TK s Matthiasom Sammerom - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2012/2013


Tlačová konferencia s Matthiasom Sammerom.
Mathias Sammer 2 týždne po nástupe do funkcie predstúpil pred novinárov na 50 minútovú tlačovú konferenciu. fcbayern.de zozbieral najdôležitejšie odpovede a fcbayern.sk prináša voľný preklad.


Matthias Sammer o...

...jeho prvých 2 týždňoch v Bayerne:
"Prvých desať dní som mal poranenie krčnej chrbtice a nevedel som hýbať hlavou vpravo, vľavo, hore, dole. Pomaly sa to normalizovalo. Cítim sa dobre. Bayern je veľký klub - to môžete vidieť a cítiť. Ak niečo funguje dobre a vy prídete, prikazuje vám to, určitú skromnosť. Viem, že slúžim klubu a nie naopak. Je to na mne, aby som sa integroval do klubu, ale aj priniesol vlastné nápady. Chceme byť prvý."

...prvých výsledkoch svojej analýzy: "Mám pár vecí v hlave, ale je príliš skoro o tom hovoriť. Musím aj naďalej sledovať a analyzovať. Už som urobil pár hovorov. Získal prvý dojem, ale veľká časť tímu stále chýba. Futbal je veľmi zložitá hra s mnohými funkciami na a mimo poľa. Od dobrého až po veľmi dobré, nie je tak ďaleko, ale rozhodujú detaily."

...Mia san mia: "Bol som vždy zástancom toho, že skutočná sila spočíva v našom vlastnom spôsobe myslenia. Potrebujeme vlastnú identitu a vlastnú silu, musíme sa pozrieť na všetko kdekoľvek. Moja sila je stabilný stred, a v určitých fázach sa nesmiete riadiť eufóriou vybudovať imaginárny svet, rovnako ako v ťažkých časoch nesmiete opustiť svoju cestu. Identita znamená, aby ste verili vo vlastné kvality, aby boli dôveryhodné a rozpoznateľné a aby ste pracovali na tom, čo sa dá zlepšiť."

...transferoch: "Musíme vidieť, že to, čo máme, sa používa optimálne. V minulom roku sme videli, že to nie je tak zlé. Hráči musia cítiť dôveru."

...jeho vzťahu s Juppom Heynckesom: "Komunikácia s trénermi je veľmi, veľmi dobré. Som spokojný so spôsobom, ktorým ma Jupp Heynckes privítal. Náš vzťah je vynikajúci. Ja viem oceniť jeho osobnosť. Ako s ním môžem hovoriť o futbale, mi dáva veľkú radosť. Základ je úžasný. Tréner je najdôležitejšou osobou pri rokovaní s tímom. Povedal som mu, že ho budem navždy podporovať. "

...jeho vzťahu s vedením klubu: "Komunikácia funguje dobre. Karl-Heinz Rummenigge je oveľa dlhšie v niektorých oblastiach v téme ako ja. Preto musím dokázať, že na to mám. Musím uznať, že my, tréner, Karl-Heinz Rummenigge, Karl Hopfner a Uli Hoeness, máme k sebe veľmi blízko. Ale skúšky ešte len prídu."

...o Arjenovi Robbenovi: "Mám z neho veľmi, veľmi dobrý dojem. Je veľmi pozorný, veľmi čistý, veľmi dynamický. Samozrejme sme spolu hovorili. Snažil som sa naznačiť mu, že v takej situácii, ako sa stala po poslednom zápase v Mníchove, hráč Bayernu Mníchov nie je sám a že ho musíme viac chrániť. A tiež som mu povedal, že od neho v tomto roku veľa očakávam."

...jeho plánoch v oblasti mládeže: "Chceme rozvíjať a optimalizovať filozofiu ktorá tam už je. Už som mal prvé rokovania s trénermi mládeže a budú nasledovať ďalšie. Z toho budeme postupne vytvárať správny smer. Tam sú silné faktory, ktoré chceme použiť. Musíme pracovať spoločne. To je proces, ktorý sa nepodarí za jeden deň."

...ideálnej zostave tímu: "V tíme musí byť vedúci hráč - v ideálnom prípade vodca a tímoví hráči, ale aj individualisti. Potrebujeme jedincov, ako je Arjen Robben a Franck Ribéry. Avšak, títo hráči tiež vedieť, že nikdy nemôžu pracovať sami. Musia byť tímovými hráčmi a je potrebné prevziať zodpovednosť."

...nemeckom futbale: "Máme v nemeckom futbale rezervy vo víťaznej mentalite. Jedná sa o ochorenie v nemeckom futbale, často osobné márnosti, osobné záujmy, osobnú image, ktorá ide do popredia viac ako skutočný výsledok. A získať skutočný výsledok znamená často nepríjemné spory. Od roku 2001 nemáme žiaden medzinárodný titul v nemeckom futbale a to je pritiahnuté za vlasy. Musíme sa pozrieť na to, čo bolo dobré. Jednotlivé generácie sa odlišujú, ale myslím, že vzorce na úspech sú rovnaké."


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist