Tréningový kemp Trentino - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2013/2014


Tréningový kemp Trentino...03/07/2013

Dnes napoludnie o 12:41 hodín odišiel do Trentina prázdny klubový autobus s materiálom potrebným na tradičný letný prípravný kemp pri jazere Lago di Garda.

Xherdan Shaqiri: "Je to veľmi príjemné miesto, kde môžeme veľmi intenzívne a v pokoji pracovať, aby sme čo najrýchlejšie pochopili, čo chce tréner. Bude to určite skvelý týždeň."

V malebnej krajine Trentino sa dá očakávať takmer 30 stupňov - v tieni!

Thomas Müller: "Je veľmi teplo, takže sa budeme musieť trochu potiť."

Tréner Guardiola naordinuje 2 tréningy denne a súčasťou budú aj 2 prípravné zápasy. V piatok (5. júla) prípravný zápas v rámci Paulaner-Cupu proti výberu fanúšikov a v utorok (9.júla) prípravný zápas proti Brescia Calcio.

Hrať a trénovať budeme opäť desať minút jazdy od hotela na štadióne Arco. Záujem o sústredenie je obrovský. Akreditovalo sa asi 140 novinárov z rôznych krajín sveta.

Tréner Guardiola bude mať k dispozícii všetkých hráčov, ktorí ukončili dovolenku, vrátane stále zranených Mario Götzeho, Holgera Badstubera a Bastiana Schweinsteigera. Tí budú pokračovať v rehabilitácii V Trentine. S mužstvom cestujú aj všetci mladí hráči, ktorí trénovali s mužstvom v Mníchove. Arjen Robben sa pripojí k mužstvu až priamo v Taliansku. Chýbať budú iba Dante, Gustavo a Martínez, ktorým sa práve začali ich zaslúžené letné dovolenky po ich účasti na Pohári konfederácií v Brazílii.

V piatok ráno (12. júla) opustí mužstvo Trentino. Pred návratom domov, ale po ceste absolvujú ešte priateľský zápas proti SG Sonnenhof Großaspach (13. júla) a benefičný zápas na podporu klubu Hansa Rostock (14. júla). Až potom bude nasledovať návrat do Mníchova.Trentino deň prvý...

04/07/2013

Nádherné slnko a teploty okolo 30 stupňov vítali naších chlapcov v Riva del Garda vo štvrtok popoludní. O 11:45 pristál špeciál na letisku vo Verone. Nasledovala hodina jazdy autobusom na sever od jazera Lago di Garda, kde sa najbližších 8 dní bude konať letný výcvikový tábor. Mužstvo privítali Marco Benedetti (prezident cestovného ruchu spoločnosti Ingarda Trentino) a Tiziano Mellarini (minister pre cestovný ruch v provincii Trento).

Marco Benedetti: "Je to pre nás veľká česť hostiť tu tak slávny tím."

Následne tréner Guardiola absolvoval tlačovú konferenciu na ktorej povedal, čo očakáva od tréningového kempu, načrtol trochu svoju filozofiu a vyjadril sa aj k vyjadreniu Matthiasa Sammera, ktorý hovoril a procese, ktorý nejde zo dňa na deň.

Pep Guardiola: "Som presvedčený, že strávime veľmi príjemný čas. Dôležité je, aby hráči spoznali mňa a ja ich. Z tohto dôvodu som zobral do Rivy aj zranených hráčov. Mám nápady a musím presvedčiť svojich hráčov. Nemám rád, keď má súper loptu. Chcem mať loptu ja a chceme sa uistiť, že strelíme viac gólov. Môžeme hrať s hrotovými útočníkmi aj s "falošnými" útočníkmi. Záleží tiež na fyzickej kondícii hráčov, ktorý systém budem chcieť. Oceňujem slová Matthiasa, ale som vo veľkom klube. A vo veľkom klube, nemáte čas. Musíte pracovať dobre od začiatku a presvedčiť ľudí. Prajem si v tomto klube zostať veľmi dlho."

O 18:00 nasledoval prvý tréning, ktorý trval 90 minút a sledovalo ho približne 2 000 divákov.Druhý deň v Trentine...05/07/2013

Druhý deň vo výcvikovom tábore v Riva del Garda prebiehal pri teplotách okolo 30 stupňov. V piatok ráno nasledovala tréningová jednotka na malom štadióne v Arcu. Asi 2000 divákov sledovalo z tribúny prácu našich chlapcov.

Philipp Lahm:
"Môžem povedať, že tréner je plný energie a má jasnú predstavu o tom, ako chce hrať. Po vynikajúcej minulej sezóne máme hlad a chceme vyhrať viac titulov. Je to sranda. Máme všetky podmienky hrať futbal v najbližších rokoch úspešne. Môžeme sa teším na budúcnosť."  
Claudio Pizarro: "Je to zvláštna vec pre každý hráč hrať pod Pepom Guardiolom, aj pre mňa, pretože je to jeden z najlepších trénerov na svete."

