18:30
   Bay Arena Leverkusen

Bayer Leverkusen  - FC Bayern

1 : 1 (1 : 1)

Na šláger 8.kola Bundesligy nastupujeme v Bay Arene v Leverkusene v základnej zostave: Neuer - Rafinha, Boateng, Dante, Alaba - Lahm - Shaqiri, Kroos, Schweinsteiger, Ribéry - Müller.

2min - Lahmova nepresná strela letí vysoko nad bránku.
8min - Kroos v dobrej pozícii zakončí veľmi nepresne.
11min - M
üller sa v šestnástke obtočí okolo obrancu, strela mu však nesadne.
12min - Ribéryho centruje pred bránku, po trme-vrme však lopta končí v rukách brankára Lena.
14min - Rolfesovu strelu zblokuje naša obrana na roh.
19min - Ribéryho strela tesne míňa bránku.
22min - Ribéry "nabije" Kroosovi, jeho strelu spoza šestnástky boxuje brankár Leno.
30min -
0 : 1 Ribéryho spätná prihrávka nachádza Kroosa, ktorý strelou pod brvno otvára skóre.
31min -
1 : 1 Neuer zle vyboxuje center Kießlinga. Lopta sa dostáva ku Boenischovi. Jeho strelu ešte Neuer vyráža, ale iba k Samovi, ktorý posiela loptu do prázdnej bránky.
36min - po Shaqiriho centri M
üller hlavou minie úplne odkrytú bránku domácich.
39min - Alabov center posiela M
üller vysoko nad bránku.
40min - Shaqiriho strelu spoza šestnástky vyráža brankár Leno na roh.

47min - M
üllera stiahne za dres v šestnástke Toprak, hlavný rozhodca Kircher však čistú penaltu nepíska.
50min - Shaqiriho priamy kop vyráža domáci brankár na roh. Po jeho rozohratí chytá hlavičku Danteho.

52min - Boenisch vidí ŽK za faul na Shaqiriho.
54min - Ribéryho zakončenie po rohovom kope vykopáva z bránkovej čiary Donati.
58min - Shaqiriho strela letí vysoko nad bránku.
59min - Ribéryho vynikajúcu strelu z prvej chytá brankár Leno. Ribéryho strelu vyráža domáci brankár na roh.
62min - Boateng výborným obranným zákrokom nepustí Sama samého na Neuera.
63min - Shaqiriho strela míňa roh domácej bránky.
66min - M
üllerovu hlavičku vyráža domáca obrana na roh.
67min - Boateng vidí ŽK za faul na Rolfesa.
68min - domáci striedajú. Cana strieda Son.
71min - Shaqiriho strieda Robben.
72min - Robbenova strela míňa domácu bránku.
78min - Robbenov priamy kop chytá brankár Leno.
80min - M
üllera strieda Mandžukič.
81min - domáci striedajú. Sama strieda Cruse.
85min - Kroosa strieda G
ötze.
90+3min - Donati po druhý krát v zápase zachraňuje na bránkovej čiare, tentokrát po hlavičke Schweinsteigera. Nepresná strela Sona končí vedľa bránky a hvizd hlavného rozhodcu končí zápas.

Matthias Sammer:
"To, ako náš tím hral cieľavedomo - to bolo neuveriteľné. Preto som si potom pomyslel: "Nie, že je to jeden z tých dní, keď gólom pred koncom prehráte 1 : 2. Z toho dôvodu berieme bod."

Pep Guardiola:
"Gratulujem mojim hráčom, sme prví v tabuľke. Som veľmi, veľmi hrdý na náš výkon. Hrali sme veľmi, veľmi, veľmi dobre. Napriek tomu sme nevyhrali - to je futbal. Leno je dobrý brankár."

Philipp Lahm: "Futbal sa hrá na góly a to sa nám nepodarilo. A tak to zostalo na konci 1 : 1. Škoda, že sme skoro po góle inkasovali rýchli gól. Napriek tomu sme postupne hrali veľmi, veľmi dobre. Boli sme oveľa lepší ako dobrý tím z Leverkusenu."

Franck Ribéry: "Hrali sme veľmi dobre v 1.polčase. Vzhľadom k tomu to malo byť 3 : 1 alebo 4 : 1. Leverkusen bol veľmi defenzívny a číhal na protiútoky. Mali sme veľa príležitostí, ktoré sme dnes nepremenili, ale to je niekedy futbal. Je dobre, že sme neprehrali. Teraz sme prvý, to je dôležité."

Simon Rolfes (kapitán Bayer Leverkusen): "Samozrejme, že musíte mať skvelého brankára a náš bol dnes prvotriedny. Vedeli sme, že Bayern bude mať šialene držanie lopty. Takže sme museli nájsť svoju taktiku: uzavrieť priestor a pokúsiť sa hrať na kontry. Futbal nie je vždy fér."

Bernd Leno (brankár Bayer Leverkusen): "Čakal som veľa práce, pretože Bayern je veľmi silný tím. Brankár môže v takých zápasoch dobré vyniknúť. Bojovali sme ako levy a zaslúžili sme si bod. Hoci on je trochu šťastný."