Rozhovor Heynckes 2.časť - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2012/2013


Rozhovor s Juppom Heynckesom...
2.časť...


"Touto cestou musíme prejsť neochvejne".
Vedie tabuľku, je v osemfinále Ligy majstrov a zároveň štvrťfinalista Nemeckého pohára. Lepšie to po prvej časti mohlo vyzerať len ťažko. Ale v druhej časti rozhovoru apeluje tréner Jupp Heynckes na svoje mužstvo: "Musíme si ísť ďalej svoje!" Po dvoch rokoch bez titulu nemôžu pripustiť žiadne zaváhanie,
rozpráva 67-ročný Heynckes o druhej časti. Okrem toho rozpráva Heynckes o hráčoch ako Javi Martínez a Manuel Neuer. "Vo svete vidím iba Ikera Casillasa na podobnej úrovni."

Rozhovor, časť druhá:

fcbayern.de: Ktorý hráč bol pre Vás v prvej časti prekvapením?
Heynckes: Nechcem vyzdvihovať špeciálne nikoho - ani keď niekto taký je. Celé mužstvo, a tiež hráči ktorí nehrali tak často, ťahali vzorovo za jeden povraz. Bolo to vynikajúce.

fcbayern.de: Javi Martínez hrá čo zápas to lepšie. Ako hodnotíte jeho rozvoj?
Heynckes: Teraz verejnosť vidí, prečo som sa rozhodol pre neho. Je to presne ten hráč, ktorého sme potrebovali na pozícii defenzívneho záložníka. Javi je vynikajúci futbalista, s vynikajúcimi schopnosťami. Medzičasom sa dokázal neuveriteľne integrovať a teraz je garant pre naše obranné služby. V prichádzajúcich rokoch bude Javi pre FC Bayern vynikajúcim hráčom.

fcbayern.de: Náš brankár Manuel Neuer inkasoval v prvej časti iba sedem gólov. Napriek tomu sa vyskytli diskusie, či má byť ešte reprezentačnou jednotkou.
Heynckes: Manuel je výnimočný brankár, to opäť potvrdil verejnosti v pohárovom zápase v Augsburgu. Ja som si stále istý, že je absolútnou jedničkou v Nemecku. Na podobnej úrovni je už na svete iba Iker Casillas.

fcbayern.de: Budú cez zimu neaké zmeny v kádri?
Heynckes: Matthias Sammer už zdôrazňoval, že požičiame mladého Mitchella Weisera na hosťovanie. Okrem toho sa nad inými zmenami nezamýšľame.

fcbayern.de: Poďme osobne k Vám. Ak ste si všimli, počas zápasu často stojíte na hranici zóny určenej pre trénera a odtiaľ dávate pokyny pre hráčov. Čo to vo Vás vyvoláva?
Heynckes: Ja sledujem a analyzujem našu hru v každej fáze, aby sme robili správne rozhodnutia v správnom čase. To sa nepodarí vždy, ale v prvej časti sezóny to často klaplo. Napríklad v zápase proti Augsburgu sa protivník sústredil na Ribéryho, preto museli viac zabrať Martínez, Mandžukič a Müller. Preto musíme využiť náš silný a široký káder.

fcbayern.de: Máte príhovor k hráčom aj bezprostredne pred zápasom?
Heynckes: Ja rozprávam ešte osobne k tomu a k tomu hráčovi, ale nezaťažujem mužstvo bezprostredne pred zápasom ďalšími informáciami. Najdôležitejšie je v posledných minútach pred zápasom udržať kľud, nechať mužstvo v kľude, nech sa koncentruje a nejde do zápasu ako na jarmok. Ale to vedia všetci účastníci.

fcbayern.de: Ste pred zápasom ešte nervózny?
Heynckes: Nervozita nie je správne slovo, napätie to vystihuje viac. Je to ale od zápasu k zápasu rozdielne a úplne nezávislé od súpera a dôležitosti zápasu. Ja rozmýšľam ešte deň pred zápasom, pri večeri, doma, či je mužstvo dobre pripravené a či to klapne.

fcbayern.de: Aký máte vplyv na zápas?
Heynckes: Raz som emocionálnejší, raz hlasnejší a raz konkrétnejší. U trénera je rozhodujúce to, aby ukázal veľa aspektov a nie hovoril to isté dookola.

fcbayern.de: Zmeníte svoje pocity rýchlo po zápase?
Heynckes: Dávnejšie, ešte ako hráč, som mal po zápase ešte celú noc otvorené oči. Teraz už po zápase zaspím veľmi rýchlo, pretože viem, že jeden deň neskôr sa veci analyzuju lepšie.

fcbayern.de: Pozeráte sa už vpred, na druhé kolo? Ostáva víťazstvo v bundeslige prioritou?
Heynckes: Áno, to je poctivý boj. Bundesliga je priorita. Je to cieľ, usilujeme sa o to všetkými silami. Sme na veľmi dobrej ceste, ale musíme ísť cieľavedomo ďalej! Čo sa stane v Lige majstrov alebo v Nemeckom pohári, to necháme jednoducho na naších schopnostiach.

fcbayern.de: Jérôme Boateng bude chýbať v osemfinále Ligy majstrov, Holger Badstuber je zranený. Postavíte Daniela van Buytena?
Heynckes: Daniel bol kvôli zraneniam a dvom chrípkovým ochoreniam veľmi málo k dispozícii. Ak zostane fit, tak ho samozrejme zoberiem do úvahy. Ak bude už zabehnutý, bude hrať aj v lige majstrov proti Arsenalu. Boateng hrá ale v mojích plánoch v Lige majstrov veľmi dôležitú úlohu.

Zo stránky fcbayern.de preložil Ondro.
Ďakujeme! 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist