15:30
Volkswagen Arena Wolfsburg

VfL Wolfsburg - FC Bayern

1 : 1 (0 : 1)

Odštartovala jarná, odvetná časť Bundesligy. Naše mužstvo ju začalo na ihrisku VfL Wolfsburg. Po zbabranom závere zápasu odchádzame domov s bodom po remíze 1 : 1. Po skvelom začiatku a polčasovom vedení 0 : 1, sme zápas kontrolovali až do 86.min, kedy sme po chybe Schweinsteigera inkasovali vyrovnávajúci gól. Do zápasu zasiahli už aj Arjen Robben a Liuz Gustavo. Veľmi zlá správa je však to, že Robben striedal zraneného Ribéryho. Nastupujeme v zostave Kraft - Pranjič, Badstuber, Breno, Lahm - Tymoshchuk, van Bommel - Ribéry, Schweinsteiger, Müller - Gomez.

4min - Mandžukič začína pekne ostro a vidí ŽK po faule na Lahma.
5min - po prihrávke Pranjiča, triafa Gomez brvno domácej bránky.
7min -
0 : 1 po dlhom výkope Krafta a hrubej chybe brankára Benaglia, ktorý vybieha proti lopte, ale odkop napáli iba do dobiedzajúceho Müllera, od ktorého sa lopta odráža do domácej bránky vyhrávame.
13min - po prihrávke za obranu triafa Gomez loptu iba do Kjaera.
14min - Gomez osamotený na päťke tesne míňa Schweinsteigerov center.
16min - domáci Josué prišlapne Ribérymu stojnú nohu a ten ako sa po ošetrení ukáže, nie je schopný pokračovať v hre a podopieraný odchádza do šatne.
19min - van Bommel v obrovskej šanci triafa iba domáceho obrancu.
20min - po Badstuberovom rohu vytláča domáci brankár M
üllerovu hlavičku pod brvno tesne nad bránku.
21min - Šanca na zmenu skóre. Po sérii rohov a našom tlaku, prichádza faul Dejagaha na Pranjiča. Nariadený pokutový kop, ale žiaľ iba do tyče triafa Lahm.
25min - zraneného Ribéryho strieda Arjen Robben.
34min - Gomez v šanci tesne míňa loptu, navyše v súboji padá, ale píšťalka hlavného rozhodcu ostáva nemá.
37min - Schäferov center a hlavička Dejagaha do brvna našej bránky.
38min - Gomez postupuje sám na domácu bránku, ale v poslednej chvíli Friedrich odvracia loptu na roh.
40min - van Bommel po Pranjičovom priťuknutí páli loptu tesne nad bránku.
42min - Diegov center a gól Cícera, ale radosť domácich je predčasná, postranný rozhodca odmáva offside.
44min - Diego v dobrej šanci triafa loptu iba do Thomasa Krafta.
45min - Schweinsteiger vidí ŽK po faule na Josuého. Nadstavený čas prvého polčasu budú ešte 3 minúty.
45+1min - Diegov center a hlavička Grafiteho tesne vedľa našej bránky.
45+2min - Dejagah padá na hranici bránkovej čiary po kontakte s Badstuberom a hlavný rozhodca píska pokutový kop. Loptu si postaví Grafite, ale Kraft jeho úmysel vystihne a loptu vyráža na tyč. Následne hlavný rozhodca ukončí 1.polčas.

46min - domáci cez polčasovú prestávku striedajú Cícera za Cigerciho.
49min - po faule na Grafiteho vidí Badstuber ŽK.
50min - z následného priameho kopu sa do šance  dostáva Kjaer, ale postranný rozhodca odmáva offside.
51min - po centri Gomeza hasí pred Robbenom nebezpečenstvo Josué.
53min - Robben po faule na seba, sám zahráva priamy kop a triafa loptu iba do rúk brankára Benagliu.
56min - Diegov rohový kop a Mandžukičovu hlavičku pod brvno vytláča pekným zákrokom Kraft. Pri protiútoku fauluje Josué Robbena, za čo vidí ŽK.
57min - Robbenovu krásnu strelu vyráža brankár Benaglia na roh.
60min - dobrú šancu domácich zmarí v poslednej chvíli Breno.
63min - Grafite v šanci a dobrý obranný zákrok Pranjiča.
68min - Gomez si neporadí s dobrou prihrávkou Robbena.
69min - striedanie na oboch stranách. Tymoshchuka strieda naša zimná posila Gustavo. A Josuého zase slovenský reprezentant Peter Pekarík.
72min - Mandžukič v poslednej chvíli vypichne loptu Robbenovi.
75min - Diegov priamy kop tesne vedľa našej bránky.
82min - Pranjiča strieda Ottl.
85min - typická akcia Robbena s kľučkou vľavo a následnou strelou, končí v náručí brankára Benagliu.
86min -
1 : 1 Schäfer vniká do šestnástky dobre bránený Schweinsteigerom, keď sa už zdá, že s akcie nič nebude, Schäfer na bránkovej čiare zabojuje o loptu a kedže Schweinsteiger situáciu nepochopiteľne podcení, Riether, ktorý dostáva prihrávku na stred šestnástky, nezaváha a vyrovnáva skóre.
88min - Diega strieda Kahlenberg.
90min - Robbenovu prudkú strelu domáci brankár vyráža iba na nohu M
üllera, ktorý nezaváha a strieľa gól, ale postranný rozhodca žiaľ odmáva offside. Hrať sa budú ešte 3 minúty.
90+3min - Schweinsteigerovu hlavičku pod brvno vyráža tesne nad domácu bránku brankár Benaglia. Následne hlavný rozhodca končí dnešné stretnutie.

Do jarnej odvety teda vstupujeme remízou 1 : 1. Po priebehu zápasu musíme byť s bodom samozrejme nespokojný. Opäť sme zbytočne stratili 2 body v stíhacej jazde za vedúcim Dortmundom. Mrzieť musí nepremenená penalta v prvom polčase, ako aj hrubá chyba Schweinsteigera v závere zápasu, po ktorej nasledoval vyrovnávajúci gól. Viac ako stratené body nás, ale musí mrzieť zranenie Francka Ribéryho. Zatiaľ sa nevie ako dlho bude pauzovať, podľa posledných správ to bude známe najskôr v nedeľu alebo pondelok. Pri pohľade ako sa drží za nedávno doliečené ľavé koleno mi behal (a verím, že nie len mne) mráz po chrbte. Faul prišiel už chvíľu po odohraní lopty a fauloval, miestami až na hranici zákernosti hrajúci Josué, ktorý za tento zákrok ani nevidel ŽK. Verme, že zranenie nebude vážne a Franck nebude dlho pauzovať. Veľmi dobrý výkon podal brankár Kraft, ktorý síce nohou nerozohráva zďaleka tak ako Butt, na čo si zrejme budeme musieť zvyknúť, ale pripísal si na svoje konto asistenciu pri našom góle, ako aj zneškodnenú penaltu. Pochvalu si dnes zaslúžia aj Pranjič, Tymoshchuk a Robben. Naopak dnes zápas nevyšiel našim tradičným oporám Lahmovi a Schweinsteigerovi. V ďalšom kole nás o týždeň v sobotu
22/01/2011 o 15:30 na domácom štadióne čaká 1. FC Kaiserslautern. Na nič iné ako víťazstvo snáď ani nemôžeme myslieť.