24/03/2012
15:30

FC Bayern - Hannover 96

2 : 1 (1 : 0)

Na domáci zápas 27.kola Bundesligy proti Hannoveru 96 nastupujeme v netradičnej základnej zostave: Neuer - Lahm, Boateng, Badstuber, Alaba - Gustavo, Pranjič - Robben, Kroos, Ribéry - Olič.

4min - Oličovu strelu pohodlne chytá brankár hostí.
7min - Pranjič vidí ŽK za faul na Stindla.
8min - po rýchlom protiútoku a prihrávke Ribéryho triafa Robben iba nad bránku.
10min - kapitán hostí Cherundolo vidí ŽK za faul na Ribéryho.
20min - Robben nádherne vysúva Lahma, jeho prihrávku posiela Ribéry tesne vedľa bránky.
22min - Neuer po Boatengovej malej domov, vyrobí obrovskú hrúbku, keď si ukopne loptu, do šance sa dostáva Diouf, nedokáže však dopraviť loptu do bránky.
23min - Abdellaoue v šanci preváha správny moment na strelu.
26min - strelu Robbena pohodlne chytá Zieler.
27min - Rauschova strela mieri vedľa bránky.
28min - Alabov center mieri iba do náručia brankára Zielera.
30min - Dioufovu strelu chytá Neuer.
36min -
1 : 0 Ribéry posiela prihrávku na Robbena, ktorý krásnou pätičkou predĺži loptu na Kroosa a ten s rozumom a veľkým prehľadom, krásne prelobuje brankára Zielera.
42min - Ribéryho prihrávku po zemi pohodlne chytá Zieler.
43min - Robben sa pokúša napodobniť gólové zakončenie Kroosa, Zielera ale tentokrát neprelobuje.
44min - Oličovi v šanci zabráni zakončiť brankár hostí.
45min - po Lahmovej prihrávke na päty nedokáže zakončiť Ivica Olič. Hlavný rozhodca končí 1.polčas.

56min - Pintov priamy kop z dobrej pozície mieri vysoko nad našu bránku.
57min - striedame. Na miesto Pranjiča prichádza Tymoshchuk.
61min - striedajú obe mužstvá. Naši Oliča za Gomeza a hostia Pinta za Schlaudraffa.
63min - Gomezova strela končí na tyči domácej bránky. Lopta sa ešte od chrbta brankára hostí odráža do bránky, na bránkovej čiare ju ale stihne a do bezpečia odkopne stopér hostí.
66min - Abdellaue minie v sklze dobrý center Rauscha a následne miesto na ihrisku prepúšťa Ya Konanovi.
68min -
2 : 0 Kroos prihráva Gomezovi, ten si zasekne brániaceho Pandera a ľavou nohou chladnokrvne posiela loptu vedľa brankára Zielera do bránky.
73min - Gomez vniká po krídle do šestnástky, jeho prihrávka však nenachádza ani Ribéryho ani Robbena.
74min -
2 : 1 Cherundlov center sklepne Diouf hlavou na Ya Konana a jeho nožničky posielajú loptu do bránky.
78min - striedame. Autor prvého gólu Toni Kroos prepúšťa miesto Thomasovi Müllerovi.
79min - Boateng sa trestuhodne nechá prehlavičkovať Dioufom, ten ako našťastie minie našu bránku.
84min - strelu Müllera zblokuje Pogatetz.
85min - len pohotový zákrok Manuela Neuera nás zachráni od vlastného gólu Boatenga.
86min - Müller využije chybu v obrane hostí, obíde aj brankára Zielera, v poslednej chvíli ho ale zablokuje Cherundolo.
89min - Ya Konan vidí ŽK za faul na Müllera. Následný priamy kop Ribéryho vyráža Zieler.
90min - nadstavený čas budú 2 minúty.
90+1min - hlavička Gomeza mieri vedľa bránky.
90+2min - hlavný rozhodca končí dnešný zápas.

