Fakty po štvrťfinále Ligy majstrov - FC Bayern München

Aktuality > Novinky > 2014/2015

Fakty po štvrťfinále Ligy majstrov.

22/04/2015

Výhra 6 : 1 v odvete štvrťfinále Ligy majstrov proti FC Porto sa odrazila aj na štatistikách nášho klubu:

1 - prvýkrát v histórii Európskych pohárov sa FC Bayern podarilo v odvete na vlastnom štadióne zmazať viac než rozdiel 1 gólu.

3 - Jérôme Boateng je najlepší útočiaci obranca v Champions League v tejto sezóne. Jeho dnešný gól na 2 : 0 bol jeho tretí gól v tejto sezóne, navyše má 3 gólové prihrávky.

4 – FC Bayern sa už štvrtýkrát za sebou prebojoval do semifinále Ligy majstrov, čo je klubový rekord! Iba FC Barcelona je na tom lepšie (šesťkrát semifinále 2008-2013). Real Madrid by mohol zajtra dosiahnuť na semifinále po piaty krát v rade.

22 – gólov v Lige majstrov dal už Robert Lewandowski. Prvý v októbri 2011. Lepšie sú na tom len Cristiano Ronaldo (46), Lionel Messi (36) a Thomas Müller (27.).

27 – práve Thomas Müller sa svojim gólom dostal na čelo najúspešnejších nemeckých strelcov Ligy majstrov. Celkov dal už 27 gólov, čim prekonal Maria Gomeza (26). Ďalej nasledujú Michael Ballack (16), Miroslav Klose (14) a Carsten Jancker (13).

30 - FC Bayern strelil v aktuálnej sezóne Ligy majstrov už 30 gólov - viac ako ktorýkoľvek iný tím. FC Porto nasleduje s 24 gólmi, FC Barcelona (23) a Real Madrid (21). FC Bayern teraz chýba 1 gól na vyrovnanie klubového rekordu zo sezóny 2012/2013 (31).

100 – zápas na lavičke bol zápas proti Portu pre Pepa Guardiolu pri bilancii: 76 výhier, 12 remíz a 11 porážok. Zároveň Pep Guardiola nikdy nevypadol ako tréner pred semifinále Ligy majstrov.

350 – gólom pre FC Bayern v Champions League bol gól Thiaga Alcantaru. Pre Thiaga to bol mimochodom gól po dlhej dobe. Posledný gól v Champions League strelil v apríli 2012, vtedy ešte v drese FC Barcelona.

433 - jediným gólom inkasovaným na domácom štadióne v tejto sezóne Champions League bol gól Jacksona Martínez z FC Porto v 73. Minúte. Do tej doby sme 433 minút v Allianz Arene neinkasovali.