Rím padol aj v odvete - FC Bayern München

Aktuality > Blog > Mario

Rím padol aj v odvete.

06/11/2014

Náročný zápasový program pokračuje. Rím, Gladbach, Hamburg, Dortmund a teraz opäť Rím. To všetko v priebehu 15 dní. To čo sa stalo na Stadio Olympico a výhra 7:1 je ešte stále v živej pamäti, ale nikto z nás nemohol očakávať niečo podobné, ja sám som pred zápasom skromne tipoval 2:1. Prípadným víťazstvom sme si dokonca mohli zabezpečiť isté 1.miesto v náročnej skupine.

Čakal som po ťažkom a vyčerpávajúcom zápase s BVB, že v zostave nastanú isté zmeny, nakoniec však chýbal iba Robben kvôli zdravotným problémom a Müller, v zostave naopak nechýbal Ribéry. Už od začiatku bolo vidieť úplne iné mužstvo ako pred 2 týždňami. Namiesto odvážneho, sebavedomého súpera nás tentokrát čakal ustráchaný tím, ktorý sa riadil heslom defenzíva nadovšetko. Aj preto sme v prvých minútach videli len pasívne držanie lopty na našej strane, lebo proti zaparkovanému autobusu to išlo ťažko. Protiútoky Rimanov neboli v 1.polčase vôbec nebezpečné a iba zriedkavo sa dostali do našej 16-ky. A keď sa aj dostali, tak Naingollan naivne prifilmoval pád. Zo stredu poľa dobre organizovaná hra Lahmom, X.Alonsom a tiež Alabom sa snažila niečo vymyslieť, ale okrem 2 striel do stredu brány sme nič nebezpečného nevymysleli. Hneď prvá väčšia strata lopty Rimanov v strede poľa znamenala gól, keď Alaba z ľavej strany ukážkovo našiel nohu Ribéryho a hneď to bolo krajšie! Alaba hral skvele, bol aktívny, strieľal a asistenciu si zaslúžil, len škoda, že nakoniec skončil neslávne...V pohodovom tempe potom Bayern priviedol stav 1:0 do prestávky. Druhý polčas bol z našej strany dobrý, akurát Neuer sa musel riadne nudiť, svoje kvality ale predsa len ukázal keď dvomi svetovými zákrokmi na konci zápasu vygumoval ešte viac rímskych gladiátorov. Ešte pred týmto momemtom sme videli aj na druhej strane veľa vzruchu, hlavičky Lewandowskeho aj Alabu gólom neskončili, ale dobrý center pred bránu od Lewyho trošku krkolomne premieňa Götze a ukazuje nám novú oslavu gólu - 2:0. Je prakticky po zápase, súper nám veľa nepredviedol a pôsobil skôr ako podpriemerný tím a nie taliansky veľkoklub. Do hry sa dostanú ešte Shaqiri, ktorý do zápasu dobre zapadol, a tiež Rode a Höjbjerg. V tom čase už žiaľ na trávniku nebol Alaba, ktorý odkrivkal do šatní. Musíme len dúfať, že bude tento náš klenot v poriadku... Celkovo hodnotím výkon pozitívne, po ťažkom zápase s Dortmundom sme možno ani neočakávali tak kvalitný výkon, aj keď tam boli isté nedostatky, samozrejme. Posledným hvizdom ro
zhodcu zápas končí, a zároveň potvrdzuje už isté 1.miesto v skupine. Ropáci z Manchestru nepochopiteľne opäť zaváhali, a tak boj o 2.miesto bude ešte zaujímavý. To nás už ale nemusí zaujímať. Môžme v kľude dohrať skupinovú fázu, sústrediť sa na Bundesligu a získať do zimnej prestávky čo najväčší náskok. Posledné týždne boli náročné, no zvládli sme ich s bravúrou. Najbližšie cestujeme do Frankfurtu, verme že po 3 body. A ešte želanie na koniec - už žiadne zranenia, prosím ...

autor: Mario
poznámka redakcie: Za obsah a pôvodnosť článku zodpovedá autor. Text neprešiel jazykovou úpravou.