Alaba futbalistom roka - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2013/2014


Alaba futbalistom roka v Rakúsku...
21/12/2013


Dvadsaťjedenročný stredopoliar David Alaba opäť vyhral anketu o najlepšieho futbalistu roka v Rakúsku. Všetkých 10 hlasujúcich trénerov ho dalo na prvé miesto, čo sa zatiaľ nepodarilo nikomu v histórii. Ďalšie miesta obsadili s obrovskou stratou spoluhráčmi zo Salzburgu Kevin Kampl a Jonatan Soriano. Alaba mal plný počet bodov (50), Kampl získal 15 a Soriano 11 bodov. Rekordmanom v hlasovaní, ktoré organizuje agentúra APA od roku 1984 je so štyrmi víťazstvami Ivica Vastič. Jeho kraľovanie však nebolo nepretržité.

David Alaba: "Lepšie rok od tohto som naozaj nemal. Som veľmi nadšený. Dostalo sa mi tejto veľkej cti a rád by som poďakoval všetkým trénerom. Na takéto víťazstvá sa nedá zvyknúť, tam je vždy niečo zvláštne a krásne. Na takéto krásne chvíle sa môžete tešiť znova a znova. Viem, že je tu priestor pre zlepšenie. Chcem sa stále zlepšovať a som stále hladný po úspechu."

Pep Guardiola: "Je to neuveriteľný človek: skromný, dobrý, nikdy neublížil. A on je mladý a môže ešte veľa vecí zlepšiť."


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist