17:30
Borussia-Park Mönchengladbach

Borussia Mönchengladbach - FC Bayern

0 : 0

Na zápas 9.kola Bundesligy a zároveň šláger jesene, v ktorom proti sebe nastúpia prvý s druhým nastupujeme v Mönchengladbachu proti domácej Borussii v základnej zostave: Neuer - Rafinha, Benatia, Dante, Bernat - Lahm, Alonso, Alaba - Müller, Lewandowski, Götze.

3min – lopta po Lewandowského hlavičke letí vysoko nad bránku.
7min – Müller krížna strela letí vedľa bránky domácich.
10min – Alabovu krížnu gólovú strelu vytláča brankár Sommer na spojnicu.
18min – Rafinhova strela končí v náručí domáceho brankára.
34min – po rýchlom protiútoku domácich zakončuje Kruse iba do ruky Manuela Neuera.
41min – strelu Lewandowského tečuje Domínguez a tak lopta končí centimetre vedľa bránky.
45min – Götze vidí ŽK za faul na Hahna.

47min – Dante vidí ŽK po faule na Hahna.
48min – Wendt vidí ŽK za faul na Lewandowského.
52min – po rýchlom protiútoku domácich vyráža Manuel Neuer nádherným zákrokom prízemnú gólovú strelu Hahna a následne ešte loptu do bezpečia odkopáva Benatia.
55min – strelu Lewandowského vyráža brankár Sommer.
59min – Hahnova strela končí ďaleko vedľa bránky.
62min – lopta po Bernatovej strele triafa iba bočnú sieť. Následne vidí Benatia ŽK za faul na Hahna.
65min – Götzeho prízemnú strelu chytá domáci brankár.
66min – po rohovom kope domácich hlavičkuje Domínguez nad bránku. Ribéry strieda Rafinhu.
67min – Manuel Neuer reflexívnym zákrokom vyráža priamy kop Raffaela.
74min – Pizarro strieda Müllera.
78min - hlavný rozhodca neodpíska čistý penaltový zákrok Stranzla na Götzeho, keď sa podľa jeho názoru hrala ako prvá lopta. Neuer vyráža Raffaelovu strelu na roh.
81min – domáci dvojnásobne striedajú. Hahna strieda Johnson a Hermmanna Traoré.
83min – Götzeho strieda Shaqiri.
88min – Raffael sa po kontakte s Benatiom pádom v šestnástke snaží získať Penaltu, hlavný rozhodca ju ale neodpíska.
89min – Bernatovu strelu tečuje domáca obrana na roh.
90min – Raffaela strieda Hazard. Hrať sa budú ešte 3 minúty.
90+3min – Pizarro sa prederie do zakončenia, tiesnený však triafa iba domáceho brankára.
90+5min – nakoniec po 5 minútach nadstavenia, počas ktorých sa Xhaka 3 minúty povaľoval po ihrisku s vytknutým členkom, ktorý si sám vytkol v súboji s Lewandowským, hlavný rozhodca odpíska koniec stretnutia.

Pep Guardiola: "Som veľmi, veľmi hrdý na svoj tím a spôsob, akým hráme. Hru sme veľmi kontrolovali a nedovolili protiútoky v prvom polčase. V druhej polovici sme boli samozrejme unavení. Chceli sme vyhrať, ale stratili sme trochu našu kontrolu a dovolili sme ďalšie protiútoky. Som veľmi spokojný s naším výkonom a bodom."

Philipp Lahm: "Pre nás je to dobrý výsledok. Nemali sme toľko jasných šancí, ale hru sme mala pod kontrolou. Chceli sme vyhrať, ale na jeho konci sme už nemali síl. Sme štyri body vpredu - všetko je ok."

Thomas Müller: "Samozrejme, že Gladbach mal dve alebo tri šance na gól, ako sa očakávalo. Jedná sa o veľmi dobre organizovaný tím, ktorý rýchlo prechádza do protiútoku, preto nemôžete zabrániť na 100 percent každý útok. Manuel odviedol dobrú prácu. Celokovo sme odohrali dobrý zápas."

Manuel Neuer: "V prvom polčase sme mali opraty vo svojich rukách, ale domáci boli schopní vytvárať si jasné príležitosti. V súlade s týmto je 0 : 0 v poriadku."

Lucien Favre (tréner Borussia Mönchengladbach): "Som spokojný. Inteligentne sme bránili. Bayern mal veľký tlak, sú veľmi nebezpeční, vždy majú riešenie. Ale my sme vedeli, že si vytvoríme veľké šance na gól. Mohli sme ho v druhom polčase streliť, ale Bayern bol veľmi nebezpečný."