Podvečer bol na programe prípravný zápas v rámci Paulaner-Cup proti výberu fanúšikov. Našim chlapcom sa postavil výber 26 futbalistov zo siedmich krajín, vrátane hráča z Číny. Zápas sme vyhrali jednoznačne 0:13 po polčase 0:2.

Paulaner Traumelf - FC Bayern 0 : 13 (0 : 2)
FC Bayern: Starke (46. Raeder) - Lahm (46. Rafinha), Kirchhoff (46. van Buyten), Can (46. Schmitz), Contento (46. Alaba) - Strieder (46. Hojbjerg) - Müller (46. Shaqiri), Weihrauch (46. Kroos), Markoutz (46. Schöpf), Ribéry (46. Green, 73. Rankovič) - Mandžukič (46. Pizarro)
Divákov: 4 000
Góly: 0 : 1 Can (12.), 0 : 2 Markoutz (30.), 0 : 3 Schöpf (46.), 0 : 4 Shaqiri (53.), 0 : 5 Hojbjerg (59.), 0 : 6 Shaqiri (60.), 0 : 7 Pizarro (63.), 0 : 8 Pizarro (71.), 0 : 9 Rankovič (76.), 0 : 10 Schöpf (80.), 0 : 11 Schöpf (83.), 0 : 12 Shaqiri (86.), 0 : 13 Pizarro (89.)

Pep Guardiola: "Hrali sme dobre, a to najmä v druhom polčase."
Matthias Sammer: "Toto bola jednoducho krásna vec."
Xherdan Shaqiri: "Bola to skvelá hra pre chlapov z Paulaner Traumelf, pretože to bol určite ich sen, povedal Shaqiri bol spokojný s Dream Team Paulaner."


Sobota v Trentine...


06/07/2013


Po tréningoch a prípravných zápasoch zrušil tréner Pep Guardiola na nedeľu dopoludnia (10:00) naplánovaný tréning. V nedeľu večer sa už bude normálne trénovať a v pondelok večer (18:30) bude nasledovať tréning, na ktorom sa môže zúčastniť aj verejnosť. K mužstvu sa už vrátil Jérôme Boateng, ktorého v posledných dňoch trápila (gastrointestinálna infekcia). Po stretnutí Paulaner Cupu poskytol Bastian Schweinsteiger rozhovor a tak prinášam jeho voľný preklad.

Bastian Schweinsteiger...

...o zraneniach:

"Snažím sa vrátiť čo najskôr do tréningového procesu. Je to už lepšie. To je veľmi dôležitý signál. Nemôžem povedať presne, kedy sa vrátim. Pozerám sa zo dňa na deň, ale musím dávať pozor na svoje telo."
...o prvej skúsenosti s Pepom Guardiolom:
"Tam je niečo zvláštne pre celý klub. Pre nás ako tím je to tak, že sme sa stretli veľmi priateľskí ľudia. On vie všetko o futbale, mal veľký úspech s Barcelonou. Všetci dúfame, že sa budeme aj naďalej zlepšovať v určitej veci - aj keď je to trochu zložitejšie. Sme všetci radi, že je tu."
...o procese zvykania:
"Musíme si na seba zvyknúť - ako tréneri na Bayern, tak Bayern na trénerov. Ale bude to fungovať. Keď prišiel Louis van Gaal, tiež to trvalo nejakú dobu. Teraz to nebude trvať tak dlho, pretože máme veľa kvality v tíme a určitú základnú filozofiu, o ktorej zlepšenie sa usiluje náš tréner. Nemyslím si, že budú problémy. "
...o nadchádzajúcej sezóne:
"My sme sa všetci stali hladnejší po minulej sezóne. Chcete si len užiť viac okamihov ako boli tie v Londýne. Chceme hrať opäť úspešnú sezónu, nebudeme ale spočívať na úspechu minulej sezóny. Je jasné, že to bude možno ešte ťažšie, ale je to výzva. Budeme musieť urobiť viac."


Koniec týždňa v Trentine v znamení zmien...
07/07/2013

K závažnému rozhodnutiu došlo v nedeľu v Trentine. Bastian Schweinsteiger spolu s doktorom Hans-Wilhelm Müller-Wohlfahrtom a fyzioterapeutom Gerry Hofmannom predčasne opustili v nedeľu popoludní tréningový tábor a vrátili s späť do Mníchova. Nie je sa ale potrebné sa obávať. Jednoducho dospeli k rozhodnutiu, že možnosti liečby operovanej nohy sú jednoducho lepšie v Mníchove.
Bastian Schweinsteiger: "Pre mňa to dáva väčší zmysel, doma na Säbener Straße so všetkými zariadeniami a byť blízko Dr.Müller-Wohlfahrt."


     


Ďalšia zmena sa udiala v realizačnom tíme. Tréner Guardiola považuje okrem prípravy a regenerácie, stravovanie za tretí základný prvok v súťažnom športe. Do Trentina sme si priviezli vlastného šéfkuchára Alfons Schuhbeck a jeho tím. Okrem toho, je a v budúcnosti aj bude, tímu k dispozícii Mona Nemmer - študovaná profesionálna konzultantka pre diétu a výživu pre profesionálny šport.

Matthias Sammer: "Chceme byť aj v tejto oblasti viac profesionálny a urobiť ďalší krok."

