Rozhovor Boateng - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2011/2012


Jérôme Boateng o obľúbenom poste, plánoch, okuliaroch aj teniskách...Jérôme Boateng prišiel v lete za 13,5 milióna eur ako stredný obranca z Manchestru City do Bayernu. V Bundeslige mu ale tréner Jupp Heynckes dáva príležitosť na poste pravého obrancu. Na rovnakom poste ho pravdepodobne bude využívať aj reprezentačný tréner Joachim Löw. Pred kvalifikačným zápasom Nemecka proti Rakúsku poskytol Jérôme rozhovor denníku BILD. Prinášam jeho voľný preklad.

Bild: Čo teraz, pán Boateng? Stredný alebo pravý obranca?
Boateng: "Každý hráč má svoje obľúbené miesto a to moje je stred obrany. Bol by som rád ak by ma tréner Jupp Heynckes v budúcnosti využíval na tomto poste, ale je to veľmi skúsený tréner, ktorý môže hráčom dať veľa dobrého a urobiť zmeny z taktických dôvodov. Ja nie som tvrdohlavý, prispôsobím sa postu na pravej strane, ale ja sa vidím ako stredný obranca. "

Bild: A v národnom tíme?
Boateng: "Chcem hrať v národnom tíme v budúcnosti v strede obrany. Od minulej sezóny, ktorá nebola podľa mojich predstáv som rád za návrat do reprezentácie a tréner Jogi Löw pozná moje želanie. "

Bild: Zlepšili ste si prestupom do Bayernu svoje šance v národnom tíme?
Boateng: "Kvôli zraneniu som v poslednej sezóne v Anglicku veľa nehral, nedostal som sa do zápasového rytmu. Tiež som v Anglicku nebol tak na očiach verejnosti ako v Bundeslige. V Bayerne som teraz pod trvalým dohľadom. Myslím si, že zmena môže mať prínos pre moju budúcnosť v národnom tíme. "

Bild: V kvalifikačnom zápase v Rakúsku môžu do hry zasiahnuť až 7 hráči Bayernu. Ako cenné je budovanie tohto "Bayern bloku"?
Boateng: "Musíme spoločne pracovať každý deň v Mníchove. Vzhľadom k tomu, že "Bayern-blok" je zohratý, tím je silnejší a Nemecko bude mať prospech. "

Bild: A vy osobne?
Boateng: "Povedal som po mojom prestupe do Bayern, že teraz budem musieť začať znova od nuly. Je mojím cieľom, aby som bol súčasťou národného tímu a hral aj na EURO 2012, ale pre to musím odohrať dobrú sezónu a hrať dobre v klube. "

Bild: A čo Bayern a Liga majstrov. V základnej skupine narazíte aj na váš bývalý klub. Čo vám po vyžrebovaní Manchesteru City ako prvé napadlo?
Boateng: "Myslel som na to už pred žrebom. To sa často vo futbale stáva, že tesne po prestupe hráte proti svojmu bývalému klubu. Musel som sa smiať keď sa to stalo. Ja sa teším na súboj, aj keď je to náročná úloha. Manchester City hrá stále dobre, je v dobrej forme. "

Bild: Už ste sa kontaktovali s bývalými spoluhráčmi?
Boateng: "S Edinom Džekom som si už napísal nejaké sms, že sa teším na ich návštevu a pár vtipov o zápase a tak. "

Bild: Na záver trochu iné otázky. Prečo okuliare?
Boateng: "Som krátkozraký, v zápase hrám s kontaktnými šošovkami."

Bild: Medzi fanúšikmi kolujú úsmevné bájky o vašich teniskách. Buďte úprimný, koľko párov máte v skrini?
Boateng: "Keď som to naposledy počítal bolo ich 550 párov."

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist