gólom z 90.min rozhodol o dôležitom víťazstve 0 : 1. Nastupujeme v tradičnej zostave: Kraft - Lahm, Tymoshchuk, Badstuber, Gustavo - Pranjič, Schweinsteiger - Robben, Müller, Ribéry - Gomez.

2min - Ranocchia vo veľkej šanci našťastie nedáva gól.
12min - Ribéryho volej zblokuje Lucio.
16min - Lahmov dobrý center odhlavičkuje do bezpečia Maicon.
18min - Kraft pred Stankovičom odpratá centrovanú loptu na roh.
20min - Gustavova strela asi z 35metrov tesne míňa domácu bránku.

21min -
Zanetti vidí od hlavného rozhodcu ŽK.
22min - Cambiasso v dobrej streleckej pozícii triafa len dobre postaveného Krafta.
24min - Robben krásne zacentruje loptu na Ribéryho hlavu, ten však triafa iba brvno.
28min - Robben vysúva za obranu Lahma, ten nachádza na päťke dobre postaveného Gomeza, ale Mario prekopne domácu bránku.
32min - Stankoviča zblokuje v dobrej pozícii Badstuber.
33min - Kraft vyťahuje zázračný zákrok po strele Eto
'oa.
34min - ŽK pre Ribéryho po faule na Sneijdera.
38min - Pravdepodobne zraneného Pranjiča strieda Breno. Následne chýbajú Müllerovi centimetre aby tečoval loptu pred brankárom domácich.
45min - Sneijderova nepresná strela mieri vedľa bránky Krafta.
45+1min - Maiconova nepresná strela mieri rovnako vedľa našej bránky. Následne rozdohca ukončí 1.polčas.

47min - Robbenov center a Müllerova hlavička vedľa bránky.
50min - Ranocchia chybne prihráva, Gomez jeho chybu vystihne, ale Ranocchia napráva svoju chybu.
53min - Robben po krásnom sóle trafí iba tyčku domácej bránky.
54min - Lahmov prudký center chytá Júlio César.
56min - ŽK za rečnenie pre Sneijdera.
57min - Schweinsteiger stráca loptu, ku ktorej sa dostáva Eto'o, ale Kraft výborným zákrokom vyráža, lopta sa však dostáva na nohu Cambiassa, ale ten na naše šťastie trestuhodne prestrelí.
58min - Robben vo svojej typickej akcii (pre tých ktorý by náhodou nevedeli :))) - kľučka na ľavú stranu a strela) triafa loptu iba nad bránu domácich.
63min - Schweinsteigerova strela z diaľky končí v náručí Júlia Césara.
65min - Gomez po Müllerovom vysunutí za obranu nedosiahne na loptu a nebrelobuje Júlia Césara.
68min - Gustavovu strelu z diaľky chytá domáci brankár.
73min - Rannochia sa zraní a ani po ošetrení nie je schopný pokračovať v hre a tak ho vystrieda Kharja.
75min - ďalšie ošetrovanie, keď sa vo vzdušnom súboji zrazia brankár Júlio César a Mario Gomez. Po ošetrení obaja pokračujú v hre.
80min - Kharjova strela a perfektný zákrok Krafta.
81min - Lahmovu tvrdú strelu zblokuje Stankovič.
84min - Sneijderov dobrý PK tečuje naša obrana na roh. Po jeho zahratí, krásnym reflexívnym zákrokom chytá Kraft hlavičku Thiaga Mottu.
86min - Gustavo a Thiago Motta vidia vzájomnú ŽK za okopávanie sa pred rozohraním PK.
87min - Eto'ova zrazená strela končí tesne vedľa našej bránky.
90min -
 0 : 1 Robbenova tvrdá ďalekonosná strela vypadne Júliovi Cézarovi z rukavíc a Mario Gomez ju bez problémov upratá do bránky.

Po prvom osemfinálovom zápase si teda zo San Sira odvážame veľmi dobrý a dôležitý výsledok do odvety. Dlho to vyzeralo, že sa zápas skončí bezgólovou remízou, ale šťastie sa nakoniec priklonilo na našu stranu a Mario Gomez v 90min rozhodol o tesnom víťazstve. Miernu optickú prevahu na ihrisku sme síce počas celého stretnutia mali, čoho vyjadrením je aj pomer držania lopty 44%-56%, ale nebezpečné šance mali obe mužstvá, našťastie sa nám jednu z nich podarilo premenit na gól. Odpoveď na otázku prečo sa to nepodarilo domácim je jednoduchá: Thomas Kraft. Tento iba 22-ročný brankár, ktorému tréner van Gaal napriek kritike vedenia klubu dal po zimnej prestávke šancu ako prvému brankárovi dnes odchytal za Bayern životný zápas (všetci samozrejme veríme, že nie posledný takýto zápas a že bude v týchto výkonoch pokračovať) a preto ho dnes pokojne vyhlásim za muža zápasu. Ďakujeme a gratulujeme Thomas, len tak ďalej. "Polčasový" výsledok 0 : 1 je teda dobrý, ostáva ho už len potvrdiť v odvete 15/03/2011 na domácom štadióne. Víťazstvo samozrejme veľmi potešilo a menšia oslava by bola možno na mieste, ale to by nás nesmel hneď v sobotu 26/02/2011 čakať zápas ako bič, keď na domácom štadióne o 18:30 privítame suveréna tejto bundesligovej sezóny, vedúce mužstvo tabuľky Borussiu Dortmund. Tá má síce pred nami 13-bodový náskok, ale ten by sme si veľmi želali po sobote zmeniť na 10-bodový. Viacerí predstavitelia klubu síce prezentovali názor, že sa v Bundeslige bojuje už iba o 2.miesto, ale pred nami je ešte 11 kôl a hrá sa teda o 33 bodov. Samozrejme tajnička v hre o 1.miesto už môže byť po sobote definitívne rozlúštená. Verme však, že v sobotu Borussii ešte cestu za ligovým titulom aspoň trochu znepríjemníme.