Bayern Rivvis - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Fan zóna > Fankluby


Bayern Rivvis

Na
Slovensku existuje partia nadšencov, ktorý pred rokmi založili oficiálny fanklub FC Bayern München. Rozhodol som sa poskytnúť im priestor na tejto stránke a pozhováral som sa s jedným zo zakladajúcich členov - Romanom Táborským.

Maťaš: Ako si sa dostal k fandeniu?
Roman: Na zápasy či už doma, alebo v zahraničí sme chodili už v deväťdesiatich rokoch. Keďže FC Bayern bol a je najbližší veľkoklub od hraníc Slovenska, chodili sme na zápasy hlavne sem. Postupne aktivitu s organizovaním výjazdov na zápasy prevzal klub TJ Slovan Veľké Orvište, kde som bol správcom klubu.  

Maťaš: Ktorý bol prvý oficiálny výjadz?
Roman: Prvý oficiálny výjazd do Mníchova bol 08/05/2004 na Bundesligový zápas FC Bayern - Werder Bremen. Bayern žiaľ tento zápas, s neskorším víťazom Bundesligy ročníka 2003/2004, prehral 1-3. Zápas bol ešte na starom Olympijskom štadióne, vo veľmi príjemnom prostredí Olympijského parku.

Maťaš: Prečo došlo k založeniu oficiálneho fanklubu Bayern Rivvis?
Roman: Medzníkom bolo dostavanie Allianz Areny a enormný záujem verejnosti o vstupenky na tento štadión. Keďže sa už v podstate nebolo možné dostať ku vstupenkám v oficiálnych cenách neostávalo nám nič iné, ako založiť oficiálny fanklub. Tým pádom sa nám aspoň zvýšila šanca, aby nám boli vstupenky ako fanklubu predávané oficiálne. Pre enormný záujem sa v súčasnosti losujú žiadostí fanklubov o vstupenky. Nedostávame ich tým pádom pravidelne, ale každoročne sa nám predsa len vždy podarí vidieť nejaké zápasy naživo.

Maťaš: Povedz nám teda niečo o vašom fanclube.
Roman: Oficiálny fanklub FC Bayern Műnchen - Bayern & Rivvis vznikol 12.07.2005 a prihláška bola zaslaná 21.07.2005. Oficiálnym sa stal 19.09.2005 a naše poradové číslo medzi fanklubmi je 2756. Založilo ho 28 členov. V tom čase to boli prevažne občania Veľkého Orvišťa. Medzi zakladajúcich členov patria najmä Pavol Táborský a Ľudovít Líška. Postupne sa aktivitami pridali Nina Vlahyová, Róbert Čapla a Miloš Kopča. Fanklub má stanovy a je oficiálnym fanklubom FC Bayern Műnchen. Nie je ale Občianskym združením (OZ). Spočiatku bol aktivitou v rámci TJ Slovan Veľké Orvište, no momentálne funguje skôr na báze dobrovoľnosti a angažuje sa výhradne zabezpečovaním výletov do Mníchova pre svojich priateľov a členov.

Maťaš: Kto momentálne fanklub vedie?
Roman: Predsedom som ja a tajomníkom Ľubomír Straka žijúci v Mníchove.

Maťaš: Na ktorý zápas bol prvý výjazd už oficiálneho fanklubu?
Roman: Prvý výjazd už oficiálneho fanclubu bol na stretnutie Ligy majstrov v sezóne 2005/2006 FC Bayern - FC Bruggy. Tento zápas sa hral 27/09/2005 a vyhrali sme ho 1-0.

Maťaš: Koľko sympatizantov má dnes Bayern Rivvis?
Roman: Dnes je to už hádam skupina aj do 500 ľudí, ktorí s nami už boli na zápasoch. Niektorí sa neustále zaujímajú o naše aktivity a tešia sa, ak vstupenky dostaneme a ideme si vychutnať atmosféru do Mníchova. Ak chceš poď nabudúce s nami...

kontakt:
Fan club Bayern & Rivvis
Športová 391
922 01 Veľké Orvište

bayernrivvis@slovanvelkeorviste.sk

Ďakujem Romanovi za rozhovor a z jeho archívu k článku prikladám ešte fotografie z výjazdov.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist