02/11/2011
20:45

FC Bayern - SSC Neapol

3 : 2 (3 : 1)

Na 4.zápas A skupiny Ligy majstrov nastupujeme na domácom štadióne v zostave: Neuer - Lahm, Badstuber, van Buyten, Boateng - Schweinsteiger, Gustavo - Ribéry, Kroos, Müller - Gomez.

8min - Lavezziho center na Cavaniho vystihne Boateng a odhlavičkuje loptu do bezpečia.
10min - Gustavovu technickú strelu spoza šestnástky na 2x skrotí brankár de Sanctis.
11min - Lavezziho strela mieri vedľa našej bránky.
12min - Müllerovu strelu zblokuje Aronica.
14min - Badstuber vidí ŽK za faul na Maggia.
17min -
1 : 0 Schweinsteiger posiela prihrávku na Gomeza, ten si kľučkou vylepší streleckú pozíciu a nedáva brankárovi de Sanctisovi žiadnu šancu.
21min - Lahm vniká do šestnástky, jeho spätná prihrávka ale nenachádza spoluhráča.
23min -
2 : 0 na center Kroosa si nabehne Gomez, ktorý sa tesne vyhne offsideovej pasci a s prvej triafa loptu opäť vedľa bezmocného brankára de Sanctisa presne do bránky.
26min - Fernandez v poslednej chvíli v dobrej šanci zablokuje Gomeza.
27min - Inlerova strela mieri vedľa našej bránky.
30min - Ribéryho strelu vyráža brankár de Sanctis na roh.
35min - Müller pätičkou vysúva Gomeza a ten len tesne míňa bránku hostí.
36min - ŽK pre Dzemailiho po faule na Müllera. Pri následnom PK Kroosa sa v súboji s Müllerom zraní Aronica.
40min - Boatengova strela spoza šestnástky mieri presne do náručia brankára de Sanctisa.
42min -
3 : 0 Müller vysúva Kroosa, jeho strelu brankár de Sanctis ešte vyráža, ale na dorážku Gomeza je už prikrátky.
44min - hostia striedajú. Zraného Aronicu strieda Dossena.
45min -
3 : 1 na PK Lavezziho si najvyššie vyskočí Fernandez a hlavou prekonáva Neuera.
45+1min - Hamšíkova strela letí tesne vedľa našej bránky.
45+2min - hlavný rozhodca končí 1.polčas.

52min - Schweinsteiger opúšťa ihrisko po súboji s Inlerom na nosidlách, pričom sa drží za pravé rameno.
53min - na miesto Schweinsteigera prichádza Tymoshchuk.
56min - hlavičku Gomeza pohodlne chytá brankár hostí.
60min - Lavezziho center pohodlne chytá Neuer. Držanie lopty v pomere 64%-36% v náš prospech.
64min - Fernandez vidí ŽK po faule na Ribéryho.
67min - Lavezziho strelu pohodlne chytá Neuer.
68min - Zuniga vidí
ŽK po faule na Ribéryho. Následne hlavný rozhodca ukazuje ŽK za rečnenie aj Cavanimu.
70min - Zuniga, sa opäť po faule na Ribéryho a po 2 ŽK a následnej ČK musí porúčať z ihriska.
73min - Lahmovu strelu spoza šestnástky vyráža brankár de Sanctis nad bránku.
73min - ŽK pre Boatenga po faule na Lavezziho.
77min - po faule na Cavaniho vidí aj Badstuber svoju 2 ŽK a teda následne ČK a musí nútene opustiť ihrisko.
79min -
3 : 2 na PK hostí vyskočí vyššie ako van Buyten Fernandez a hlavou po druhý krát v dnešnom zápase prekonáva bezmocného Neuera.
80min - striedame. Z ihriska odchádza Ribéry a prichádza Alaba.
81min - držanie lopty 61%-39% v náš prospech.
83min - Alabovu strelu chytá pripravený brankár de Sanctis.
84min - hostia striedajú. Odchádza Dzemaili a prichádza Pandev.
90+3min - strelu Lahma po peknom sóle aj dorážku Alabu zblokuje domáca obrana.
90+4min - hostia ešte vybojujú RK. Na jeho rozohranie do našej šestnástky aj brankár de Sanctis. Po rozohraní RK sa k lopte dostáva Gomez, ktorý strelou cez celé ihrisko triafa opustenú bránku hostí, ale šprintujúci de Sanctis asi meter pred bránkou loptu dobehne a odkopne ju do bezpečia. Následne hlavný rozhodca končí dnešný zápas.

Zápas 4.kola A skupiny Ligy majstrov sme teda zvládli a do tabuľky si pripisujeme dôležité 3 body, ktoré nás výraznejšie približujú do vyraďovacej fázy. Zápas sme začali výborne a už v 17min a následne aj v 23min sa 2 gólmi blisol Mario Gomez, keď zužitkoval prihrávky Schweinsteigera a Kroosa. Mario zavŕšil aj čistý hattrick, keď v 42min dorážal za brankára de Sanctisa strelu Kroosa. Hostia napriek tomu, že sa počas 1.polčasu nedostali do výraznejšej šance, však pred odchodom do šatní zdramatizovalo zápas, keď na PK Lavezziho si najvyššie vyskočí Fernandez a hlavou prekonal Neuera. V 52min sa nepríjemne zraní Schweinsteiger, ktorého zdravotníci odnášajú na nosidlách až do útrob štadióna. Počas toho, ako som začal písať tento report prišla veľmi nepríjemná správa. Bastian Schweinsteiger si žiaľ zlomil kľúčnu kosť a mužstvu bude chýbať 6 týždňov...Čo po tejto správe dodať, snáď len zaželať Bastianovi skoré uzdravenie!!! Poďme po tejto nepríjemnej správe späť k zápasu. V 2.polčase, vedomí si náskoku z 1.polčasu, pohodlne kontrolujeme hru (držanie lopty 64%-36% v náš prospech), dopredu sa ale príliš netlačíme. V rozmedzí 68 až 70min sa na Ribérym vyfauluje Zuniga. Sily na ihrisku sa ale po 7min vyrovnajú, keď svoju druhú ŽK v zápase vidí Badstuber. V 79min sa zápas zdramatizuje ešte oveľa viac. Na PK hostí si najvyššie vyskočí 2x v zápase Fernandez a Neapol strieľa kontaktný gól. Tréner Heynckes na vzniknutú situáciu hneď reaguje a na miesto Ribéryho posiela Alabu. Hostia po góle samozrejme ožijú a v poslednej 10min majú optickú prevahu, pri ktorej si ale našťastie nevytvoria žiadnu gólovú príležitosť a tak už zápas dovedieme do víťazného konca. V nadstavenom čase ešte zaujme útočenie Neapola aj s brankárom de Sanctisom, ktorého vybehnutie takmer potrestá Gomez. Za muža zápasu dnes vyhlasujem hattrickom sa blisnúceho Maria Gomeza. Dnešné Mariove góly a aj celkové víťazstvo majú aj slávnostnejší význam. Je to prvé víťazstvom nad SSC Neapol vo vzájomných zápasoch. Zároveň je dnešné víťazstvo podľa oficiálnych štatistík UEFA celkovej 200 víťazstvom nášho mužstva v zápasoch európskeho pohára. Úvodný gól Maria Gomeza v 17min bol 250 gólom Bayernu v Lige majstrov a tiež 700 gólom Bayernu v európskych klubových súťažiach. Gratulujeme a ďakujeme!!! Kvôli pohárovým povinnostiam sa naše mužstvo zapojí do bojov v Bundeslige až v nedeľu 06/11/2011. V uzatváracom zápase 12.kola sa o 17:30 predstavíme na ihrisku FC Augsburgh. Všetci samozrejme v zápase proti nováčikovi súťaže veríme vo víťazstvo.

Karl-Heinz Rummenigge: "Bol to vzrušujúci zápas, ktorá sa zdal vlastne už rozhodnutý, ale potom sme inkasovali na 1 : 3 a Neapol vykresal nádej. Bol to veľký krok smerom k druhému kolo. Teraz musíme urobiť bod, ktorý ešte matematicky potrebujeme. Mali by sme ho získať proti Villarrealu."

Jupp Heynckes: "Takéto zápasy musíte vyhrať. Na tejto úrovni nedostanete nič zadarmo. Sme spokojní, že sme konečne vyhrali. Škoda ale, že na konci sme boli stále napätý. Proti Villarrealu chceme získať potrebné body a vyhrať. To je určite realizovateľné. Veľmi nás ale mrzí zranenie Bastiana Schweinsteigera."

Mario Gomez: "Určite to nebolo dokonalé, to by bolo iba vtedy, ak by sme hrali na nulu. Bol to tuhý boj. Dostať gól pred polčasom bola hlúposť. Po prestávke sme to mali ťažké, navyše strata Schweinsteigera šokovala tím. On je záložník motor, ktorý dáva hre rýchlosť a jednoduchosť. Každý hráč si musel zvyknúť, že tam nie je, ale sme špičkový tím a musíme ho dokázať nahradiť, aj keď je to ťažké."