Uhájili sme teda tesné víťazstvo 2 : 1. To čo som ale pred zápasom avizoval sa aj potvrdilo, keďže sa víťazstvo vôbec nerodilo ľahko. Počas celého zápasu ale výdatne pršalo. V 1.polčase sme svedkami medzišestnástkového futbalu, bez výraznejšej gólovej príležitosti na oboch stranách, obe mužstvá pozorne bránia. Za zmienku stojí iba 22min, v ktorej Manuel Neuer vyrobí obrovskú hrúbku, Diouf ju ale na naše šťastie nedokáže potrestať. Prvú väčšiu chybu v obrane hostí ale už trestáme. V 36min Ribéry posiela prihrávku na Robbena, ktorý krásnou pätičkou predĺži loptu na Kroosa a ten nádherne prelobuje brankára Zielera. Ako som už vyššie spomínal, zápas sme začali v netradičnej zostave, keď na lavičke ostali Gomez a M
üller a nahradili ich chorváti Pranjič a Olič. Ich šanca ukázať sa, trvá približne hodinu hry. Po hodine hry do zápasu prichádzajú na ich miesta Tymoshchuk a Gomez. Po 2min pobytu na ihrisku sa Mario zastreľuje a triafa tyč bránky hostí. O ďalších 6min sa už ale skóre mení. To po peknej prihrávke Kroosa, Gomez vycvičí Pandera a zabezpečuje nám pokojnejší, dvojgólový náskok. O ten však prichádzame o ďalších 6min, keď Ya Konan strieľa nožničkami kontaktný gól. Následne prichádzajú "veľké" chvíle Boatenga, keď sa takmer postará o vyrovnanie. Najprv sa v 79min nechá prehlavičkovať Dioufom, ten našťastie minie našu bránku a o chvíľu nás pri jeho obrannom zákroku od vlastného gólu uchráni iba perfektný zákrok Manuela Neuera. V 86min môže ešte skóre zvýšiť Müller, v poslednej chvíli ale dobre zasiahne Cherundolo. Zápas už ale umnou taktickou hrou dovedieme do víťazného konca a do tabuľky si pripisujeme potrebné 3 body. Počas celého zápasu sme boli lepším mužstvom a tak je naše víťazstvo zaslúžené, zbytočne sme si ale záver zápasu skomplikovali kontaktným gólom. Za muža zápasu dnes vyhlasujem Toniho Kroosa, ktorý jeden gól dal a na jeden prihral. Bez chvíľky na oddych pokračujeme ďalej už v stredu 28/03/2012 o 20:45 prvým štvrťfinálovým zápasom Ligy majstrov. Ten odohráme na štadióne Velodrome proti Olympique Marseille. Verme, že si z francúzska privezieme dobrý výsledok pre odvetu.

Jupp Heynckes:
"Musím svojmu tímu zložiť poklonu! Nie je to tak jednoduché vyhrať po dva a pol dni, po zápase, ako bol ten v stredu. Som veľmi spokojný. Mohli ste vidieť, že H96 nie je len tak vo štvrťfinále Ligy majstrov a v hornej tretine tabuľky. H96 bol dobre organizovaný a nebolo jednoduché proti nemu hrať. Celkovo to bolo zaslúžené víťazstvo. Môj tím hral na dlhé vzdialenosti veľmi šikovne. To, že sme sa vo finálne fáze dostávali pod tlak je normálne, keď hráte v pohári 120 minút."

Mario Gomez:
"Dostali sme sa do zápasu. Potom prišli trochu slabšie fázy, ale my sme dali gól s Toni Kroosom. V závere sme si zaslúžili vyhrať, aj keď Hannover mal v závere dve šance. Bolo to nesmierne dôležité víťazstvo. Všetko ostatné je v tejto chvíli nepodstatné. Teraz máme do konca sezóny play-off. Náme K.O. zápasy až do odvolania."

Toni Kroos:
"Keď vidíte, posledných 15 minút, potom bol Hannover očakávane ťažký súper. Mohli sme rozhodnúť zápas už skôr. Mali sme štyri alebo päť veľkých šancí. Našou úlohou je, vyvinúť tlak na Dortmund."

Mirko Slomka (tréner Hannover):
"V závere sme mali trochu tlak a dvakrát šancu prísť k remíze. Bolo to ale zaslúžené víťazstvo Bayernu. Bol to ale z našej strany dobrý zápas. Hra nám dáva odvahu pre zápas v Madride."