20:45
Allianz Arena München

FC Bayern - CFR Cluj

3 : 2 (2 : 1)

Povinné víťazstvo v treťom zápase E skupiny Ligy majstrov sa vôbec nerodilo ľahko. Veľkou mierou k nemu prispel aj náš súper, ktorý si ešte do polčasu strelil 2 vlastné góly. Kedže naše najväčšie opory, sa kvôli zraneniam na zápas pozerali opäť iba z tribúny, nastupujeme v zostave Butt - Pranjič, Badstuber, Tymoshchuk, Lahm - Schweinsteiger, Ottl  - Kroos, Müller, Altintop - Gomez.

11 min - Kroos z priameho kopu tesne míňa bránu Stancioiu.
17min - Gomez skúša individuálne prejsť cez obranu súpera - neúspešne.
19min - žltá karta pre Dica za faul na Schweinsteigera, z následného priameho kopu triafa Badstuber loptu iba do rúk súperovho brankára.
20 min - z protiútoku pohrozí aj súper, Pranjič odvracia loptu na roh.
21min - de
Zerbi centruje loptu loptu za našu obranu a Traoré sám zoči-voči Buttovi prestrelí bránu.
23min - Altintopov strieľaný center nachádza pripraveného bránkára Stancioiu.
25min - žltá karta pre Panina za faul zozadu

28min -
0 : 1 - Tymoshchuk fauluje a súper zahráva priamy kop. Lopta letí rovno na hlavu kapitána Cadú, ktorého opäť Tymoshchuk neustráži a ten otvára skóre zápasu.
32min -
1 : 1 - Altintop centruje do šestnástky, obrana hostí loptu iba tečuje ku Kroosovi, ten ju však zle triafa, no na naše šťastie si ju strelec úvodného gólu zápasu Cadú zrazí do vlastnej brány.
37min - Altintop skúša strelu z diaľky - tesne vedľa.
37min -
2 : 1 - opäť stojí šťastie pri nás. Zahrávame rohový kop, ktorý si do vlastnej brány nešťastne zráža Panin.
41min - držanie lopty 65-35 v náš prospech.
45min - rozhodca nadstavuje 1 minútu.
45+1min - po chybe Tymoshchuka triafa Traoré ľavú tyč našej brány, následne rozhodca ukončí prvý polčas.

53min - M
üllerova strela spoza šestnástky nad bránu.
55min - Altintop vniká nebezpečne do šestnástky súpera, namiesto strely volí center, ktorý nenachádza nikoho. V tej istej munúte Kroosova strela z diaľky tesne vedľa brány.
56min - hostia striedajú, Baastosa strieda Hora.
61min - vynikajúcou strelou z priameho kopu nechávane vyniknúť brankára Stancioiu.
64min - prečíslenie súpera v pomere 4-2, na ktorého konci Gomez a Altintop akciu prekombinujú.
70min - Schweinsteiger vidí za faul žltú kartu.
71min - aj súperovi hráči nechávajú vyniknúť nášho brankára. Butt vytláča z pravej šibenice nebezpečnú strelu Horu.
76min - hostia striedajú. Traorého mení Bjelanovič.
77min -
3 : 1 - Altintop prihráva Kroosovi, ktorý strieľa spoza šestnástky, brankár Stancioiu loptu iba vyráža a kedže ju Cadú nestačí odpratať do bezpečia, dobiehajúci Gomez ju posiela do siete.
79min - naš jedíne striedanie v zápase. Schweinsteigera strieda Braafheid.
80min - Bjelanovičovu slabú hlavičku chytá Butt.
83min - Pranjič vidí žltú kartu. Z následného priameho kopu vzniká v našej šestnástke závar ktorý rieši Tymoshchuk odkopom efektnými nožničkami.
86min -
3 : 2 - Culio dostáva center z pravej strany a kedže Tymoshchuk resp. Ottl k nemu neskoro pristúpia s pomocou tyče strieľa kontaktný gól.
90min - rozhodca nastavuje 3 minúty.
92min - súper ešte vniká nebezpečne do šestnástky, ale Tymoshchuk situáciu vyrieši.
90+3min - koniec zápasu.

Zápas sa teda končí našim víťazstvom v pomere 3 : 2. Herne to určite nebolo ono, ale nakoľko musíme stále improvizovať v zostave (čoho dôkazom je aj iba jediné striedanie v zápase), dôležité sú 3 body do tabuľky E skupiny, ktorú z náskokom 6 bodov bezpečne vedieme. Musím sa pozastaviť ešte pri Tymoshchukovi a Altintopovi. Na Anatoliyovi bolo vidieť, že post na ktorom zaskakuje mu evidentne nesedí, z čoho pramenili aj chyby, ale snahu mu uprieť nemožno. Čo sa týka Hamita, veľa toho nabehal, snažil sa vytvárať šance pre spoluhráčov, často unikal po strane a centroval do šestnástky, rovnako sa aj pokúšal o streľbu a patril jednoznačne k najlepším na ihrisku. Už v piatok nás čaká ťažký zápas na domácej pôde stále nepríjemného Hamburgu. Ostáva teda už len dúfať že sa aspoň niektorým hráčom podarí doliečiť zranenia.