20:30
  BayArena Leverkusen

Bayer Leverkusen - FC Bayern

3 : 5 po penaltách (0 : 0, 0 : 0, 0 : 0, 0 : 0)

Na štvrťfinálový zápas Nemeckého pohára proti Bayeru Leverkusen nastupujeme vinou zranenia viacerých hráčov v základnej zostave: Neuer - Benatia, Boateng, Dante - Alonso - Rafinha, Lahm, Götze, Bernat - Müller, Lewandowski.

12min - Toprak sa v šestnástke potkne o vlastné nohy, žiada si ale faul Lahma, ktorý sa logicky nepíska.

15min - Kießling prestrelí našu bránku.

22min - Müllerov strieľaný center zblokuje obrana domácich. Pri následnom protiútoku prestrelí Bellarabi bránku.

34min - zraneného Benatiu strieda Rode.

40min - Müller sám zoči-voči brankárovi Lenovi trafí loptu iba do neho.

45min - po centri Brandta prestrelí Bellarabi bránku.

57min - Brandt strela po rýchlom protiútoku končí nad bránkou.

49min - Rode po súboji s Toprakom padá v šestnástke, Toprak pri páde

50min - Bender vidí ŽK za faul na Rodeho.

52min - po rohovom kope hlavičkuje Götze tesne vedľa bránky. Pri protiútoku je Castrova strela zblokovaná na roh.

54min - Spahičov škaredý faul na Lahma ostáva nepotrestaný. Následne sa náš dobrý rýchly protiútok končí bez zakončenia.

60min - Lewandowskému neuzná hlavný rozhodca gól pre údajný faul na Topraka, ktorý ale videl asi iba on.

64min - Bellarabi v 100% šanci trafí loptu iba do dobre postaveného Manuela Neuera.

65min - domáci brankár Leno reflexívne nohou vyráža gólovú strelu Lewandowského.

68min - Lahm musí na následky nepotrestaného faulu Spahiča prepustiť miesto na ihrisku Thiagovi.

71min - Dante vidí za faul ŽK.

78min - tvrdú strelu Bellarabiho chytá Manuel Neuer.

90min - Spahiča strieda Papadopoulos. Nadstavený čas riadnej hracej doby bude ešte 5 minút.

90+1min - na Bellarabiho krížnu prihrávku, ktorú ešte tečuje Rafinha, našťastie nedosiahne Brandt.

90+2min - Thiago vidí za faul na Kießlinga ŽK.

90+4min - Kießlinga strieda Drmič.

90+5min - po priamom kope domácich chytá Neuer hlavičku Bendera

1.predĺženie

98min - Götze spáli tutovku, keď loptu po centri Rafinhu pošle iba do bočnej siete.

99min - Rolfesa strieda Çalhanoğlu.

104min - Toprak vidí ŽK za faul na Müllera.

2.predĺženie

114min - Bernatovu strelu vyráža brankár Leno.

116min - Papadopoulos a Müller vidia ŽK za vzájomnú potýčku. ŽK navyše vidí aj domáci Jedvaj na striedačke.

117min - Boatenga strieda Badstuber.

118min - Brandtova strela letí nad bránku.

120+1min - koniec predĺženia a o osude zápasu musia rozhodnúť penalty.

Thiago dal  3 : 5

Matthias Sammer: "Musím zložiť poklonu tomuto tímu. Teraz pri tých zraneniach máme k sebe bližšie. Prvých 30 minút bolo dôležité kontrolovať hru. Bundesliga je najdôležitejší titul vôbec. Ona má prednosť. Všetko ostatné sa môžeme pokúsiť získať"

Pep Guardiola: "Zápas bol veľmi dobrý. Leverkusen je jeden z najrýchlejších tímov na svete. Máme ich protiútoky dobre zvládnuté. Mali sme dobrý build-up hry a prišli aj šance. V penaltovom rozstrele boli oba tímy dobré. Na záver sme ale vyhrali."

Manuel Neuer: "Tento zápas si nezaslúžil porazeného. Na penalty máme dobrých strelcov. Kapitánska páska mi spôsobovala malý tlak na paži, tak som sa opýtal rozhodcu, či si ju môžem odstrániť. Urobím čokoľvek, aby z toho potom bol dobrý pocit."

Thomas Müller: "Penalty sú vždy tak trochu mix tréningu, techniky, rozhodnutia a hlavne šťastia. Bol to nervy drásajúci zápas. Napočítal som niekoľko našich príležitostí, ale aj Leverkusen mohol streliť gól. Ja neviem, či by vôbec tím strelil gól. Mali sme dobrú obranu a Leverkusen tiež."

Jérôme Boateng: "Je to veľká výhoda, že máme Manuela. To nám pomohlo dnes. Navyše naši strelci strieľali dobre."

Dante: "Vedeli sme, že máme v bránke najlepšieho brankára na svete. Teraz sme veľmi radi, že sme to dokázali. V tejto chvíli si musíme dobre odpočinúť pred ďalším zápasom v sobotu proti Frankfurtu."

Rudi Völler  športový riaditeľ Bayer Leverkusen): "Zápas bol neuveriteľne vyrovnaný. Bayern mal viac z hry, ale mali sme pár dobrých šancí z rýchlych protiútokov. Proti Bayernu, ak mu chýbajú traja naozaj dobrí hráči, potrebujete možnosti, ktoré dostanete využiť. Nepodarilo sa nám to a nakoniec mali lepšie penalty."

Roger Schmidt (tréner Bayer Leverkusen): "Samozrejme, že to bolí prehrať týmto spôsobom, a to aj v prípade, že to nie je žiadna hanba. Sme hrdí na to, aký zápas sme odohrali proti tomuto súperovi. Bol to fantastický futbal. Penalty, ktoré sa možno už nikdy nebudú opakovať. Je to škoda, tím si to zaslúžil."

Bernd Leno (brankár Bayer Leverkusen): "Mali sme Bayern na pokraji porážky. Potvrdili sme, čo sme hrali v posledných týždňoch. Škoda, že sme nemohli byť odmenení v riadnej hracej dobe, alebo v predĺžení. Zaslúžili sme si viac."