28-ročná Mona bola oficiálne predstavená hráčom vo výcvikovom tábore v Trentine v sobotu večer. Počas týždňa pri jazere Lago di Garda pomôže zdvihnúť stravovacie návyky jednotlivých hráčov na ešte vyššiu úroveň. FC Bayern a Nemmer je vlastne teória a prax dohromady. Po prvé, bude prispievať svojimi nápadmi k dennej výžive hráčov v konzultácii s internistom Dr.Roland Schmidt. Po druhé, bude tiež aktívne pomáhať v kuchyni.

Daniel van Buyten:
"Počúvam ju a má nám čo má povedať. Bez ohľadu na to, ako ste starý, vždy sa môžete zlepšovať."

Jan Kirchhoff: "Mona prichádza s otvoreným spôsobom, je dobre, že je tu s nami."


Pondelok...

08/07/2013

Pep Guardiola oficiálne viedol pondelňajší ranný tréning.  Malá skupina hráčov ale trénovala na vedľajšom ihrisku. Jednalo sa predovšetkým o hráčov, ktorí mali svoje prvé tréningy a neboli na začiatku prípravy 26. júna. Na ihrisku tak boli Arjen Robben, Claudio Pizarro, Xherdan Shaqiri, Mario Mandžukič, Daniel van Buyten, David Alaba, Jan Kirchhoff a brankár Lukáš Raeder.


Utorok a víťazstvo nad Bresciou...09/07/2013


Po Bastianovi Schweinsteigerovi opustia výcvikový tábor aj Mario Götze a Holger Badstuber. Po zápase proti Brescia Calcio v utorok večer sa vydajú smer Mníchov. Götze má na stredu naplánovanú magnetickú rezonanciu, ktorá poskytne presné informácie o procese hojenia svalových zväzkov. Götze: "Stehná sa už cítia oveľa lepšie." Značný pokrok nastal v posledných dňoch. Götze dúfa, že sa bude môcť čoskoro zapojiť do tréningu.Aj Benno Schmitz, Rico Strieder, Vladimir Rankovic a Oliver Markoutz opúšťajúa od stredy budú trénovať sžstvom v Mníchove. Rezerva hrá vzápas proti FC Ismaning (14:00) Julian Green, Alessandro Schöpf a Patrick Weihrauch  ostávajú sžstvom vaíležitosť by mali dostať aj vprípravných zápasoch proti SG Sonnenhof Großaspach (sobota) a FC Hansa Rostock (nedeľa). Podvečer bol v znamení prípravného zápasu proti Brescii Calcio. Po góloch Müllera, Kroosa a Kirchhoffa sme zvíťazili 3:0.

Brescia Calcio - FC Bayern 0 : 3 (0 : 2)

FC Bayern: Neuer - Lahm (46. Rafinha), Boateng (83. Schmitz), van Buyten (60. Kirchhoff), Alaba (65. Contento) - Hojbjerg (46. Can) - Shaqiri (60. Green), Müller (79. Weiser), Kroos (65. Schöpf), Ribéry (73. Weihrauch) - Mandzukic (46. Pizarro)
Rozhodca: Emilio Ostinelli (Como)
Góly: 0 : 1 Müller (23.), 0 : 2 Kroos (32.), 0 : 3 Kirchhoff (90.)

Posledný deň sústredenia v Trentine...11/07/2013

Posledný deň sústredenia v Trentine boli na programe 2 tréningy. Vo štvrtok ráno to bol posledný verejný tréning v Arco Arena. Sledovalo ho asi 1500 divákov a trval takmer 75 minút. Podvečer bol na programe neverejný tréning. V piatok ráno sa končí osemdňový pobyt v Riva del Garda. Nasledovať budú 2 prípravné zápasy. V sobotu priateľský zápas s SG Sonnenhof Großaspach (19:00) a v nedeľu benefičný zápas na podporu klubu Hansa Rostock (16:50).

V stredu večer a vo štvrtok ráno netrénoval Philipp Lahm, ktorý inkasoval "koňara" a tak nútene pauzoval. Menšie rany majú ja Jan Kirchhoff a Pierre-Emile Hojbjerg. Podvečer na poslednom tréningu však už všetci trénovali. Diego Contento opustil výcvikový tábor vo štvrtok ráno, keď sa sťažoval na bolesti zubov. Odišiel späť do Mníchova k svojmu zubárovi, v piatok sa ale vráti k tímu.Mnoho fanúšikov a novinárov sa pýtalo a pýta aký systému bude Bayern hrať v nadchádzajúcej sezóne. Tréner Pep Guardiola odpovedal vo štvrtok a pridal aj zhodnotenie sústredenia: "Môj systém je veľmi jednoduchý - beh, beh, beh s loptou, 11 hráčov útočí a 11 bráni. Miesto a hotel boli skvelé, je to super miesto a som rád, že sme sem prišli. Myslím, že sme na tom o niečo lepšie ako pred týždňom. Urobili sme krok vpred. Kvalita v tíme je obrovská. Mám skvelý tím. Som šťastný. "


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist